Eurosport Italia: "Terim, Sarri’nin canına ot tıkadı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eurosport Italia: "Terim, Sarri’nin canına ot tıkadı"

20210916_2_50057372_68809794.jpg

Galatasaray, Lazio deplasmanında aldığı 0-0'lık skorla Avrupa Ligi grubunu lider tamamlarken, rakibi Lazio'yu play-off oynamaya mecbur bıraktı. İtalyan basını karşılaşmaya geniş yer ayırdı.

LA GAZZETTA DELLO SPORT: ‘Türkler zorlanmadan bileti kaptı’

La Gazzetta dello Sport’ta ‘Lazio, senin payına play off düştü’ başlığıyla yayınlanan haberde az gol pozisyonlu karşılaşmada Immobile’nin iki önemli fırsattan yararlanamadığı ifade edilerek “Türkler fazla zorlanmadan son 16 turuna bileti kaptı” ifadesi kullanıldı.

CORRIERE DELLO SPORT: ‘Uzman Terim, oyununu dikte etti’
Corriere dello Sport’taki haber ‘Terim, Sarri’yi play-off oynamak zorunda bıraktı’ başlıklı çıktı. Lazio’nun direkt olarak son 16 turuna çıkmak için gerekli galibiyeti Galatasaray karşısında alamadığı, sarı-kırmızılıların sağlam savunmasıyla grubu zirvede tamamlayacak sonucu aldığı vurgulanarak ‘Uzman Terim, oyununu dikte etti’ yorumu yapıldı.

TUTTOSPORT: ‘Sarri play-off’a, Galatasaray son 16’ya’
Tuttosport’taki haber ‘Sarri Avrupa Ligi’nde play-off’a gitti’ başlığıyla yayınlandı. Golsüz beraberliğin ardından Galatasaray’ın direkt olarak ikinci tura çıktığı, Lazio’nun ise baraj maçları oynaması gerekeceği hatırlatıldı. Maçtaki düşük tempo ve rakibin iyi savunmasının altı çizildi.

EUROSPORT ITALIA: ‘Terim, Sarri’nin canına ot tıkadı’
Eurosport Italia, ‘Terim, Sarri’nin çanına ot tıkadı’ şeklindeki çarpıcı başlığı kullandığı haberinde Laziolu bir çok futbolcunun beklenen performanslarından uzakta olduğunu vurguladı. Maçtaki sonucun Galatasaray’ı lider olarak direkt üst tura taşıdığı kaydedildi.

ACERBI: ‘Şampiyonlar Ligi grubuydu… Birinciliği hak ettiler’
Laziolu futbolcu maçta her şeyi yaptıklarını ancak tek eksiklerinin gol olduğunu söyledi. Acerbi “Galatasaray iyi savunma yaptı ve istediği sonucu aldı. Birinciliği hak ettiler çünkü baktığınız zaman üç deplasman maçında da gol yemediler. Galatasaray güçlü bir takım, Marsilya ise en zorlusuydu. Aslında bu grup bir Şampiyonlar Ligi grubuydu” dedi.

İşte beklediğimiz haber başlığı. Maçın İtalya’daki yansımaları. Yeterince övülmemişiz ama, İtalyan basınını kınıyorum.

bok gibi oyun oynadık. neden bilmiyorum ama avrupa da çözülemiyor oyunumuz. mücadele ediyoruz evet, defans hattı uyumlu ama gerisi facia.
belki de oynamamız gereken oyun budur bilmiyorum. ben hep 1.dk dan 90 a kadar baskısını kuran bir takım görmek istediğim için bana da tuhaf geliyor olabilir anlık halimiz.

bok gibi oyun oynadık. neden bilmiyorum ama avrupa da çözülemiyor oyunumuz. mücadele ediyoruz evet, defans hattı uyumlu ama gerisi facia.
belki de oynamamız gereken oyun budur bilmiyorum. ben hep 1.dk dan 90 a kadar baskısını kuran bir takım görmek istediğim için bana da tuhaf geliyor olabilir anlık halimiz.
Beraberliğin işine yaramadığı kaybetmenin önemi olmadığı bir maçta Lazio çok defansif oynadı son 15 dk bile geride kalabalık kaldılar.Geniş alan bırakmadıkları için ilerde fazla etkili olamadık, beraberlik yettiği için de fazla riske atmadık mücadeleci ve akıllı oynadık diyelim.

Admirim akşam Bodrum gecelerine akmışsın ve ayılamamışsın gibi. :berkan: Evimizde gayet akıcı, bol posisyona girdiğimiz maçlar oynuyoruz. Deplasmanda da uyutuyoruz bir güzelki bunu en çok yapmamız gereken maç buydu. Olması gerekeni yaptık.

Acerbinin parmak bastığı noktalara katılıyorum .Marsilya bu grubun kağıt üstünde açık ara en iyi takimiydi ilk maç bizi çok zorladilar iyi savunma ve biraz da şansla 1 puanı aldık ama 2. Maç grupta oyun olarak ezildikleri tek maçı yasattik..
Lazionun dünkü oyununa baktığımda Marsilya maçındaki Galatasaray'dan ciddi anlamda çekindiklerini gördüm ..Savunmayı asla boslamadilar Marsilya bu hatayı yaptığı an 4 tane yedi savunma arkası koşularla..Hatta maç geneli en büyük opsiyonlari Savice uzun top atıp İmmobileye servis yaptirmakti organize ataktan takım halinde yuklenmekten kacindilar..Zaten soldaki Zaccagninin Yedlini zorladığı 2-3 pozisyon dışında başka hiçbir opsiyon deneyemediler .

Admirim akşam Bodrum gecelerine akmışsın ve ayılamamışsın gibi. :berkan: Evimizde gayet akıcı, bol posisyona girdiğimiz maçlar oynuyoruz. Deplasmanda da uyutuyoruz bir güzelki bunu en çok yapmamız gereken maç buydu. Olması gerekeni yaptık.
bende onu diyom işte oynamamız gereken oyun belki budur diye. ama alışkanlık adına ileride iki top yapabilmemiz lazım. tamam iyi savunma yapıyoruz ama öyle saçma bir gol yersin ki çıkarman için en kötü oynadığında bile maç içerisinde bir iki bir şey görmemiz lazım. sonra rakibin üzerine yıkamazsın oyunu yediğin golle kalırsın. demek istediğim o.

Üst Alt