Euroleague'den Orman'a Cevap!


fikret-orman-eurolea-b74e1a800b53d21d00c7.jpg

EuroLeague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın "hırsızlık" iddialarına cevap verdi.


EuroLeague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer Kristjansson, Orman'ın açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi:
"Euroleague Basketbol, Fikret Orman'a cevap vermeyecektir çünkü bilmediği bir şey hakkında konuştuğu açıktır. Böyle bir konuyla ilgili kamuya açıklama yapmadan önce ilk önce herkesin bilgi sahibi olması gerekir.

Yine de, bahsettiği noktaların bazılarını işaretlemek için, EuroLeague'in ekonomik dağıtım kriterlerinin her katılımcı kulüp için daima çok açık olduğunu belirtmek önemlidir. Temel olarak, sayın Orman'ın sözlerinin aksine, kulüpler şirketin çoğunluk hissedarlarıdır ve bu nedenle hukukun sağladığı tüm bilgileri ayrıntılı olarak alırlar ve gelir dağılımı da dahil olmak üzere her konuda kararlar alırlar. Euroleague Basketbol, kulüplere aittir ve yalnızca kulüpler için çalışır, kararlarını alır ve onlar için gelirleri arttırır"

Habertürk
 
euroleague'de parası olanın borusunun ötmesi zaten başlı başına spor ruhuna aykırı. futboldaki gibi bu organizasyon tamamen avrupa basketbol federasyonunun kontrolünde olmalı. bu A lisansı saçmalıkları, şampiyon takıma verilen 1 milyon gibi komik ötesi bi para. fiko ilk kez haklı
 
Bu konuda haklı,Fenerbahçe'nin futbolda bir halt beceremediği için diğer branşları aşırı yüceltmesine tepki göstermek lazım yoksa algı oluşur.

bişey olmaz yav yıllar evvel avrupadan azizin deyimiyle veleybol kupası mı ne aldılar. ülkenin ve dünyanın en büyük başarısı budur vs diye bi kaç ay yırtındı durdu. sonra unutuldu gitti.

edit. al işte kadın basketteki kupayı kupaları bizimkiler bile hatırlamıyor biri fenere karşı olsa bile.
 
Üst Alt