F1 Takip Başlığı - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DfWq3l1XkAI_4X6.png

Bu sene şampiyonluk gelecek Mercedes'in tüm favori olduğu pistlerde teker teker kazanıyoruz hatta kazanamadığımız çin gp'de sıralama turlarında duble yapıp ilk 2'yi kapattık. Sıra yavaş yavaş silverstone pistine geliyor hamilton'a orada da darbe vurursak bu iş biter

Sezon başındaki yarışlardan sonra Silverstone'da kullanılacak lastik hamurlarıyla beraber Mercedes'in rahatlıkla alması gereken pistte Vettel'le Ferrari kazandı. Kanada'da Ferrari yeni motora geçiş yapmış ve iyi bir şekilde kazanmıştı buna karşılık Mercedes'in Fransa'da getirdiği yeni motorla Hamilton kazanmıştı geçen hafta aslında Avusturya GP'de ferrarilerin sıralama turlarında duble yapmaları gerekirken 0.2-0.3 sn farkla sıralamada mercedes pilotları çok rahat pol pozisyonu almışlardı fakat tahmin ediyorum ki Ferrari'ye üstünlük sağlamak için motor konusunda dayanıklılıktan çok güce önem verdiler ve yolda kaldılar.

Bu yarışa gelirken Ferrari ciddi aerodinamik güncellemeleriyle geldi hem tabanda hem de kanatlarda değişiklikler yapıldı çünkü silverstone pisti tamamen virajlarda bile 300 km civarında hızla dönüldüğünü düşünürsek ki Avusturya GP'de zaman kayıplarının çoğu da bu bölgede geldiği için yapmaları gerekiyordu ama muazzam bir iş yaptılar ki açık ara favori olan Mercedes'i hezimete uğrattılar. Riske girdiler ama tam anlamıyla 10/10 bir başarı elde ettiler.

Ferrari'nin aero ayarlarının yanında yumuşak hamuru Mercedes'ten iyi kullanamaya başlaması ve orta hamurda farkın iyice azalması gelecek yarışlar için güzel noktalara işaret ediyor.

2 hafta sonra Almanya GP var ve Ferrarilerin duble yapmasını bekliyorum Silverstone'da kazanan ferrari hem sürücülerinin yanında teknik ekip'in de ciddi bir moral kazandığını düşünüyorum. Yıllar sonra yaklaşık 10 sene sonra şampiyonluk gelme ihtimali bile herkesi heyecanlandırıyordur birde olaya Vettel açısından bakarsak bunca başarısız sene sonrasında ferrari'yi şampiyonluğa taşırsa adını altın harflerle kazıyacaktır. Güzel günler Ferrayi'yi bekliyor...

Bu sezon 5. Yarış izlediğim ve en keyiflisi buydu. 2. Güvenlik aracı olmasa Mercedes bence 5. 6. Olabilirdi.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
İlk güvenlik aracı olmasaydı muhtemelen Hamilton daha yeni lastikleriyle Verstappen, Ricciardo ve Raikkonen'den tur başı 1.5-1.8 sn daha hızlıydı zaten Ricciardo 0 set kullanılmış yumuşak hamura geçiş yaptı ki yarışın son anlarına doğru podyumu zorlamaya çalışacaktı hatta aynı stratejiyi Raikkonen ve Verstappen'de yaptı fakat bunların en büyük şansı güvenlik aracının Ricciardo pit yaptıktan 2 tur sonra girmesiydi ki Raikkonen bu sayede önünde çıktı. İkinci güvenlik aracı girmeden önce Verstappen geçiş yapmak üzereydi ama dışarı taştı muhtemelen güvenlik aracı girmese gene geçemezlerdi sıkıntı 1 sn altında olduğu için Hamilton'da ne kadar eski lastik olsa da DRS mesafesinden dolayı Redbull'lar geçemezdi geçebilecek tek kişi Raikkonen'di o da Verstappen'i geçene kadar 2 sn fark açtı.

Aslında genel olarak bu sonuç normale yakın diyebiliriz başka pistte olsa Hamilton bu kadar rahat geçiş yapamazdı ama orta ve alt takımlarla +2-3 sn tur başı azaltıp rahat geçiş yapabiliyordu. Redbull konusunda ciddi bir motor sorunu var Ferrari ve Mercedes'e göre 0,5-0,6 sn motor zaman kayıpları var. Redbull Mercedes'in önünde bitirebileceği Macaristan GP var onda da muhtemelen Ferrari'yle kapışacaklar. Ama bundan sonra ki yarışlar baya baya zevkli olacak.

FİA resmen mercedes şampiyon olsun diye kastıkça kastı.ilk önce kimi'ye 10 saniye cezası sonra hamilton farkı kapasın diye güvenlik aracını pistte 4-5 tur dolandırdı ama işte göklerden gelen bir karar var ferrari ve vettel aldı yarışı.

güzel yarıştı vettelin bottas ı sonrasındada raikonenin bottası geçişi efsaneydi hamilton çok iyi yarış çıkardı ama vettel gibi bir şampiyon karşısında zaman kaybetmek yarışı kaybetmek demektir.

Vettel yine ne yapar eder yarış dışı kalıp arabanın ayarlarını bozdurmak zorunda kalır

Zaten o yapmazsa azılı düşmanı Verstappen bir şekilde halleder o işi

Hamilton'ın sevmeyeni çok abi ben de dahilim onlara.

Valla özellikle frene önceden basıp dikkatli geldi gibi gördüm ben Vettel'i. Ona rağmen kaydı yani. Ben öyle görebildim en azından..

Yinede bende dikkat ettim. Tur bindireceği eleman çok daha erken başladı yavaşlamaya. Zemin normal değildi. O nedenle geç diyorum. Zeminin normal haline göre erken yavaşladı. Ama zemine göre geç.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt