Evert Jan Derks | Futbol Akademi Eğitim Direktörü - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Evert Jan Derks | Futbol Akademi Eğitim Direktörü

Cevap: Evert Jan Derks | Futbol Akademi Eğitim Direktörü

Hayır Jan Derks zaten Rijkaard'tan bağımsız gelmişti..

Sürekli olarak Rijkaard'la çalışmış bir isim değil. Yolları sadece Hollanda Milli Takımı'nda kesişiyordu sanırım..

Jan Derks'in geçmişi ortada onu altyapının başında özellikle de Tugay artık A Takım Yardımcı Antranörü olduktan sonra kalacağını düşünüyorum.

Ancak yanına altyapı konusunda bilgi sahibi birkaç kişiyi kendisi isterse alsın ama istemedikten sonra kulüp ona da al bu adamlarla çalış derse o da olmaz..

Jan Derks'in yapacağı yatırımı annesinden kek isteyip 2 dk sonra "Haniiiii?" diye soran sabırsız çocuklar gibi 1 yılda beklememek lazım en az 5 yıllık olay bunlar.. Basit şeylerden bahsetmiyoruz. 12-13 yaşından itibaren A Takıma oyuncu hazırlamaktan bahsediyoruz..

Jan Derks ve onun gibi hocalar Akedeminin başında sürekli bulunmalılar..

Jan Derks nedir ki bu kadar destekcisi var anlamak guc. Fizik profesorlugune de lanet olsun.

Jan Derks bu işte profesyonelleşmiş, genç takımları A takıma geçmek için bir platform olarak görmeyen, uzun vadede hep iyi futbolcular yetiştirmiş bir isim. Yani amacı hiç bir zaman genç takımla maç kazanmak değil. Genç takımdan futbolcu yetiştirmek.

Türk futbolcusundaki fiziki ve mental eksiklikleri görüyoruz.

Pas alamaz, doğru yer tutamaz, çabuk oynayamaz, takım halinde pres yapamaz açık verir, kendine bakmaz ve fiziki potansiyelini kullanamaz, savunma yapamaz.

İşte böyle profesyonel bir isimle çalışınca altan gelen jenerasyon bu futbol görgüsünü almış olacak. O İrfan'lar, Cafercan'lar çok ama çok daha önde başlayacaklar kariyerlerine.

İşte bu adamın önemli olmasının nedeni.

O nedenle Tugay da altyapıda kalmalı ve kendi jenerasyonu ile A takıma çıkmalıydı. Şu an Tugay yerine camia içinden ve futbol vizyonu geniş bir eski futbolcuyu bu göreve getirmemiz gerekiyor.

Tugay Hagi ile yeni gorevine basladiginda alt yapi'daki gorevine ayni sekilde devam ettigini soylemisti...

Evert Jan Derks müthiş kariyeri olan bütün asya ülkelerindeki teknik adamlara seminer vermişdir ve futbol piyasasında saygı duyulan bir isim eğer Cimbomdan giderse Arsenal kesinlikle havada kapar bu adamı. Bu arada alt yapıda çok büyük bir sorun var bu da Beylerbeyi spor . Giden hiçbir oyuncu geri gelmiyor vede forma şansı verilmiyor üstüne de beşiktaşın altyapısından oyuncu almaya başladılar. Yani bizim çocuklarımız yedek oturuyor ama başka takımlardan gelen genç oyuncuları oynatıyorlar yönetimde buna sezsiz kalıyor. Beylerbeyi spor klubüyle ilgili bence araştırma başlatılmalı çünkü sportif direktörümüzün bu tür şeylerden anladığın sanmıyorum o sadece Mustafa Sarp tarzı oyuncuların peşinde.

Bu adama rağmen hala Ayhan , Mustafa maçlara çıkıyorsa ve Cumhur , Cem hala sözleşme yenilemediyse sorun Teknik adamlarda değildir.

Sorun sportif direktörümüzde....

Yeni bir yönetim gelicek...

Ama bir futbol klübünde devamlılığı olan şeyler lazımdır.

Projeler, sistem, klüp politikası.

Başarı ancak böyle gelir. Çünkü her bir yönetimin süresi 3 seneyse, 3 senede meyvelerini alamayacağımız çokca süreç vardır futbolda.

Alt yapı da bunlardan biri.

3 senede futbolcu yetiştiremezsiniz.

Alt yapı sorumluları da her yeni yönetim tarafından değiştirilmemelidir.

Görevlerini yapma biçimleri ve becerileri değiştirilme sebebi olmalıdır.

Sadece Galatasaray'ın sorunu değil bu.

Türk futbolunun sorunu.

Yetenekli futbolcumuz çok.

Peki ya büyük futbolcumuz?

Yok.

Türk futbolu tek Arda mı üretebiliyor?

İspanyollar, Brezilyalılar, Fransızlar, İtalyanlar oncasını üretirken çoğu genç 70 milyonluk nüfusumuza futbol yeteneği bahşedilmemiş mi?

Hayır.

Futbolcu yetiştirmeyi bilmiyoruz.

Yabancı teknik direktörden çok bence yabancı alt yapı sorumlusu bu ülke için şart.

Jan Derks bu konuda CV'si müthiş olan bir adam.

Bence her klübün alt yapısına böyle isimler gerekli.

Futbolcunun bedenini, futbol zekasını ve mantalitesini de eğitecek isimler.

Göreve geleli 1,5 sene oldu. Kendi döneminin meyvasını alması en az 7-8 sene.

İzin vermek lazım.

Futbol eğitimi almamış, eskazara yetişmiş futbolcuları alt yapı başına getirmek yerine Jan Derks gibi işinin uzmanı birilerinin sorumluluğu alması lazım.

Umarım yeni yönetim yapılan güzel şeylerin, atılan doğru adımların arkasında durur.

Den Haag Galatasaray Futbol Okulu Açıldı

B_11200_B_11183_b.jpg

Kış dönemini açan Galatasaray Futbol Okulları'mıza, yeni şubeler kazandırmaya devam ediyoruz. Sezonun üçüncü yeni okulu, yurtdışındaki beşinci futbol okulumuz açıldı. Türkiye ve dünyanın dört bir yanında şubeleri olan, alanının lideri Galatasaray Futbol Okulları'nın en yenisi, Hollanda'nın Den Haag kentinde genç Galatasaraylıların hizmetine açıldı. Den Haag Galatasaray Futbol Okulu, Zuiderpark Mr.P.D Halı Saha ve Spor Tesisleri'nde küçük futbolcu adaylarına eğitim verecek. Yeni futbol okulumuzun adres ve irtibat bilgileri şu şekilde:

• Hollanda Den Haag Galatasaray Futbol Okulu

Sorumlu: Uğur HAMEDİ

Adres: Zuiderpark Mr.P.D Halı Saha ve Spor Tesisleri

Fortuynwg 16 2533 SR Den Haag / HOLLANDA

Tel: 00 (31) 685190519 / 00 (31) 655357998

Web: HGSTD Galatasarayim.nl

Cevap: Evert Jan Derks | Futbol Akademisi Koordinatörü

derks in geldiğinden beri yaptığı hiç bir olumlu iş yok şimdide geldiği gibi gidiyor şu adamları getireceklerine gidip gelecek gördükleri oyuncuları oynama opsiyonuyla sakat ve cezalı olmaları haricinde oynamalarına yönelik opsiyon koyduracaksın italyan ispanyol ingiliz takımları hep bunları yapıyor alt yapı hocaları çokmu iyi ama o oyuncular oynuyor kendini gösteremese bile en kötü 2.ci ligde kendine iyi bir klüp buluyor ama bizim oyuncular opsiyon koyulmadığı için 25 kişilik kadroların 25.ci oyuncuları ve son tercih olmaktan kurtulamıyor derkse 1milyon euro vermişlerdir kesin o adama o parayı vereceklerine 1milyon bile gerekmiyor 300bin euroya anıl dilaver serdar eyilik berkin arslan emre çolak özgürcan özcan cumhur yılmaztürk emrah yollu çetin gibi oyuncular para karşılığı sözleşmesine oynama maddesi koyularak kiralansaydı en az 3oyuncu takıma kazandırılırdı takıma girmek için yeteri performans gösteremeyen oyuncularda satılır ve o verilen 300bin euro misli misli alınırdı yeterli performans gösterenler a takımda oynatılıp hem takım kalitesi artar hem o 300bin euro 30milyon euro olurdu o kazandığın 3futbolcu satılınca porto afedersiniz salakmıda böyle yapıyor her sene milyonlarca euro kazanıyor 20futbolcu alıyorlar ayrıca paf oyuncularıyla birlikte 30u buluyor oyuncular çeşitli ülkelerden hepsi para karşlığı kirada gözlemciler oyuncular hakkında rapor yazıp takıma yeterli olan oyuncuları sezon sonu sözleşme uzatılıp takımda forma şansı verip 1-2sene sonra 20-30milyon euroya satılıyor porto alt yapı hocaları çokmu iyi yooo sistem var sistem bizde sistemsizlik sistem olmuş aydın ibb de oynamadan önce 2sene boşu boşuna kiraya gitti belediyedede yarım sezon oynamadı son 3ay oynadıda öyle döndü takıma yazık ya mehmet güven bile düzenli oynamayla adam olabilirdi mehmet düz paf gol kralı 3.cü ligde siirt jet pa da cafercan konya şekerde bumudur koca galatsaray alt yapısı helal olsun bize şu adamlar avrupada arsenalin alt yapısına seçilip 1-2sene pafta oynadıktan sonra kiralık verilir 4-5i a takıma alınır gerisine en kötü premier lig yada champion chipin orta düzey takımlarında oynardı yetenek var ancak maç temposu yakalamadan bir oyuncudan bişey beklemek kendini geliştirmesini beklemek yanlış adam antremanda gelişecek diye beklemek yanlış olur bazı oyuncular oynuya oynuya bişeyler öğrenir arda manisaya gidip ersun hoca oynamasaydı şuan 2.ci ligde sürünüyordu

bilader bu ne ya ? Ne virgül(,) ne de cümlenin sonunda nokta(.) var.Ne cahil adamlar var arkadaş...

Cevap: Evert Jan Derks | Futbol Akademisi Koordinatörü

derks in geldiğinden beri yaptığı hiç bir olumlu iş yok şimdide geldiği gibi gidiyor şu adamları getireceklerine gidip gelecek gördükleri oyuncuları oynama opsiyonuyla sakat ve cezalı olmaları haricinde oynamalarına yönelik opsiyon koyduracaksın italyan ispanyol ingiliz takımları hep bunları yapıyor alt yapı hocaları çokmu iyi ama o oyuncular oynuyor kendini gösteremese bile en kötü 2.ci ligde kendine iyi bir klüp buluyor ama bizim oyuncular opsiyon koyulmadığı için 25 kişilik kadroların 25.ci oyuncuları ve son tercih olmaktan kurtulamıyor derkse 1milyon euro vermişlerdir kesin o adama o parayı vereceklerine 1milyon bile gerekmiyor 300bin euroya anıl dilaver serdar eyilik berkin arslan emre çolak özgürcan özcan cumhur yılmaztürk emrah yollu çetin gibi oyuncular para karşılığı sözleşmesine oynama maddesi koyularak kiralansaydı en az 3oyuncu takıma kazandırılırdı takıma girmek için yeteri performans gösteremeyen oyuncularda satılır ve o verilen 300bin euro misli misli alınırdı yeterli performans gösterenler a takımda oynatılıp hem takım kalitesi artar hem o 300bin euro 30milyon euro olurdu o kazandığın 3futbolcu satılınca porto afedersiniz salakmıda böyle yapıyor her sene milyonlarca euro kazanıyor 20futbolcu alıyorlar ayrıca paf oyuncularıyla birlikte 30u buluyor oyuncular çeşitli ülkelerden hepsi para karşlığı kirada gözlemciler oyuncular hakkında rapor yazıp takıma yeterli olan oyuncuları sezon sonu sözleşme uzatılıp takımda forma şansı verip 1-2sene sonra 20-30milyon euroya satılıyor porto alt yapı hocaları çokmu iyi yooo sistem var sistem bizde sistemsizlik sistem olmuş aydın ibb de oynamadan önce 2sene boşu boşuna kiraya gitti belediyedede yarım sezon oynamadı son 3ay oynadıda öyle döndü takıma yazık ya mehmet güven bile düzenli oynamayla adam olabilirdi mehmet düz paf gol kralı 3.cü ligde siirt jet pa da cafercan konya şekerde bumudur koca galatsaray alt yapısı helal olsun bize şu adamlar avrupada arsenalin alt yapısına seçilip 1-2sene pafta oynadıktan sonra kiralık verilir 4-5i a takıma alınır gerisine en kötü premier lig yada champion chipin orta düzey takımlarında oynardı yetenek var ancak maç temposu yakalamadan bir oyuncudan bişey beklemek kendini geliştirmesini beklemek yanlış adam antremanda gelişecek diye beklemek yanlış olur bazı oyuncular oynuya oynuya bişeyler öğrenir arda manisaya gidip ersun hoca oynamasaydı şuan 2.ci ligde sürünüyordu

Evert Jan Derks

Doğum tarihi: 02.03.1950

2006/07 PFC Litex Lovech Futbol Akademisi Direktörü

2004/06 PFC Levski Sofya Futbol Akademisi Direktörü

2004 Hollanda Futbol Federasyonu (KNVB) Akademisi Uluslarası Eğitmeni

2000/03 Glasgow Rangers Futbol Akademisi Direktörü

1995/99 Go Ahead Eagles Futbol Akademisi Direktörü

1989/95 Hollanda Futbol Federasyonu Antrenörü

Beden Eğitimi Akademisi mezunu olan Evert Jan Derks, UEFA Pro-lisans sahibidir. Derks, 1989 yılına dek Hollanda Futbol Federasyonu'nda Teknik Dersler Eğitmeni ve U14, U 16, U 18, U21 Gençlik Planlaması Bölgesel Antrenörü olarak çalıştı ve Be Quick Zupthen’de teknik direktörlük yaptı.

Gençlik Planlaması Bölgesel Antrenörlüğü sırasında Marc Overmars ve Philip Cocu, Hollanda Futbol Federasyonu Yaş Grupları Milli Takımları Antrenörlüğü sırasında Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Jaap Stam gibi oyuncularla çalıştı.

Hollanda Federasyonu'nun A ve B antrenörlük lisans kursu eğitmenliği sırasında Johan Neeskens, John Van't Schip, Rob Witschge ve Danny Blind gibi önemli futbol adamlarının yetişmesine katkıda bulunan Evert Jan Derks halen, UEFA, İskoçya Futbol Federasyonu, ABD Futbol Federasyonu ve Bulgaristan Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak seminerler ve antrenörlük dersleri vermektedir.

Bu adamdaki CV'nin 10'da 1'i sende olsaydı ispanyol klüplerinde çalışıodun şu an

Ama ne yazıkki olmadığı için çok güzel sallıyosun

Şu an Van Derks hala görevinin başında mı? Kesinlikle uzun vadede bu adam üzerinde ısrarcı olmalıyız.

Gazetede bir haber okudum ve Hurma'yı tebrik ettim.

Barça'dan sonra Kayseri'ye

Barcelona, Ajax gibi dünya devlerini çalıştıran Hollandalı antrenör Kayseri'ye geldi.

AA

Barça'dan sonra Kayseri'ye Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor, Barcelona ve Ajax alt yapılarında çalışan Hollandalı teknik adam Gerard Van Der Lem'e alt yapıda görev verdi.

Genel Menajer Süleyman Hurma, Gerard Van Der Lem, Teknik Direktör Şota Arveladze ve bazı yöneticilerle Kadir Has Spor Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Lem ile anlaşmalarını, Kayserispor'un geleceği adına çok önemli gördüklerini dile getiren Hurma, sözlerine şöyle devam etti:

'Bugüne kadar Kayserispor kendi sportif yapılanması içerisinde genç oyuncuları bulan bir kulüptü. Bundan sonra Kayserispor aynı zamanda genç oyuncuları yetiştiren bir kulüp olacak. Futbol kariyeri çok büyük başarılarla dolu olan Lem'i Kayserispor'un alt yapısının başına getirdik. Bundan dolayı çok mutluyum. Gerard, hem Ajax, hem de Barcelona'da üst düzey ve genç departmanların başında bulunmuş, bir çok milli takımda görev almış çok önemli bir teknik adam. Hem alt yapımızın yeniden yapılanması, hem de Kayserispor'da çalışan teknik adamların eğitimi için çalışacak. Bu projeye çok inanıyoruz.'

Süleyman Hurma, kulüp olarak bundan sonra alt yapıya daha fazla yatırım yapacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

'Üzülerek söylüyorum ki, 80 milyonluk Türkiye'de kendi evlatlarımızı yetiştirmekte ve geliştirmekte çok ciddi sıkıntı çekiyoruz. Kendi çocuklarımızı yetiştirmek için yabancı yasağının kaldırılması gibi akla uygun olmayan düşünceler ortaya atılıyor. Oysa ki, yabancıların buraya gelmesini engelleyerek değil, kendi çocuklarımızı onlarla rekabet edebilecek seviyeye getirerek futbolumuzu ayağa kaldırabiliriz. Futbolda ileri gitmiş ülkelerin tamamında yabancı oyuncular serbest ama kendi çocuklarını doğru yöntemle eğitebildikleri için futbolda söz sahibi oldular. Biz de bunu yapabilmeyi umuyoruz.'

Gerard Van Der Lem de Kayserispor'da çalışmaktan büyük mutluluk duyacağını belirterek, hedeflerinin her yıl alt yapıdan en az bir futbolcuyu A takıma kazandırmak olduğunu söyledi.

Teknik Direktör Şota Arveladze de, Kayserispor'un teknik kadro ve tesisleriyle alt yapısını güçlendirdiğini söyledi.

Hep Süleyman Hurma'ya kızıyoruz transfer dönemindeki çirkef ve paragöz tavırları için. Onlar da kendi açılarından haklılar. Ama takdir etmesini de bilmemiz lazım. Tüm Türk takımlarının bu tarz hamleler yapması gerekiyor. Üstelik sadece bununla sınırlı kalmayıp özellikle Türk nüfusunun yoğun olduğu Avrupa ülkelerinde çok sayıda futbol okulu da açılması şart. Gökhan İnler'ler, Mesut Özil'ler, Nuri Şahin'ler gençken bulunup takımlarımıza kazandırılmalı.

Üst Alt