Eyüp Yıldız'dan Gran Canaria Analizi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eyüp Yıldız'dan Gran Canaria Analizi!

EYÜP YILDIZ: ''GRAN CANARİA VE HAİN PLANLARI''

Galatasaray Odeabank ikinci kupada yoluna kararlı adımlarla ilerliyor. Yarı finaldeki rakibi İspanyol Gran Canaria oldu. İsterseniz bu ekibi biraz tanıyalım.
İspanya liginin başaltı takımları arasındalar. İyi bir yatırımla ve taraftar desteğiyle mücadele ediyorlar. Fakat buna rağmen fiyat performans endeksine göre başarılı olduklarını söyleyemeyiz. Üst seviyelere çıkmakta sıkıntı yaşadıklarını, bir çok final niteliğindeki maçta gördük.

Pozisyon sayısı yükselterek oynuyorlar maç başına 85 sayı attıklarını görüyoruz. Yani geçiş hücumları birinci planları olarak ön plana çıkıyor. Bu noktada Galatasaray'ın Abdi İpekçi'de oynadığı ikinci Bayern Münih maçında olduğu gibi tempoyu düşürüp iyi savunma yapması gerekiyor. Yani hız yaptıkları asfalt yoldan çıkartıp arazi koşullarına çekmek zorundayız. Özellikle deplasmanda onların temposuna çıkmaya çalışmak büyük bir farkla mağlup olmamıza neden olabilir. Sanki bu seride oyun tarzımız sete set olmak zorunda gibi.

2.17'LİK BİR SORUNUMUZ VAR: ''ALEN OMİC!''

Kadrosunu incelemeye başladığımızda 3 oyuncunun ön plana çıktığını görüyoruz. Alen Omic, Kevin Pangos ve Salin Sasu kesinlikle önlem alınması gereken isimler diyebiliriz. 2.17'lik boyuyla Alen Omic'in pota altında John Bryant'dan daha fazla sıkıntı yaratması da muhtemel gözüküyor. Kalıbı çabuk ayakları ve atletizmi ile eşleşme sorunu yaşatacak. Topu hareketli bir şekilde aldığında durdurulması imkansız bir oyuncu haline geliyor.

Bu noktada guardlara yapacağımız baskı ve Omic'in Lasme ile girişeceği mücadele Galatasaray'ın kaderini belirleyecek. Ayrıca yardım savunmasında çıkartacağı toplarda canımızı acıtabilir. (Burada yazar keşke Bernard James oynayabilseydi demek istiyor).

Salin Sasu ve Kevin Pangos içinse kesinlikle şutlarını riske etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Alen Omic'e kıyasla bu iki isimin savunmasında daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Ayrıca X faktör olabilecek isimlerden de bahsetmek gerekiyor. Pablo Augilar, Savane, Rabaseda Elius Baez ve B.Newley'in gününde olduğunda patlama yapabilme özelliği var.

BİRAZDA ZAYIF YÖNLERİNDEN BAHSEDEYİM!

Savunmaları çok yumuşak, sertlik konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Uzun bir takım olmalarına rağmen ribaundlarda takım olarak sıkıntı yaşadıklarını görüyoruz ve çok fazla dış atış denemelerininde bir kumar olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca 4-5 numara rotasyonunda Alen Omic dışındaki isimlerden yeterince katkı alamıyorlar. Galatasaray'da ise bu pozisyonda herkesten katkı geliyor.

Galatasaray'ın turu geçmeye yakın olduğunu düşünüyorum. Bütün parametreler bunu gösteriyor ama unutmamak lazım gündelik performanslar sürpriz parametrelerde maça etki edebilir. Konsantrasyon ve Alen Omic savunması turu yani finali İstanbul'a getirecektir.

Basket Faul

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel bir yazı olmuş. Haftaya çarşamba günü inşallah imparator Ergin Ataman hocam gerekeni yapıp tur için avantaj yakalayacak.

Omic 2.08 değil mi yahu, maçkolikte öyle yazıyor. Ben 2.20'lik tavares gitti, 2.08'lik Omic geldi, Lasme rahatlıkla baş eder diye düşünüyordum.

Alen Omic (Herbalife Gran Canaria) @ Mackolik.com

Yahu Omic'in boyuna aldanıp telaş etmenin lüzumu yok ki. Bu adam kırılgan adam. Dominant bir oyuncu değil ki. Olimpija da iş yapmamasının sebebi de bu. EL seviyesi görmesine rağmen başka takıma gidememesinin de nedeni bu. Zaten adamlar yumuşak takım. Analiz Omici cidden çok büyütmüş. Asıl tehditleri dış şut ki, orada zaten dün sen söyledin Kuric oynamayacak. Sasu Salin kalıyor geriye elle tutulur adam. Newley'i zaten Beşiktaş'tan biliyoruz hamle oyuncusu tamam, ritme girdimi arka arkaya atıyor ama Canaria'nın rotasyon oyuncusu. Seeley desen bana göre zaten vasat adam. Canaria'yı bu kadar büyütmek bana cidden anlamsız geldi. Büyük bir aksilik olmazsa vurup geçeceğiz zaten.

Yahu Omic'in boyuna aldanıp telaş etmenin lüzumu yok ki. Bu adam kırılgan adam. Dominant bir oyuncu değil ki. Olimpija da iş yapmamasının sebebi de bu. EL seviyesi görmesine rağmen başka takıma gidememesinin de nedeni bu. Zaten adamlar yumuşak takım. Analiz Omici cidden çok büyütmüş. Asıl tehditleri dış şut ki, orada zaten dün sen söyledin Kuric oynamayacak. Sasu Salin kalıyor geriye elle tutulur adam. Newley'i zaten Beşiktaş'tan biliyoruz hamle oyuncusu tamam, ritme girdimi arka arkaya atıyor ama Canaria'nın rotasyon oyuncusu. Seeley desen bana göre zaten vasat adam. Canaria'yı bu kadar büyütmek bana cidden anlamsız geldi. Büyük bir aksilik olmazsa vurup geçeceğiz zaten.

Haklısın abi. Benim aklıma hep Tavares-Palacios eşleşmesi geliyor ama Palacios çok minnoş bir adam, ezilmesi normaldi. Lasme karşısında 2.50 lik adam olsa bile geri adım atmaz zaten. Telaşa gerek yok dediğin gibi.

Haklısın abi. Benim aklıma hep Tavares-Palacios eşleşmesi geliyor ama Palacios çok minnoş bir adam, ezilmesi normaldi. Lasme karşısında 2.50 lik adam olsa bile geri adım atmaz zaten. Telaşa gerek yok dediğin gibi.

Palacios'un zaten Tavares ile başa çıkamaması orada Karşıyaka'nın turuna mal oldu. Lasme her türlü pis işleri yapabilecek bir adam ve Omici nasıl sindirdiğini hep birlikte göreceğiz. Bir de o seride hatırlarsan Newley ekstra sayılar bulmuştu. Artı Kuric sahadaydı. Omic'i sindir, Salin'i yıldır ilk maç 10 sayı ve fazlası farkı rahat buluruz. Bu durumda koçları opsiyon olara Newley'i kullanmaya çalışacak onun da katlarını ve köşe çizgiye devrilmesini savunma olarak zorlaştırdık mı nefes alamazlar. Ha bunların hepsini Ataman zaten düşünmüştür. Sert ve baskılı başlarız, Canaria'nın bizim sertliğimize ayak uydurması mümkün değil.

Palacios'un zaten Tavares ile başa çıkamaması orada Karşıyaka'nın turuna mal oldu. Lasme her türlü pis işleri yapabilecek bir adam ve Omici nasıl sindirdiğini hep birlikte göreceğiz. Bir de o seride hatırlarsan Newley ekstra sayılar bulmuştu. Artı Kuric sahadaydı. Omic'i sindir, Salin'i yıldır ilk maç 10 sayı ve fazlası farkı rahat buluruz. Bu durumda koçları opsiyon olara Newley'i kullanmaya çalışacak onun da katlarını ve köşe çizgiye devrilmesini savunma olarak zorlaştırdık mı nefes alamazlar. Ha bunların hepsini Ataman zaten düşünmüştür. Sert ve baskılı başlarız, Canaria'nın bizim sertliğimize ayak uydurması mümkün değil.

Ben de Bayern serisinden daha kolay olacağını düşünüyorum açıkçası. Newley geçen sene çok ekstra oynamıştı o seride dediğin gibi. Ama 10 maçta 1 sefer öyle oynar o. Hücumda yetenekleri sınırlı bir adam. Sertliğimiz karşısında şaşkına uğrayacaklardır. Salin ve Pangos'u, Sinan'la Göksenin halleder.

Son düzenleme:
Lasme den çok chuck davise iş düşüyor bayern 2. Maçındaki performansin üzerine çıkarsa tur gelir tabiki o boş atislarin girmesi şartıyla

Üst Alt