Fabian Ernst: BJK taraftarı işçi sınıfı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fabian Ernst: BJK taraftarı işçi sınıfı!

Cevap: Fabian Ernst: BJK taraftarı işçi sınıfı!

Hocam ben olaya bu yönden bakiyorum 80'lerin ortalarindan 90'larin ortalarina kadar Fener tribünleri 3 büyükler arasindan en iyisiydi.

'95-'06 a kadar GS tribünleri en iyisiydi 3 büyükler arasinda.

'06-... BJK tribünleri...

Her tribün belli bir dönemeçten geçer diye dusunuyorum.

Simdi BJK tribünleri çok iyi ama bu hep boyle kalmaz.

Sizde birgün UEFA kupasini alirsiniz sizinde entel taraftariniz cogalir :D

Şuan için çok iyiler ama sonrasını bilmem gelecek nesile bakıyoruz gerçekten kapalıyada kolay kolay enteller gelmiyor kazansak bile sanmam kapalıya geleceklerini :)

Trübün şovları açısından dünyada ilk 3teyiz ama çarşı hakikaten çok iyi bağırıyor destekte onlar daha iyi

Fener mi? Onların trübün ters pankart açar :D

Trübün şovları açısından dünyada ilk 3teyiz ama çarşı hakikaten çok iyi bağırıyor destekte onlar daha iyi

Fener mi? Onların trübün ters pankart açar :D

0.jpg

:D:D:D

İşçi sınıfı derken ? Takımları sınıflandırmaya gerek yok, hadi sınıflandırdık diyelim. Bjk işçi sınıfı falan değildir, hepsi işsiz güçsüz elemanlar. :D

Bizim ülkemizde milyonlarca farklı tipte adam var.

Bir takımın taraftarları şu sınıf bu sınıf diye ayırmak bence saçmalık.

Ya bu resimde birşeyler ters gidiyor düşüyor mu üst kattan falan yoksa akıl edememişler mi ters-düz olayını. Eğer olay bu ters-düz ile alakalı ise tam komedi :)

Unutun boyle seyleri... Turk takimlari arasinda isci, burjuva, ot, yaprak sinifi takimi diye ayirabilecegimiz takim yok. Biri ne kadar isci ise oburu de o kadar, biri ne kadar burjuaysa oburu de o kadar... Bir tek taraftar sayisinda fark var o kadar.

Ben günümüzü kastetmedim,geçmişte 3 büyük kulübü kuranlar ve geliştirenleri göz önüne alarak söyledim.

Bence yanlış düşünüyorsun renktaş. Kuruluş itibariyle Galatasaray'ın burjuvazi ile bir ilişkisi yok. Galatasaray, Galatasaray Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuştur, tüccarlar tarafından değil. Tam tersi, Fenerbahçe için "burjuva takımı", Galatasaray için "aristokrat takımı" ifadesi kullanılır. Ancak, Türk takımları için yapılan bu tasnifler hep havada kalmaktadır, çünkü Türkiye sınıflaşmış bir toplum değildir. Dolayısıyla, Galatasaray ne işçi, ne burjuva, ne de aristokrat takımıdır. Galatasaray toplumun her kesiminden taraftara sahip Türkiye'nin en büyük takımıdır.

Bence yanlış düşünüyorsun renktaş. Kuruluş itibariyle Galatasaray'ın burjuvazi ile bir ilişkisi yok. Galatasaray, Galatasaray Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuştur, tüccarlar tarafından değil. Tam tersi, Fenerbahçe için "burjuva takımı", Galatasaray için "aristokrat takımı" ifadesi kullanılır. Ancak, Türk takımları için yapılan bu tasnifler hep havada kalmaktadır, çünkü Türkiye sınıflaşmış bir toplum değildir. Dolayısıyla, Galatasaray ne işçi, ne burjuva, ne de aristokrat takımıdır. Galatasaray toplumun her kesiminden taraftara sahip Türkiye'nin en büyük takımıdır.

+ rep:)

kardeşim her takımın taraftarları arasında işçiside var burjuvasıda var GS taraftarı burjuva olsaydı borç falan kalmazdı

Üst Alt