EURO 2020 ÇF | Belçika 1-2 İtalya | MS | 2 Temmuz | TRT 1 - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Keramettin kızıyor ama bu sene … yeriz gibi
10218.jpg

belçika ilk 4 maç: rusya, danimarka, rusya ve ispanya yaptı. Şimdi de almanya yapacaklar. Bambaşka iklimler, sürekli seyahat. De bruyne ve hazard ne olacak belli değil

bence italya favori

BEL : Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Meunier, Tielemans, Witsel, T. Hazard, De Bruyne, Doku, Lukaku

ITA : Donnarumma, Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Verratti, Chiesa, Insigne, Immobile

BEL : Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Meunier, Tielemans, Witsel, T. Hazard, De Bruyne, Doku, Lukaku

ITA : Donnarumma, Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Verratti, Chiesa, Insigne, Immobile
343 belcika vs 433 italya

belcika;

hazard'in olmayisi on alanda takimi etkilecektir. kdb 'un yetismesi kritik avantaj kendi oyunlari adina...
onde hazard'in olmayisi dolayisiyla tum yuk kdb uzerine binecek... fit kalirsa mac boyu,sorun olmaz...aksi takdirde belcika macin son duzlugunde yedek kulubesinden pek bir katki alacaklarini beklemiyorum eldeki profil isimlere baktigim vakit...

belcika ozelinde hocalarini son macta begenmemistim,oyuna dokunus anlaminda. sakatliklarini tam olarak atlatamamis hazard ve kdb uzerine cok yuk bindirdi, en azindan birini erken ciakrmaliydi sakatlik nuksetmeden once...

bunu bu macta pahaliya yasayacaklar bu denklemde.

mac 11inde belcika adina ; doku x faktor olur gibi. bu yonden hoca akillilik yapmis bu secimle...
hatirlarsak,son macta portekiz karsisinda carrasco,mertens cok silik oynamislardi. o gun mesajimda da bu yone dikkat cekmistim.
bugun italya karsisinda bu ikisinden biri 11 ciksaydi sahsen anlam veremezdim, son mactaki goruntulerinden dolayi.

dinamik ,topla seri olan doku, italya defansina zorluk cikaracaktir istedigi toplari alabilirse...

* lukaku inter formasiyla juventus stoper ikilisi bonucci -chiellini tandemine karsi gol atamamisti......
bu yonden ayri bir izlenesi lukaku versus bonucci-chiellini tandemi.......

*italya ;

italya tarafina nacizane yorumum,

son mac basliginda ekledigim mesajda, hocaya bir kac elestiri getirmistim devre arasi ve mac sonunda.
misal, verratti secimi ile locatelli nin yedege cekilmesi...
psg li oyuncu sakatliktan dolayi turnuvaya da sakat olarak dahil edilmisti. mac eksiginden ,kondisyona bir kac onemli kritik eksikligi izlerken belli oluyordu ilk sure aldigi macta.
son macta , orta sahada gereginden fazla ayaginda top tutmasiyla italya nin son donemde izledigimiz hizli,dikine, seri paslarla bri kac saniye de atak olusturup basariyla bitirmesi goruntusunu verratti nin aksayan disli oalrak one cikmasi engel olmustu.

macin sonraki doneminde locatelli oyuna girip verratti yedege cekilince, onceki maclarda izledigimiz italya geri donmustu bir anlmda. ki, goller de geldi bu sayede...

bugun belcika macinda yine verratti var ilk 11de...
bir diger degisiklik berardi yok chiesa var. son mactaki cikisi ile ilk 11i kapti bir bakima chiesa...
bu iki degisiklike sassuolo lu formda ikili kenara alinip yerlerini psg ve juventuslu oyunculara biraktilar.
taktiksel ve kurgusal olarak bakildiginda kanimca bu bir risk. tutmazsa yine de mancini hocanin eli rahat. cunku, yedekte muthis bir genislik mevcut kalite olarak.....
son macta verratti cikip locatelli girince isler rayina tekrardan donmustu bugun de benzeri bir gidisat olur mu ayri bir takip izlenesi... chiesa sondan girip maci getiren ayak olmustu, bugun maca bastan baslayip azzurilerin elini rahatlatir mi izleyip gorelim........

--
meunier versus spinazzola ayri bir izlenesi eslesme olacak....
mac penaltilara giderse courtois versus donnaruma .......

mac normal surede sona ererse , her iki takimda bir sonraki turda yorgun ispanya ile oynayacak.
bu yonden de onem arz ediyor turu atlayan taraf adina...

guzel bol gollu cekismeli bir mac olmasini umuyorum. hak eden kazansin.

mancini hoca nin italya'si turnuva oncesinden favorimdi. digeri ingiltere...
dolayisiyla bu macta italya ,ayrica sarikirmizi atkisindan dolayi da mancini hocaya basarilar diliyorum.

Carrasco'yu beklerken Doku'yu ilk 11'de görüyoruz. Bakalim sert italyan savunmasina karsi neler yapacak genco. Portekiz'e karsi mahkum oynayarak tur atlayan Belcika yine aynisini deneyecektir. Isvicre gibi elenmelerini bekliyorum. Lukaku'yu öne atip 10 kisi defans yapmazlar umarim. Mancini reis ona göre planlari hazirlamistir.

Sn. Mancini'nin zafer yuruyusu basliyor. Buradan Sn. Ünal Aysal'a bir kez daha tesekkurlerimi sunuyorum. Futboldan anlamayip futbolu anlayandan bu kadar iyi anlayan ikinci bir sahis yok.

Üst Alt