Eser Özaltındere


eserozaltindereedipgula.jpgEser Özaltındere

Galatasaray Eski Kalecisi13 Şubat 1954 yılında Ankara 'da doğdu.

1968 yılında Artvin'de futbol oynamaya başladı. Sonra Gençlerbirliği ve Adanademirspor'da futbol takımlarında kalecilik yaptı. 1977-1978 sezonunda Galatasaray Kalecisi Bosko Kajganiç'in elim bir trafik kazası sonucu vefatı ile Kalede tek kalan Nihat Akbay ve yedeği Bahattin Demircan bir sezon geçirdikten sonra 1978 sezonunda Nihat'ın Kalecilik kariyerine son noktayı koyması ve bahattin Demircan'ın da Rizespor'a transferi sonucu 1978-1979 sezonunda Teknik Direktör Coşkun Özarı döneminde Adanademirspor'da harika maçlar çıkarıp Milli Takım Kaleciliğine yükselen Eser Özaltındere'yi Galatasaray kalesine transfer ettirdi. 1978 - 1984 yıllarında Galatasaray'da yedeği olan Haydar Erdoğan ile zaman zaman değişikliklerle oynadıktan sonra sakatlandı ve 1983-1984 sezonunda Galatasaray Teknik Direktörlüğü yapan Tomislav İviç'in verdiği rapor doğrultusunda takımdan çıkarıldı. Daha sonra Sakaryaspor, Üsküdar Anadolu, Yalovaspor, Feriköyspor ve Galata'da oynadıktan sonra Kalecilik kariyerine son noktayı koydu. Uzun zamandır Galatasaray ve Milli Takım Kaleci Antrenörlüğü görevlerini de yürütmüş ve yürütmektedir.Bu vesile ile değerli Kalecimiz Eser Özaltındere'yi tanımayan renkdaşlarımıza tanıtmış ve gıyabında da yad etmiş olduk.Sevgiyle kalın.
 
Cevap: Eser Özaltındere2003 te Ankara'ya otele gittiğimde Eser Hocam bana kendi GS rozetini vermişti.O kadar müthiş bir insan.
 
Cevap: Eser ÖzaltındereAdam gibi adam.Çok iyi bir Galatasaraylı.Çok severim ve sayarım kendisini.Değerli Deniz'cim,Taraftarın sevgisini bölmeden yönelttiği futbolcular her zaman camiamız tarafından saygı ve sevgiyle yad edilmiştir. Taraftarı ve takımı bölen futbolcular ise asla ve asla anılmazlar. Anılsalarda malum biçimde anılırlar. Sevgili Eser 'de Tomislav İviç tarafından yıldızı barışmadı diye Sakaryaspor'a transfer edilmişti. Ama asla Galatasaray ve Camiamız Eser sevgisini bırakmadı.

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. :)
 
Cevap: Eser ÖzaltındereDeğerli Deniz'cim,Taraftarın sevgisini bölmeden yönelttiği futbolcular her zaman camiamız tarafından saygı ve sevgiyle yad edilmiştir. Taraftarı ve takımı bölen futbolcular ise asla ve asla anılmazlar. Anılsalarda malum biçimde anılırlar. Sevgili Eser 'de Tomislav İviç tarafından yıldızı barışmadı diye Sakaryaspor'a transfer edilmişti. Ama asla Galatasaray ve Camiamız Eser sevgisini bırakmadı.

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. :)Ben teşekkür ederim böyle önemli insanları bizlere hatırlattığın için Edip Abi'cim.
 
Cevap: Eser ÖzaltındereEser Ozaltindere Turk futbol tarihinin en kulturlu futbolcularindan birisidir. Sadece kaleci antrenoru ya da eski kalecimiz degildir Eser. Bugun gece kuluplerinden disari cikmayan futbolcularin ornek almasi gereken bir insandir. Ozetle kaleciligi de insanligi da mukemmeldir.
 
Cevap: Eser ÖzaltındereEser Ozaltindere Turk futbol tarihinin en kulturlu futbolcularindan birisidir. Sadece kaleci antrenoru ya da eski kalecimiz degildir Eser. Bugun gece kuluplerinden disari cikmayan futbolcularin ornek almasi gereken bir insandir. Ozetle kaleciligi de insanligi da mukemmeldir.Katılıyorum.Bana yazacak birşey bırakmamıssın :).
 
Üst Alt