Etiyopya Hava Yollarına Ait Uçak Düştü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Etiyopya Hava Yollarına Ait Uçak Düştü

Etiyopya Hava Yolları'na ait 149 yolcu ve 8 mürettebatı taşıyan ve Etiyopya'nın Addis Ababa kentinden Kenya'nın Nairobi kentine doğru yol alan ET 302 uçuş kodlu Boeing 737 tipi yolcu uçağı kalkıştan altı dakika sonra Addis Ababa'nın 62 km güneydoğusunda henüz bilinmeyen bir sebeple düştü. Etiyopya devlet televizyonu düşen uçakta sağ kalan olmadığını duyurdu. Etiyopya Hava Yolları kaza yerinden ilk görüntüyü sosyal medyada paylaştı.

5c84ecf5c03c0e4ca00fce6e.jpg

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, Twitter hesabında ,"Başbakanlık Ofisi, Etiyopya hükümeti ve halkı adına, Etiyopya Hava Yolları'na ait Nairobi seferini yapan Boeing 737 yolcu uçağında seyahat eden yakınlarını kaybeden ailelere taziyelerini sunar" mesajını paylaştı.

ACI HABERİ DEVLET TELEVİZYONU DUYURDU

Etiyopya devlet televizyonu düşen uçakta sağ kalan olmadığını duyurdu. Devlet televizyonundan yapılan açıklamada, uçakta 33 farklı ulustan yolcu bulunduğu belirtildi. Uçaktakilerden 32'sinin Kenyalı, 17'sinin Etiyopyalı, 8'inin Çinli ve 7'sinin Britanyalı olduğu aktarıldı.

Uçuş bilgilerini görüntülemeye yarayan internet sitesi FlightRadar24, Etiyopya Hava Yolları uçağının kalkışın ardından kararsız dikey hızda hareket ettiği bilgisini paylaştı.

KAZA YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜ GELDİ

Etiyopya Hava Yolları kaza yerinden ilk görüntüyü sosyal medyada paylaştı. Şirketin CEO'su tarafından yapılan açıklamada uçağın bilinen teknik bir sorunu olmadığı, uçağın pilotunun son derece başarılı bir uçuş geçmişine sahip olduğu ve pilotun hata rapor ettiği ve geri dönüş yapmak için izin istediği ifade edildi. Açıklamada uçakta Kenyalı,Etiyopyalı, Britanyalı, Fransız, ABD'li, Mısırlı, İtalyan, Hint, Çinli ve Kanadalı yolcuların bulunduğu söylendi.

BOEING'DE İLK AÇIKLAMA

Düşen uçağın üreticisi Boeing firması açıklama yaptı. Açıklamada Etiyopya Hava Yolları'na ait uçağın düşmesi sebebiyle firma olarak son derece üzgün oldukları belirtildi.

Düşen Boeing 737 MAX 8 tipi uçağın Etiyopya Hava Yolları'na 4 ay önce teslim edildiği bilgisi verildi.

Hürriyet

Arkadaş ne kadar fazla uçak kzası olmaya başladı yemin ederim uçağa binmeye korkar oldum artık. Bende 1-2 tehlikeli yolculuk yaptım artık tamamen tırsıyorum

Valla ben ölümü göze alarak gidiyorum geçen Meksika ya gittim 13 saat sürdü bir ara tam 4 dakika hayvani şekilde tribulansa girdi öyle böyle değil ayakta olanlar ordan ora savruldu resmen popomdan soluk aldım.
Buda bugün olmuş thy uçağında

Bundan 20 sene sonra bize gülerler zamanında uçaklar düştüğünde insanlarda içinde kalıp düşüyormus diye.

Envoyé de mon iPhone XR en utilisant Tapatalk

Yine bir 737 MAX 8 uçağı bundan bir kaç ay önce de aynı uçaktan düşmüştü. Bence bu uçaklarda birşey var binmemek lazım. Yeni çıktılar piyasaya ve arızalılar

Valla ben ölümü göze alarak gidiyorum geçen Meksika ya gittim 13 saat sürdü bir ara tam 4 dakika hayvani şekilde tribulansa girdi öyle böyle değil ayakta olanlar ordan ora savruldu resmen popomdan soluk aldım.
Buda bugün olmuş thy uçağında

Bundan 20 sene sonra bize gülerler zamanında uçaklar düştüğünde insanlarda içinde kalıp düşüyormus diye.

Envoyé de mon iPhone XR en utilisant Tapatalk
insanların öküzlüğü , kemerlerini çıkarmasalardı burunları bile kanamazdı.ucuz atlatmışız.

düşen uçak daha yeni hizmete giren boeing 737 MAX. Bundan 3 ay öncede yine bir boeing 737 MAX düşmüştü. daha gıcır gıcır olan uçakların böyle patır patır düşmesi enteresan. bakalım boeing ne açıklama yapacak?

Üst Alt