Euro 2020 A Grubu M:1 | Türkiye 0-3 İtalya | MS | 11 Haziran | TRT 1 - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 A Grubu M:1 | Türkiye 0-3 İtalya | MS | 11 Haziran | TRT 1

Hakan ç frikikten döşer

1-1 biter

ben ozellikle italyanlarin sol bek tarafindan acik verecegini dusunuyorum. roma'li leonardo spinazzola bolgesinden.
keza ,burak > chiellini - bonucci ikilisiyle bogusurken araya veya arkaya olasi bosa cikacak toplari degerlendirirsek cok degerli olur... chiellini bonucci tandemi juvede duzenli beraber oynamadilar bu sezon...yinede klas ,kalite,tecrube ucgeninden dolayi dezavantaj yasamiyor bu ikili ozellikle milli takim maclar baz aldigimda.

formsal ve devamlilik toplaminda;
kale,sag bek ,orta saha geneli ve ondeki uclu- italyanlarin cok formda sezon geciren isimlerinden kurulu gozlemledigim kadariyla....
-bir sekilde rakibin solunu mac boyu rahatsiz etmeliyiz.

-dun gibi hatirlarim. yine bir 11 haziran rakip italya.. maci conte ve inzaghi penalti golune biz okan buruk ile cevap vermistik..2-1 italya lehine sonuclanmisti euro 2000

italya bizi bugune dek 7 kez yendi 3 kez berabere kaldik.

bir ilk neden olmasin ?

acilis maclari genelde surprize aciktir...bu denklem umarim bu finallerde de devam eder.....

Açıkçası ben bu maçtan pek korkmuyorum. Çok iyi olduğumuzdan değil ama bu tip "ismi kuvvetli" takımlara karşı direnç gösterebiliyoruz.

3 maçlar sonunda sadece İtalya'yı yenmiş olarak 3 puanla gruptan çıkamazsak şaşırmam.

Açıkçası ben bu maçtan pek korkmuyorum. Çok iyi olduğumuzdan değil ama bu tip "ismi kuvvetli" takımlara karşı direnç gösterebiliyoruz.

3 maçlar sonunda sadece İtalya'yı yenmiş olarak 3 puanla gruptan çıkamazsak şaşırmam.
ben bu maci ekstra olarak goruyorum.puan/lar bakimindan...
yenilirsekte az hasarla olmali.

<anket basligina da yazdigim gibi; 2.lik bu turnuva sablon cizelgesinde bayagi iyi gibi...yari finale kadar yol olur gibime geliyor...

baku bu anlamda avantaj kalan 2.ve 3.maclarimiz ozelinde...
galler'in 2016 donemiyle formsal ve kadrosal olarak dengeli bir surec yasamadigini gozlemledim 2016 sonrasindaki bugune dek gelinen surecte oynadiklari maclarda.
bale takimin resmen kalbi gorunumunde yasamsal yegane kaynagi diyebilirim.bir donem portekizde ronaldo boyleydi arjantinde messi... tum takim ayagina bakiyordu bu bahsini ettigim isimlerim belli donemler....
portekiz kendi ozelinde son kazandigi sampiyonlukta bu donguyu kirdi kendi adina...
arjantin halen kimlik arayisinda...
galler de halen bale dongusunden kurtulmus degil, bir ihtimal ramsey halatin ucundan tutar beklentisi olustu fakat o da bale gibi sakatliklar,formsuzluk,duzenli oynayamama gibi nedenlerden mevcut durumda fayda veremeyecekleri ikinci kilit isim kendileri adina... bale,ramsey disinda, geriye bir kac genc yetenekli isim var,iste bu bir kac genc isim onlar icin tek umut isigi gozlemledigim kadariyla...
-dolayisiyla yarista ilk giden kendileri olur diye dusunuyorum...
-isvicre tarafi ise ; en soslu ve cozumlemesi zor bir yapida... iyi de bir hocalari var...maci birakmayan bir kadro gorunumundeler... kora kor bir mac bekliyorum kendilerine karsi....< > 3. ve son macimiz bu oldugu icin mental ve fiziksel yorgunluk bu mac ozelinde kritik nokta.

2. ve 3. maclardan 4 ve uzeri bekliyorum sayet ustteki son yazdigim kritik noktalari yasamazsak.

yolumuz acik olsun.....

ben ozellikle italyanlarin sol bek tarafindan acik verecegini dusunuyorum. roma'li leonardo spinazzola bolgesinden.
keza ,burak > chiellini - bonucci ikilisiyle bogusurken araya veya arkaya olasi bosa cikacak toplari degerlendirirsek cok degerli olur... chiellini bonucci tandemi juvede duzenli beraber oynamadilar bu sezon...yinede klas ,kalite,tecrube ucgeninden dolayi dezavantaj yasamiyor bu ikili ozellikle milli takim maclar baz aldigimda.

formsal ve devamlilik toplaminda;
kale,sag bek ,orta saha geneli ve ondeki uclu- italyanlarin cok formda sezon geciren isimlerinden kurulu gozlemledigim kadariyla....
-bir sekilde rakibin solunu mac boyu rahatsiz etmeliyiz.

-dun gibi hatirlarim. yine bir 11 haziran rakip italya.. maci conte ve inzaghi penalti golune biz okan buruk ile cevap vermistik..2-1 italya lehine sonuclanmisti euro 2000

italya bizi bugune dek 7 kez yendi 3 kez berabere kaldik.

bir ilk neden olmasin ?

acilis maclari genelde surprize aciktir...bu denklem umarim bu finallerde de devam eder.....

Koymadığımız ev sahibi yok bu arada

açılış maçlarında puan alamıyoruz

açılış maçlarında puan alamıyoruz
+ italya'ya karsi sansimiz pek tutmuyor...
gercekci olarak baktigimda onceki mesajda belirttigim gibi bu mactan puan ,puanlar surpriz olur ...olurda alirsak krema olur sonraki surece yonelik.

dolayisiyla hic yoktan az hasarla gecmemiz sart.
bizim ana ve gercekci hedef maclarimiz ilk planda 2.ve 3.maclarimiz hayati onem arz ediyor.

sona kadar gitmemiz icin 2.lik en makul sablon gozlemledigim kadariyla...

+ italya'ya karsi sansimiz pek tutmuyor...
gercekci olarak baktigimda onceki mesajda belirttigim gibi bu mactan puan ,puanlar surpriz olur ...olurda alirsak krema olur sonraki surece yonelik.

dolayisiyla hic yoktan az hasarla gecmemiz sart.
bizim ana ve gercekci hedef maclarimiz ilk planda 2.ve 3.maclarimiz hayati onem arz ediyor.

sona kadar gitmemiz icin 2.lik en makul sablon gozlemledigim kadariyla...
alp pehlivan?

Bizim milli takım çok kabız.Bu İtalya maçında iş görur de, Galler ve İsviçre maçları çok zor geçecek.

Duran top harici gol atamayız gibi
eski formda, mac kondisyonu olan, zimba gibi cengiz under olsaydi sag seritte, italyan solunu iyi islerdik....
kadroya baktigim vakit top kullanim yetenegi ,kontrolu efektifligi denklemindel yusuf yazici bu bolgede sag ic bazli oynarsa etkili olabilir gibime geliyor...spinazzola tarafini yusufla denemeliyiz toplu varyasyonlarda.

olimpico stadi guzel gollere ev sahipligi etmis bir stad..deplasman takimlarindan jeneriklik gollerden birine hakan bu sezon ceza saha disindan yazmisti bu stadta milan formasiyla.... benzeri de olabilir.

Bu turnuvaya immobilin ve insignenin damga vurma olasiligi yuksek.hic umutlanmayin bence yarin icin de.
gercekci olarak baktigimda; bu mac ozelinde sahsen az hasar ,temennim. olurda puan/lar alirsak ne mutlu...
dedigin gibi, turnuva genelinde bende italyanlardan bir kac ismin damga vuracagini dusunuyorum yazdigin isimlerle beraber... berardi,barella diger one cikacak isimler bu turnuva da...

Üst Alt