Eski Pc Oyunlarından Görüntüler | Göz Yaşartan Başlık - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eski Pc Oyunlarından Görüntüler | Göz Yaşartan Başlık

Günümüzde insanların ağzından salyalar saçarak oynadığı Assassin's Creed ve türevi oyunların atasıdır. Bundan dolayı hürmette kusur edilmemeli ve sorgusuz sualsiz biat edilmelidir.

Öznel olarak bakarsam eğer bu oyun benim çocukluğum demektir. Belki 100 kere bitirmiş olabilirim. Ne zaman görüntüsünü görsem içimi tuhaf bir his kaplar.

Şu oyundan aldığım tadı WW2 temalı Call of Duty oyunlarının hiçbirinden alamadım. MOHAA müzikleriyle olsun atmosferiyle olsun bambaşka bir oyundu. Şu Normandiya bölümündeki Omaha Beach çıkarmasını ilk oynadığımda dibim düşmüştü hatırlarım hey gidi hey. Steven Spielberg'in elinin değdiği her halinden belliydi. Tam da bu yüzden COD oyunları bende MOHAA etkisi yaratamadı sanırım. Tam anlamıyla bir efsanedir.

gercekten de efsane bir oyundu heis. ama bi yerinde dar yoldan gecerken binalardan habire ates yiyordum. bir turlu gecemeyip oyundan emekli olmustum, biraz zor bir oyundu diye hatirlamaktayim

78E438612A69153509CAFFE42C2C464B81F3C5E7

gercekten de efsane bir oyundu heis. ama bi yerinde dar yoldan gecerken binalardan habire ates yiyordum. bir turlu gecemeyip oyundan emekli olmustum, biraz zor bir oyundu diye hatirlamaktayim
Doğrudur zor oyundu. Hatta bazı yerlerde gereksiz zorladıkları cins bölümleri de vardı. Amma ve lakin bahsettiğin bölüm şu sniper temalı bölüm olabilir diye tahmin ediyorum;

Zor ve güzel bir bölümdü. Senin dediğin tanklı bölüm de olabilir bilemedim. Keşke şu oyunu senaryosuna, seslerine, müziklerine vs... dokunmadan remake yapsalar yemin ediyorum dadından yenmez. MOHAA ile aynı dönemde çıkmış Clive Barker's Undying isimli efsane için de aynı hislerim geçerlidir heis. Şu 2 oyunu remake yapsınlar bir de Half-Life 3 çıksın yemin ediyorum 8 ay önce zar zor bulduğum şu anki işimi bırakır, istifamı verir, eve kapanır ve dış dünya ile olan tüm ilişiğimi keserim. Foruma bile bir süre uğramam öyle diyeyim ;D

Doğrudur zor oyundu. Hatta bazı yerlerde gereksiz zorladıkları cins bölümleri de vardı. Amma ve lakin bahsettiğin bölüm şu sniper temalı bölüm olabilir diye tahmin ediyorum;

Zor ve güzel bir bölümdü. Senin dediğin tanklı bölüm de olabilir bilemedim. Keşke şu oyunu senaryosuna, seslerine, müziklerine vs... dokunmadan remake yapsalar yemin ediyorum dadından yenmez. MOHAA ile aynı dönemde çıkmış Clive Barker's Undying isimli efsane için de aynı hislerim geçerlidir heis. Şu 2 oyunu remake yapsınlar bir de Half-Life 3 çıksın yemin ediyorum 8 ay önce zar zor bulduğum şu anki işimi bırakır, istifamı verir, eve kapanır ve dış dünya ile olan tüm ilişiğimi keserim. Foruma bile bir süre uğramam öyle diyeyim ;D

Ewt heis tam olarak bu bolumdu. Simdi biraz bakinca Uncharted fln oynamis bir zat olarak amuda kaldirmam gerekir ama heralde gencligin verdigi tecrubesizlikle bir kac seferde pes etmisim gibi gozukuyor. Su half lifei da bi kere oynamistim, 2 idi galiba. Ne zaman oynasam hayvan gibi basim gozum agrimaya basliyordu. iyi oyundu ama biraz daha oynasam olecekmisim hissiyatina kapilmistim. Bu sebeple de az oynamis idim. Sonra baktim ki bi suru kisiye oluyormus boyle bir mewzu

Ewt heis tam olarak bu bolumdu. Simdi biraz bakinca Uncharted fln oynamis bir zat olarak amuda kaldirmam gerekir ama heralde gencligin verdigi tecrubesizlikle bir kac seferde pes etmisim gibi gozukuyor.
Sniperları tespit etmek çok zordu hakikaten hak veriyorum. Ben de zorlandığımı hatırlıyorum.

Su half lifei da bi kere oynamistim, 2 idi galiba. Ne zaman oynasam hayvan gibi basim gozum agrimaya basliyordu. iyi oyundu ama biraz daha oynasam olecekmisim hissiyatina kapilmistim. Bu sebeple de az oynamis idim. Sonra baktim ki bi suru kisiye oluyormus boyle bir mewzu
Evet bunu ben de bir yerlerde görmüş okumuştum. Bazı insanlarda böyle bir etkisi oluyormuş. 5 dakika oynasam başım dönmeye başlıyor midem bulanıyor diyen vardı. İlginç tabi ama oyun motoru ile alakalı bir durum olabilir diye duymuştum. Amma ve lakin has efsanedir. Oynanışı ile konusu ile duygusu ile atmosferi ile oyun motoru ile fizik motoru ile grafikleri ile bana göre en iyi distopik oyundur. Kıyamet sonrası temalı bilim kurgu oyunlarının şahıdır. Keza Half-Life evreninde geçen ve Black Mesa'nın rakibi olan Apperture Science'ın yer altı tesislerinde oynadığımız Portal 2 de efsanedir. Yalnızlık hissini bu kadar iyi hissettirebilen başka bir oyun hatırlamıyorum. Tam bir başyapıt.

Eğer yapabiliyorsan sırası ile Black Mesa (Half-Life 1 Remake), Half-Life 2, HL2 Episode I, HL2 Episode II, Portal ve Portal 2 oyunlarını oynamanı şiddetle tavsiye ederim. Adamlar zamanında öyle bir motor yazmışlar ki(Source Engine) yıl oldu 2018 bence hala daha oyunlar sırıtmıyor. MOHAA'yı açıp oynamayız artık lakin bu oyunlar oynanabilir bence.

Gerçi Half-Life 2 oynarken başım gözüm döndü diyorsan Portal veya Portal 2 oynarken bünyenin reaksiyonu ne olur merak içerisindeyim ;D

Üst Alt