EuroBasket A Grubu 3.Maç | Türkiye 68-75 Litvanya | 2 Eylül | Maç Sonucu - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EuroBasket A Grubu 3.Maç | Türkiye 68-75 Litvanya | 2 Eylül | Maç Sonucu

Cevap: EuroBasket A Grubu 3.Maç | Türkiye 68-75 Litvanya | 2 Eylül | Maç Sonucu

Hidayet katkı verebilse bu maç böyle olmazdı. Pek iyi değildi bugün.

iyi oynadık bence.sonuçta ev sahibi bi takım.seyirci baskısıyla aldılar.ben en az yarı final oynarız diyorum.yarı finalede gelirsek finaldede kazanırız

Kazansak çok önemli bir avantajı ele geçirecektik ama şuanda kaybettiğimiz birşeyde yok açıkçası.İspanya maçı şimdi çok daha önemli bir hale geldi.Eğer şutlar girseydi yada çok basit faulller çalınmasaydı bugünde kazanabilirdik.

Çok takılmamak lazım.Gruptan çıkacağız en kötü diğer grubun liderini de yenebilecek güçteyiz.Moral bozmak yok.

Savunmamız iyiydi ama Hidayet ve Ömer Onandan beklenen katkı gelseydi bence maçı alırdık.Ama şöyle bir şey çok şanslılardı.Tuhaf toplar girdi ve çok hücum ribaunt verdik.Yalnız Orhun Eneye şunu soruyorum Sinan Güler neden süre almaz.Cenk Akyol tamam iyi mücadele ediyor ama Sinan ondan daha iyi lütfen o süre almalı.

Emir, Ömer, Enes üçlüsüyle mac ne güzel geliyordu bize, o üçlü neden bozuldu bunu çözemedim. Emir, hücumu acıyordu, Enes'de Songaila'yı savunuyordu. Ayrıca şunu Tanjevic'de çözememişti Orhun Ene'de çözememiş. Rakip guardı şut attırmamaya yönelik değil, oyunu kurdurmamaya yönelik savunmamız lazım.

Oyun herşeye rağmen beni tatmin etti. Hatta İspanya macını kazanma şansımız arttı diyebilirim. Çünkü onlarda bir Songaila yok :)

Emir, Ömer, Enes üçlüsüyle mac ne güzel geliyordu bize, o üçlü neden bozuldu bunu çözemedim. Emir, hücumu acıyordu, Enes'de Songaila'yı savunuyordu. Ayrıca şunu Tanjevic'de çözememişti Orhun Ene'de çözememiş. Rakip guardı şut attırmamaya yönelik değil, oyunu kurdurmamaya yönelik savunmamız lazım.

Oyun herşeye rağmen beni tatmin etti. Hatta İspanya macını kazanma şansımız arttı diyebilirim. Çünkü onlarda bir Songaila yok :)

Songaila yok ama yerine Gasol'lar var.

2 tane bal gibi üçlüğümüzü yedi hakemler

ayrıca tunçeriye yapılan teknik faulü de es geçtiler

hakemler maç boyunca litvanyalıları kayırdı ama bunlar çok önemli kararlardı

önemli olan 3 puandi, son saniyede golü bulup 3 puani almak, cok güzel

Rudy Fernandez,Jose Calderon ve Navarro...

Adamların dış atışları sağlam beyler...

Maçı anlatabilicek biri varmı? Neden kaybettik,neleri eksik yaptık,umutsuzluğa kapıldınız mı ?

Maçı anlatabilicek biri varmı? Neden kaybettik,neleri eksik yaptık,umutsuzluğa kapıldınız mı ?

Kaybetmemizin sebebi; 1)Şanssız pozisyonlar 2)Songaila 3)Hakem hataları 4)Coaching hataları

Umutsuzluğa kapılmadık. Savunma konusunda önceki yıllardan gram kaybımız yok. Hücumda da Emir'in devşirilmesiyle topu cok iyi dolaştırıyoruz.

Kaybetmemizin nedenleri

1 kocun iyi oynayan 5i hidayet oynatmak istemesi yuzunden bozması

2-son toplarda duzen kayboldu kerem olsaydı daha düzenli hucum yapardık son anlarda

3 her sampiyonada oldugu gibi ev sahibine 2 3 avantajli duduk calinmasi

4 litvanyalilarin hucumlarında ortaya dusen topları surekli litvanyali kısaların toplaması

5 3/18 3lük atis yapılması...

Sinan Güler süre almalı bence Cenkten daha iyi bir oyuncu kenarda harcanıyor.Cenk tamam iyi turnuva geçiriyor ama onun yaptığı savunmanın 2 katını yapar Sinan.

Üst Alt