Tier 1 - Fabrizio Romano: ''Galatasaray ve Fenerbahçe, Waldemar Anton ile ilgileniyor'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tier 1 Fabrizio Romano: ''Galatasaray ve Fenerbahçe, Waldemar Anton ile ilgileniyor''

Yabancı sınırının neden olmaması gerektiğinin kanıtı aslında. Kimse kendi oyuncusunu yetiştirmiyor zaten. Yerli statüsüne uyan ithal adamlar alınıyor.
ben çok arada kalıyorum bu konuda. mesela yabancı full sınırsız olsa kerem diye bir oyuncu şu anda asla olamazdı gibi geliyor ya da abdulkerim yerine luyindama gibi birine 8m bayılabilirdik. sırf türk diye beğenmeme sendromunu da aşmak lazım bu kuralla beraber

ben çok arada kalıyorum bu konuda. mesela yabancı full sınırsız olsa kerem diye bir oyuncu şu anda asla olamazdı gibi geliyor ya da abdulkerim yerine luyindama gibi birine 8m bayılabilirdik. sırf türk diye beğenmeme sendromunu da aşmak lazım bu kuralla beraber

yerli kuralı olması lazım türk kuralı filan değil

tr altyapılı 2 adam kendi alt yapından 1 adam gibi

oyuncularımız en çok sınırın olmadığı dönemde avrupaya gidip kendilerini geliştirebildiler

mesela sınır olmasa kerem muhtemelen satılır çok daha iyi bi oyuncu olurdu

ama sınır olmasa 3.ligden alınıp ilk 11e koyulur muydu ya da abdulkerim geçen sezon ilk 11 oynar mıydı alınsa bile
Sinir olmasa da fazlaca alt liglerden çok cüzi miktara oyuncu alınıp denenebilir. Sinir türk futbolu için kanserdir. Yetenekli oyuncu sahada her türlü formayı alır. Kimse yabancı hastası değil. Sırf sinir vb kurallar var diye yıllarca kalite olarak düşük oyuncuları kulüpler kambur gibi sırtından indiremiyor.

Rekabetten daha geliştirici şey yok bence. İlk 11'i eşit rekabete açarsan yerliler de kendini daha çok geliştirmek zorunda kalacak. Kerem, Abdülkerim, Barış gibi isimler ek bireysel çalışmalarıyla, azimleriyle diğer yerlilerin önünde mesela. Başka yabancılar gelse bile takımda yer bulabilecek seviyedeler. Sınır olmadığında oyuncular sırf yerli diye takımda tutulmaz. Bu oyuncular gibilerini ise takımda tutarsın. Seviyen daha da yükselir.

Üst Alt