Euro 2020 A Grubu M:2 | İtalya 3-0 İsviçre | MS | 16 Haziran | TRT 1 - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 A Grubu M:2 | İtalya 3-0 İsviçre | MS | 16 Haziran | TRT 1

turnuva oncesinde belirttigim favorim mancini onderligindeki azzuriler 'bu aksam da makine gibi isledi....

italya adina ve futbolseverler adina guzel bir mac oldu bence. keyif alinan turden.
ister one ciksin ister geride beklesin isvicre, her turlu italya bir sekilde oyununu dikte ettirdi isvicre tarafina.... iazzuriler stedikleri her turlu varyasyon olusumla pozisyona girdiler mac genelinde....

11ler uzerinden, mac baslamadan evvel italya adina bekledigim yorumladigim seylerin uzerinde ekstra guzellikler gordum.
macin yildizi locatelli muthis oyununa bu macta da devam etti, bekliyordum boyle bir cikisi fakat ozellikle iki muthis gol tamda sapka cikarilacak turden. ilk golun hazirlanisindaki uzun carpraz pas kendi ayagindan cikip sonra muthis depar ile iceriye giriyor beraberdi nin ortasini gole ceviyor. turnuvanin suana dek en guzel goludur benim adima...

mancini hoca her turlu taktiksel olusumlari inci gibi isledi. oyuncular az biraz son vuruslarda dikkatli olsa(immobile ozellike bir kac kez saglam kacirdi) fark daha da artardi.... mac oncesinde ben fark olur demistim bekledigim netice cikti... azzuriler adina yine sahane saha yayilimi,kompaktlik, yardimlasma, tempo,efor,oyunun ayari, rakibi uzerine cekme,turlu turlu varyasyonlar , geriden muthis nokta uzun paslar, sahanin her bir karesini kullanmak,,,ve daha nice guzel islere imza attilar mancini onderligindeki italya......
daha onumuzdeki maclara verrati eklenecek. rakibi daha da hapsedecekler.

turnuva oncesinde favorim italya idi sonra fransa ve portekiz di.

bana gore suana dek oynanan maclarda diger ikisine gore italya isildiyor her yonuyle........
bunu yaklasik 3 yildir azzurilerde maclarini izlerken gozlemliyordum parilti anlaminda....
turnuva da daha simdiden resmen isildiyor tum verilen emeklerin sahaya yansimasi....
kupa oncesi degindigim noktadayim.aksilik olmadigi takdirde bu yolun sonu kupadir......

ps;

kanat beklerinin mac boyu efektif bindirmelerinin ne denli onem arz ettigine dair de guzel doneler sakli italya ozelinde... bu sayede her turlu atak varyasyonlariyla(kanat bek,ortasaha) rakibin ustune bulut gibi cokuyor azzuriler...

3. macta yedek agirlikli cikmalari olasilik gibi...daha forma giymemis oyuncularda mevcut. verrati , torino lu belotti. keza emerson,bernardeschi....

son olarak:

tebrikler mancini hocam.tebrikler italya......

acayip zevkli bir oyunlari var yav

izlerken cok keyif aliyorum

buna benzer keyfi en son tudorun bizdeki oynattigi fusbal ile almistim

sonu kupa olur ins

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Üst Alt