Euro 2020 A Grubu M:1 | Türkiye 0-3 İtalya | MS | 11 Haziran | TRT 1 - Sayfa 92 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 A Grubu M:1 | Türkiye 0-3 İtalya | MS | 11 Haziran | TRT 1

maçı şöyle değerlendirmek lazım

adamlar her anlamda bizden 2 gömlek sütün ve kazanmaları normal

ama bugün ekstra kötüydük

çünkü ortasahamız yok

çünkü ülkede resmen çöplüğe futbol deniyor

çünkü şenol güneş sahaya bakmak yerine yabancıya takmış

çünkü mal gibi spikerlerimiz var

Yönetici, yorumcu, siyasetçi ve taraftarı da eklemeli. Aklı başında, futbolu bilen, bilse bile tarafsız olabilen yorumcumuz var mı? İş bilen bu ülkede (Seyit Mehmet Özkan hariç) futbolu yönetme kabiliyeti olan bir yönetici hem kulüp hem milli takım bazında bir yönetici var mı?
Temel problemin altyapı olduğu halde bu alana el atan tek bir yerel-genel siyasetçi var mı? Futbola müdahale etmeyen bir siyasetçi? Taraftara hiç gelmeyeyim, kendimizi biliyoruz diyecem ama maalesef kendimizi bilseydik tüm sorunlarımızı çözerdik.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yönetici, yorumcu, siyasetçi ve taraftarı da eklemeli. Aklı başında, futbolu bilen, bilse bile tarafsız olabilen yorumcumuz var mı? İş bilen bu ülkede (Seyit Mehmet Özkan hariç) futbolu yönetme kabiliyeti olan bir yönetici hem kulüp hem milli takım bazında bir yönetici var mı?
Temel problemin altyapı olduğu halde bu alana el atan tek bir yerel-genel siyasetçi var mı? Futbola müdahale etmeyen bir siyasetçi? Taraftara hiç gelmeyeyim, kendimizi biliyoruz diyecem ama maalesef kendimizi bilseydik tüm sorunlarımızı çözerdik.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Baştan aşağı yanlış yönetilen bir futbol var

2.yari golu erken yemeseydik 0-0 baglayabilirdik.Ama golu erken yeyince cozulduk.Bu adamlara karsi anca 0-0oynanirdi zaten, baya saglam bi takim.

Kötü takım anlamı çıkmasın. Ancak ben İtalya’nın öyle çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. Ha bu turnuva tabi işler iyi gider şampiyonda olabilirler ancak ben iyi tabanca fişek incik gibi yapılan/gördüğüm yorumlara katılmıyorum. Defans arkalarına attığımız çoğu top tehlike yaratacak duruma gelebilirdi. Çoğalamadık hatta önde (2.bölgede ç) ne top tuttuk ne de pres yaptık. Bunları yapan ve Cengiz tipi ama “formda” oyuncuları olan çoğu takıma karşı zorlanır İtalya. Has bir de Şenol gibi hocası olmayana.

Doğru mu yav bir yerde okudum Italya ilk defa bir Euro maçında 3 gol atmış.

Valla bilemem ama genelde italya milli takimlarda kabiz oynardi, katenacio kulturu.

Son buyuk turnuvaya katilamadilar ki o zaman da ayni oyuncular vardi.

Mancini hocam dipçik gibi takim yapti o turnuvaya kalamayan takimi alip.

Bi de adamin en unutulmaz hareketi tazminat pesinde kosmadan " istedigim transferleri yapamayacaksaniz hadi bana arrivederci" deyip ceketini alip cikmasi.

Hic bi yabanci hocada bu hareketi gordugumuzu hatirlamiyorum. Bi feldkamp boyle atarliydi!

Nedense kimse insanlarin bir kullanim omru oldugunu anlamiyor forumda.

2002 de iyise 2021 de de iyidir mantigi! Artik nasil bir mantiksa?

Bu mac Turk antrenorlerinin bittigini, kendini guncelleyemediklerinin ispati olan maclardan biri sadece!

GS avrupada son 37 macin 4 unu kazanabilmis. Bjk de sergen genc kusak antrenor diye ovuluyor olmayan kıt futbol bilgisiyle ama o da avrupada pas pas oluyor!

Son 5 yilda Avrupada futbol cok degisti. Calisma teknikleri de.

Kadrodaki oyuncular , o itin bi tarafina sokulup cikarilan oyuncular avrupali antrenorlerin elinde piril piril parliyor. Burada tu kaka.

Biz hala futbolumuzu ileri gotursun diye yerli antrenor bulma derdindeyiz.

Iste mancini! Herif bizi kusursuz analiz etmis, nefes aldirmadi. Naptik biz adami ? Yolladik!! Turnuvaya katilamayan italyayi aldi 30 mactir yenilmiyor!!

FT, senol, sergen gunumuz futbolunun cozumleri degil artik. Bunu anlayip , kabul edersek degisip, gelisebiliriz. Hala sorunu teshis edemiyoruz.

Size bisey daha soyleyim, bu genc kadroyu da olusturan senol degil lucescuydu, yalan mi?

Neden 1 Turk teknik adam bile avrupada takim calistiramiyor, hic dusunen oldu mu acaba?
Anlamıyorlar hocam

Kötü takım anlamı çıkmasın. Ancak ben İtalya’nın öyle çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. Ha bu turnuva tabi işler iyi gider şampiyonda olabilirler ancak ben iyi tabanca fişek incik gibi yapılan/gördüğüm yorumlara katılmıyorum. Defans arkalarına attığımız çoğu top tehlike yaratacak duruma gelebilirdi. Çoğalamadık hatta önde (2.bölgede ç) ne top tuttuk ne de pres yaptık. Bunları yapan ve Cengiz tipi ama “formda” oyuncuları olan çoğu takıma karşı zorlanır İtalya. Has bir de Şenol gibi hocası olmayana.
Ben bizim milli takiminda elesriildigi kadar kotu oldugunu dusunmuyorum Italya bize cok ters geldi 0-0 baglamaya calistik ama olmadi.Bakalim neler olacak.

Kaç para lan bir Spinazzola?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Bu adam sağ ayaklı ama sol bekde oynuyor..
Sağ ayaklı olduğu içinde çok ters geldi.
Yaw bu kadro'nun stoper ve kaleci hattı dışında neyi iyi?

Bir kere elle tutulur bir forvetin bile yok.
Ofsayt kralından medet umuyorsun.

10 numara olmasına rağmen hiç sorumluluk almadan hayalet gibi dolaşan duran toptan başka bir yeteneği olmayan hakan mi en iyisi?

Memeli Ozan ve tek yönlü okay mi en iyisi?

Yoksa önüne gelenden çalım yiyen umut meraş mi?

Yada tek numarası savunmaya yardım etmek olan 1.90Lik kanat Kenan mi?

Kesinlikle katılıyorum.
Kaleciler, merih,kaan,çağlar,ozan,mert,zeki,,hakan,yusuf,cengiz,,
bu saydığım adamlara bakarak kadromuzun çok iyi olduğunu söylüyoruz.Tabiki diğer oyuncularda iyi fakat bunlar seviyesinde değil.

Fakat kalecilerde dahil yukarıda saydığım oyuncuların tam 9'u dafans bölgesinde.Sadece üç oyuncu kalıyor onların ikiside hemen hemen aynı mevki ve tarz oyuncular olan hakan ve yusuf.Geriye kalıyor sadece cengiz.
Bence kadromuz tabiki kötü değil fakat süper falan deyip abartmamak lazım.

Uğurcanın ayağı yok oyun kuramıyor, stoperler oyun kuramıyor, orta saha 2lisi oyun kuramıyor, bu sorun kesinlikle çözülmeli, Uğurcan yerine Altay, Merih yerine Ozan (zor bir karar), orta sahada Kaan Ayhan, sağ kanatta Cengiz banko. Kesinlikle daha derli toplu bir takım olacağına inanıyorum, ha mert müdürü de beğeniyorum baya beklerden birinde degerlendirilebilir

SM-A505F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
turnuva baslamadan once bu konuya dair bir iki yorum yapmistim.
macin resmi 11leri aciklandiginda ,ozellikle stoper tandemimize vurgu yapmistim. ne merih ne caglar ayagi duzgun oyuncular degil. pas hatasina oldukca musaitler. ki, macta caglar 3 kez kritik pas ahtasi yapip kalemizde gol tehlikeleri gormemize sebebiyet verdi. merih de bir kez benzer hata yapti.
senol hoca oturmus devamli birlikte oynayan ikiliden tandem secmekte israr etti. bence bu hata idi ozellikle bu tur orta 3lu ve on 3lusu cok saglam olan ayagi cok cok dusgun olan teknik italyan on altisina karsi <> kaan,ozan dan en az biri oynamaliydi.

ortada her ne kadar orkun tecrubesiz olsa-da, italyanlarin alisik olmayan ayagi cok iyi sert ayni anda teknik,oyun kurabilen,hizli dusunen,topu hizli dolastiran barella,jorginho,locatelli uclusune karsi benzer tarz ayagi iyi ,teknik,hizli, pas yetenegi cok iyi olan orkun secilebilirdi rakibe yonelik bu bolgede denge yanit babinda.
- biz ise okay ve ozan gibi iki duz dm vari oyuncuyla ciktik,ki, ikiside ortasahadan cok bizim kendi stoplerimizin islerini yapmak icin ceza sahasi ici ve yayinda kendilerini kumelediler. bu cok buyuk taktiksel hataydi. resmen orta sahayi italyanlara verdik rahat top acsinlar,dolastirsinlar vsvs....
- yusuf'u cikarmaktan ziyade bolgesini degistirebilirdi, dmlerden birini cikarip orkunu koyabilirdi... her iki dmi ayni anda cikarinca mac tumden koptu. bekledigim bir durumdu, gidisat bunu gosteriyordu.

-kenan ilk yari sag bek oynadi resmen. asiri garip buldum. madem sag bek ve sag stoper hibrid gibi yakin olacaklar(zeki resmen merihe yapisik oynadi ozellikle ilk yari),,, < > muldur sagda oynayip zeki yine merihle beraber stoperde yapisik olsun tumden komedi olsun. kanat bekte en uc oyuncu olan kenan'in ne isi olduguna bir aciklik getirmeli teknik ekip.

ozetle;

italya'nin mevcut oyuncu anlayisi ve oyuncu profilleri, onceki turnuvalardaki bilindik italya ile hic ama hic alakasi yok oldugunu teknik ekibimiz unutmus veya takip etmemis olsa gerek. italya orta ve on bolgesi daha cok portekiz, ispanya ,hollanda hatta belcikayi da sayabilirim 4lu hibrid bir takim profilinde.
bu tur bir italyan profiline karsi duz dmler, duz stoplerler ve hatali mac taktigi ile cikmak kisaca ; fiyasko idi...

galler macinda merih ,caglar cikilir anlam veririm, ama italya orta ve on alan profilindeki ayaklara karsi bir adet x stoper sart oglu sartti. kaan olur ozan olur biri secilmeliydi.

3-0 averaj yonunden hasarli bir sonuc 2.lik adina...
neyseki italya kalan iki maci da benzer skorla alacaktir diye dusunuyorum.
gerisi bize kalmis, net skorla galleri gecip son macta final tarzinda bir kora kor isvicre maci yasayacagiz gibime geliyor...

basarilar.

Üst Alt