Eto'o Anzhi'ye yakın! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eto'o Anzhi'ye yakın!

Cevap: Eto'o Anzhi'de!

Cecen takimi olan Terek Grozniy.

Anzhi Mahachkala Dagistan takimi.

Iki komsu, müslüman ikiside , ama aralarinda baya fark var, dil falan.

Cecenler (nufus) 1.5 milyon zor asar, dagistanin nufusu 3 milyona yakindir.

Cecen takimi olan Terek Grozniy.

Anzhi Mahachkala Dagistan takimi.

Iki komsu, müslüman ikiside , ama aralarinda baya fark var, dil falan.

Cecenler (nufus) 1.5 milyon zor asar, dagistanin nufusu 3 milyona yakindir.

gardas dagistanda da cecen var

ama cecenistanda cecen nüfusunun nerdese yarisi sehid edildi

resmi olarak

350 000 insan

dagistanda avar türkleri var

direnise destek veriyorlar

gardas dagistanda da cecen var

ama cecenistanda cecen nüfusunun nerdese yarisi sehid edildi

resmi olarak

350 000 insan

dagistanda avar türkleri var

direnise destek veriyorlar

Dagistanda yasayan "ben cecenim" diyenler cikiyor az cok ama cecenler asla onu cecen olarak kabul etmez, cecenler dagistanlilara benzetmelerine cok kizar, aralarinda baya fark var cunku.

Hatta dagistana yakin olan cecen köylerde yasayan cecenlere "suli" yani sen dagistanli derler. Kisaca söyle diyim, cecenler kendilerini dagistanlilardan, inguslardan önde görür. sebepler tarihi, farkli ama var birsürü.

Cecenler örf ve adetlerine inanilmaz önem veren bir millet mesela, dagistanlilar o kadar abartmiyorlar.

Cecenlerin ikinci savasi, Dagistani ruslarin elinden kurtaricagiz diye salakca girip, bir dagistan köyünde rus askerlerine saldirmasi yüzünden baslamistir.

Cecenler inguslara, dagistanlilara "biz savasirken, nerelerdeydiniz" diye suclar. Simdi hem dagistanda, hem ingushetyada direnise destek verenler var tabi, simdi tüm kafkasyada var ama zamaninda asil savas varken, hem dagistan, hem ingushetya hic orali bile olmadi, cecenlere yardim etmedi, rusyaya karsi savasmak söz konusu olmadi onlar icin. Belkide sansimiz yok diye oturdular oturduklari yerde, ama 1.5 milyon olan cecenler cok mu sans görmüstüde, bagimsizlik icin 20 yildir savasiyor. Gerci bu savas 300 yillik savas, ama neyse. Konu disi oldu ama cecenistan ve dagistani 1 tutanlar oldugu icin yazmak istedim.

Dagistanda yasayan "ben cecenim" diyenler cikiyor az cok ama cecenler asla onu cecen olarak kabul etmez, cecenler dagistanlilara benzetmelerine cok kizar, aralarinda baya fark var cunku.

Hatta dagistana yakin olan cecen köylerde yasayan cecenlere "suli" yani sen dagistanli derler. Kisaca söyle diyim, cecenler kendilerini dagistanlilardan, inguslardan önde görür. sebepler tarihi, farkli ama var birsürü.

Cecenler örf ve adetlerine inanilmaz önem veren bir millet mesela, dagistanlilar o kadar abartmiyorlar.

Cecenlerin ikinci savasi, Dagistani ruslarin elinden kurtaricagiz diye salakca girip, bir dagistan köyünde rus askerlerine saldirmasi yüzünden baslamistir.

Cecenler inguslara, dagistanlilara "biz savasirken, nerelerdeydiniz" diye suclar. Simdi hem dagistanda, hem ingushetyada direnise destek verenler var tabi, simdi tüm kafkasyada var ama zamaninda asil savas varken, hem dagistan, hem ingushetya hic orali bile olmadi, cecenlere yardim etmedi, rusyaya karsi savasmak söz konusu olmadi onlar icin. Belkide sansimiz yok diye oturdular oturduklari yerde, ama 1.5 milyon olan cecenler cok mu sans görmüstüde, bagimsizlik icin 20 yildir savasiyor. Gerci bu savas 300 yillik savas, ama neyse. Konu disi oldu ama cecenistan ve dagistani 1 tutanlar oldugu icin yazmak istedim.

saol bilgin icin

bende baya kafkas meraki var

cok yakin takip ederim cecen davasini

yani simdi emirlik davasini

Cevap: Samuel Eto'o Anzhi'de!

transfermarkt.de ye bende çok güvenirim. genelde transfer bittikten 3-4 saat sonra yazarlar. haber doğrudur yani.

Cevap: Samuel Eto'o Anzhi'de!

Biligim kadariyla saglam bir sitedir transfermarkt.de fakat tam bilgi sahibi degilim . Lakin wikipedia gibi isteyenin istedigini yazamadigini saniyorum . Habere gelince ben siyasi bir hak arama ses duyurma olarak goruyorum Anzhi'nin yaptigi bu transfer atagini . Belki de komplo teorisidir ama bence ozerklik isteme Rusya'dan ayrilma tarzi bir sey var altinda . Zira gunumuzde en iyi reklam futbol yoluyla oluyor .

Üst Alt