F1 | Belçika GP | 1.Vettel 2.Webber 3.Button - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

F1 | Belçika GP | 1.Vettel 2.Webber 3.Button

Cevap: F1 | Belçika GP | Yarış Başladı | TrtSpor

Foto çekiminde WEB sanki 1nci olmuş gibi ortaya geçti çakal :asd:

VET bi bakış attı, napıyon sen der gibi, WEB kafayı öne eğip sağa çekildi :asd:

ferrari enayi misin ne

sezonun basindna beri belli, ferrari sert lastikleri hic sevmiyor

vettelin son 20 turda sert olan lastikleri takicagi belliydi (1 kere herkes takmali) alonso sc ciktigi zaman sert lastikleri alip, sonra son 20 yada 15 tura girildigi zaman soft'u secseydi, kazanabilirdi hatta.

anlamadim ben bu isi

(button nun lastikleride soft idi mesela son turlarda)

neyse ya, yinede güzel bir yaris oldu.

keske hamiboy salaklik yapmasaydi, daha heycanli gecerdi

salman ilk 10 siralama turlarinda en son hangi lastikleri kullanirsan onlarla baslamak zorundasin 10 siradan sonrakiler istedigi lastiklerle baslaya biliyorlar o yüzden button sert lastiklerle basladi

Yine güzel yarıştı, bu SIPA da hiç mi kötü yarış olmaz,

ne pistmiş, bi de MACARISTAN yarışları her sene bomba,

bizim İstanbulPark'ta da zevkli yarış sadece son yarış denebilir, veya son 2 yarış.

bence hamilton kazasinda hamilton sucu yok cünki koboyashi yi görmedi ve göremezde o pozisyonda kobayashi dikkat etmesi lazimdi cünki f1 kurallarinda kim öndeyse arkadaki dikkat etmesi lazim.

hamilton ne yazikki bu sene cok sansiz button da öyle aslinda red bull yakalayabilecek tek araba mclaren ferrari bence yeterince hizli degil sadece long runs larda iyi

salman ilk 10 siralama turlarinda en son hangi lastikleri kullanirsan onlarla baslamak zorundasin 10 siradan sonrakiler istedigi lastiklerle baslaya biliyorlar o yüzden button sert lastiklerle basladi

yahu biliyorum, ben onu demiyorum.

ilk 10 herkes softla basladi.

sonra saftycar geldi, ham yuzunden, iste o arada sert lastikleri gecirip, onlardan kurtulmasi lazimdi alonsonun.

sonra tekrar softu alirdi, son 20-15 tura öyle girseydi cok daha avantajli girerdi.

cunku ferrari kendisi söyliyor, sert olan hic uymuyor ferrariya. ferrarinin söylemesi gerekmiyor, cok bariz görünüyor bu zaten.

soft ve super soft ile ama cok iyi ferrari.

soft ile alonso webber ve buttondan cok daha hizli idi

ama sert olan lastiklerle, webber ve button farki bile kapatti, , gecti alonsoyu.

Normalde, yani soft lastiklerle en hizli 2 adamdan biri olan alonso, sert lastikleri aldiginda bir anda top pilotlardan en yavasi oluyor.

yani hersey sert olan lastik türü yüzünden.

aynisi barcelonadaki yarista olmustu.

alonso startta 4 araci gecerek, 1 olmustu ama sonra sert olan lastikleri aldi, ayvayi yedi, 5. mi ne bitirmisti.

Cevap: F1 | Belçika GP | 1.Vettel 2.Webber 3.Button

Alonsonun hatasi guvenlik araci girdiginde ayni vettelin yaptigi gibi pite girmeliydi. 4.oldu:(

Üst Alt