EURO 2020 ÇF | Çekya 1-2 Danimarka | MS | 3 Temmuz | TRT 1 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
çekler bence gereksiz fazla küçümseniyor. Son 6 avrupa şampiyonasına da katılmışlar. Çekoslavya'dan gelen bir kültürleri var. Bir çok önemli yıldız çıkardılar. Avrupa şampiyonası karnesi bu. Sözde futbol ülkesi Türkiye'den çok daha istikrarlı ve başarılılar. Doğu Avrupa'nın en iyi futbol ülkesi bence

a.jpg

çekler oturmuş savunması ve fizikli oyuncuları ile danimarka için ters bir takım olabilir

danimarka'da poulsen'in yokluğu ciddi sorun. Dolberg mücadele oyuncusu değil. Belki bu maç için cornelius ile başlayıp biraz mücadele etmesi, maçın 65.dakikasında falan dolberg hamlesi daha uygun olabilirdi

renkli bir eslesme...

451 cekya vs 343 danimarka olarak gorebiliriz bir bakima...

*cekya hocasi kulup takiminda genelde 442 oynatirdi... milli takimla ise ,genelde 4231 cikariyor...

*dengeli bir kadrolari var. takim olarak bir arada hareket ediyorlar, fiziksel mucadele, tam saha kullanimi gibi yonlerini begenmistim ozellikle. kendileri adina turnuva oncesinde belirttigim iki isme dikkat cekmistim,<>ortadaki muthis kompakt westhamli *soucek ve en onde levarkusenli *schick fark yaratan isimler olarak bu macta da one cikacaklardir... *maca sonradan girerlerse efektif olacaklarini dusundugum sampdoria formasi giyen jankto ve hertha'li darida orta sahada guc katacaklardir takimlarini diri tutma adina... forvet bolgesine sonradan girip tempo ve dripling katkisi yapabilecek vyrda da sure alabilir...

*cekler adina son mac ozelinde 90 dk lik genel net bir veri ve performans yorumu getiremiyorum sahsen, bunun nedeni,
hollanda macinda nerdeyse 40 dakika 1 kisi fazla oynadilar ve golleri de rakip 10 kaldiktan sonra attilar.
dolayisiyla ustte yaptigim genel yorumum,kendilerinin hollanda maci oncesine kadarki takim performanslarina yoneliktir. hirvat macinda (11vs11) cekleri daha cok begenmistim hirvatlara nazaran misal...

*danimarka tarafinda, braitwaite getirecegi toplar ,ortalar ve sutlarla etkili olacaktir kanisindayim. kendisini sampdoria li damsgaard takip edecektir etkili efektif performansiyla... oldukca formda bir oyun sergilemisti italyan kulubuyle bu sezon, kupaya hazir gelen oyunculardan,.bugun cekya defansina cok zor anlar yasatacaktir kuskusuz... en onde formda nice'li dolberg son mactaki muthis performansini iki onemli golle susleyip galler'i gecmelerinde kritik ayak olmustu. bugun de kendisinden benzer efor ve efektiflik bekliyorum.

bir bakima; schick vs dolberg hangisi one cikarsa ibre o tarafa geciyor gibi...

mac boyu diri kalan maci kazanan taraf olur kanaatindeyim bu mac ozelinde....

guzel renkli gollu bir mac olmasini umuyorum.... hak eden kazansin.

Üst Alt