Euro 2020 A Grubu M:1 | Galler 1-1 İsviçre | MS | 12 Haziran | TRT 1 - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 A Grubu M:1 | Galler 1-1 İsviçre | MS | 12 Haziran | TRT 1

Fırsat yine ayağımıza geldi Şenol balı
İyi de bu iki takımın berabere kalacağı garanti görülüyordu zaten turnuva öncesinde de. %70 ihtimal gerçekleşti diye Şenol balı demeye gerek yok. Balla malla ilişkilendirmekten nefret ediyorum sporun herhangi bir alanını. Örneğin dün İtalya gelip gelip atamasaydı ve maç 0-0 bitseydi o bizim balımız değil tamamen İtalya'nın beceriksizliği olurdu. Beceriksizlik vardır bal, şans falan yoktur. Geçelim bu işleri.

Maçın adamı Embolo. Adam hayvan gibi. Düşmüyor. Isvicre fişi çekmeliydi, ama yapmadilar. Ilk golden sonra defansa cekildiler ve Wales bir kafa goluyle ortak oldu.

Dünü hesaba katmayıp oyuncularimizin kalitesini dusunursek birseyler yapabiliriz sanki. Ama pek ümitli değilim. Kesin kazaniriz diyebileceğim rakipler degil. Hele ki dünden sonra cok tırstım. Oyuncularimiz cok kırılgan ve geriye düşünce rahat maçı birakabiliriz.

Maçın adamı Embolo. Adam hayvan gibi. Düşmüyor. Isvicre fişi çekmeliydi, ama yapmadilar. Ilk golden sonra defansa cekildiler ve Wales bir kafa goluyle ortak oldu.

Dünü hesaba katmayıp oyuncularimizin kalitesini dusunursek birseyler yapabiliriz sanki. Ama pek ümitli değilim. Kesin kazaniriz diyebileceğim rakipler degil. Hele ki dünden sonra cok tırstım. Oyuncularimiz cok kırılgan ve geriye düşünce rahat maçı birakabiliriz.
turnuvada, dogru taktik dogru oyuncu secimleri son olarak oyuncu degisikligi yaparken takimin ayarini bozacak degisikliklerden de kacinilmali.

italya macina dogru onbirle de ciksaydik yenilirdik, dogru taktikle de ,bu futbolda olagan. mevcut italya , turnuva da her takimi yener bir anlayista , kadro duzeninde, ozellikle mancini goreve geldiginden beri.

ben hic yoktan bu kadar silik olmazdik,oyuna bu kadar hukmetmelerine izin vermezdik, kendi oyunumuzdan bir seyler hic degilse sunabilirdik beklentisindeydim,sayet dogru onbir ve taktikle cikilsaydi.

mac genel anlamda hocaya yazar. taktik ve kadro secimi ile uc gomlek geride kalindi. oyunculara ise, bireysel hatalar yapan,konsantrasyon eksikligi yapan isimlere yazar. benim adima.

Embolo ilk çıktığı döneme göre söndü bayağı. Basel'de çılgın atıyorken Almanya'da düzenlik ilk 11 oyuncusu dahi olamadı. Yine de kariyerine erken başladığı için hala genç ve patlama yapma şansı var.

Üst Alt