Falco Götz


92-93 sezonu tsyd kupası maçı fenerbahçeyle oynuyoruz skor 2-2 o sene ilk kez kaleciye geri pas kuralı işleniyor ve engin ipek ilk geri pası alıyor ilk çift vuruşumuzu kullanıyoruz

falco götz golü atıyor 3-2 alıyoruz maçı; kendisini böyle tanıdık çok yakışıklı bir abimizdir kendisi.
 
Cevap: Falco Götz ...!Almanya Üçüncü Futbol Ligi takımlarından Holstein Kiel’in Teknik Direktörü eski Galatasarayımız futbolcusu Falko Götz’ün, Marco Stier adlı oyuncusuna vurduğu gerekçesiyle görevine son verildi.Kieler Nachrichten adlı gazete de, bir görgü tanığına dayanarak verdiği haberde, Götz’ün 8 Ağustos’ta Eintracht Braunschweig takımına karşı alınan yenilginin ardından, Stier’e önce bağırdığını, daha sonra eliyle alnına vurduğunu yazdı. Falkö Götz, 9 aydır Holstein Kiel’i çalıştırıyordu.Sevgiyle kalın.
 
Cevap: Falco Götz ...!93 ve 94'teki şampiyonluklarımızda çok büyük payı vardı. İlk hatırladığım Galatasaray kadrosunun Tugay ve Kubilay Türkyılmaz ile birlikte en beğendiğim 3 futbolcusundan biriydi. Şimdi sık sık lafını ettiğimiz "geriden oyunu iyi kurabilen defans" tabirine cuk oturan teknik bir savunma oyuncusu.
 
Cevap: Falco Götz ...!Kalli ile başlayan Alman ekolünün yapı taşlarından biriydi.Penaltıları hep gole çevirirdi.Çok iyi savunma anlayışı ve güçlü bir fiziği vardı.Stumpf'la birlikte süper bir ikiliydi..
 
film artisti kadar yakışıklıydı :) tabi tek özelliği bu değildi liderlik özelliği çok güçlü olan oyun kurabilen harika bir defans oyuncusuydu stumpfla beraber harika ikiliydi stumpf fizik gücüyle oynardı ikisi birbirini çok iyi tamamlardı hey gidi günler hey :ka05:
 
Defansi toparlardi, popeccunun daha onceki donemde alman versiyonu.

Sadece oynadigi oyunla degil ogretici yaniyla da genc oyunculara ve bir disiplinin takimimiza yerlestirilmesine buyuk katkisi oldu.
 
Üst Alt