fahiş restoran & cafe fiyatları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

fahiş restoran & cafe fiyatları

Son günlerde sosyal medyada bayagı gündem de

protesto günleri falan belirlenmişti ama uyan yok

2 patso 410 tl satılıyor

Son günlerde sosyal medyada bayagı gündem de

protesto günleri falan belirlenmişti ama uyan yok

2 patso 410 tl satılıyor
Ohaaaaaa ohaaaa ohaaaa ulan burası öğrenci mekanıydı napmış bunlar yav, ilk patso yemeye burada başlamıştım

Maliyet hesabıma göre

kira,işletme maliyeti,eleman maliyetine gore

1 adet hatay usulu dürüm maliyeti 34 tl ye denk gelmektedir

yer : elazığ
mekan : park 23 karşısı fuat usta.
menü : 4 adana şiş 4 tavuk şiş 4 lahmacun
fiyat : 500 tl.
* kredi kartı yok nakit çalışıyor
* eve paket yok kendin gidip alacaksın paket istersen 50 -70 tl teslimat ücreti istiyor.
* mezeler yok sadece mevsim salata ve ekmek koyuyor paketin içine.

4 gün önce evde yedik. hayat pahalı ama esnaf gerçekten vicdansız.
böyle yerler de var bilin yani.
kazıklamalarının hiçbir geçerli sebebi yok 1'e 5 fiyat çekiyorlar

Şaka bir yana kuaföründen, pastanecisine kadar a dan z ye tum esnaflar artan zamlarda yüksek karlarını korumayı seciyor. Cünkü alıstılar fazla fazla kazanmaya az a tamah eden yok.

Kuaför asgari ücretinin acikladigi gece wp durumuna zam yaptigi görseli atmis. Ulan ibne senin kesim ücretini asgari ucret nasil etkiledi??

Tanıdığım, arada gidip yemek yediğim esnaflar, işin göründüğü gibi olmadığını söylüyor. Bunlardan yakınlığı nedeniyle en çok uğradığım, bazen eve sipariş verdiğim ve eskiden beri iyi iş yapan birisi mekanı kapattı sonunda ki her defasında zamlı ödeme yapıyordum, kalite de düşmeye başlamıştı. Bir taraftan bunlar oluyor, öbür taraftan da gerçekten enflasyon oranının çok çok üzerinde fiyat artışlarını anlayamıyorum...

Şöyle de bir durum var; dün yemek yediğim, nadiren gittiğim yerde ödediğim hesaba şaşırdım. Önceden ortalama mekanlara göre % 50 civarında pahalı olan ama kaliteden taviz vermeyen yerde aynı kalitede yemek yedim, ödediğim hesap bahsettiğim diğer yerlerden daha uygundu bu defa. Büyük çoğunluğun fırsatçılık yaptığını düşündüm, ister istemez...

Berberden bahsedilmiş; yakın zamana kadar 150 TL ödediğim mahalle berberi, son iki defada önce 200, sonra 300 aldı, sadece saç traşı. Birkaç gün içinde tekrar gitmem gerekecek, tedirginim!..

Üst Alt