Faruk Ilgaz: Türkiye'de iki spor kulübü var - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Faruk Ilgaz: Türkiye'de iki spor kulübü var

Cevap: Faruk Ilgaz: Türkiye'de iki spor kulübü var

faruklgazaliuras.jpg

:tiphat:

ne yani şimdi ingiltere de, italya daki vs. ülkerlerdeki kulüplerin amatör branşları yok o kulüpler küçük kulüp mü oluyor

Eskı başkan cok doğru konuşmuş bu ulkede 2 buyuk Fenerbahçe ve Galatasaray spor kulubu wardır.Ulkemıze spordada en fazla fb ıle gs puanlar katmışdır bnkz: beşıktaş tarıhınde ılk defa cıktı grupdan uefada bu yıl.Başkanın dedı gıbı bız bır mılletız hangı takımızı gs olsun fb olsun avrupada sonuna kadar desteklemelıyız.

Ve beşıktaş 9 sampıyonlugu warken 2 yıldız takıp 3. buyuk olmak ıstemıştır her zaman 2 buyuk wardır bu ulkede =)

ben her zaman bunu söylerim...

Fenerbahçe ve Galatasaray varken,

diğerleri hep diğerdir...

Trabzon'da sadece futbol mu var ?

Basketbol takımları, Yüzme takımları, Judo takımları, Atıcılık, Hentbol, Atletizm, Masa Tenisi v.s

Kusura bakma İbrahim ama Ilgaz baltayı taşa vurmuş. Sadece amatör branşlarda Fenerbahçe'nin ve Galatasaray'ın olduğunu savlamak kadar cahilce bir yorum ve bu yorumdan mütevellit yapılan çıkarım kadar da saçma bir şey olamaz.

Ilgaz'a hak veren diğer arkadaşlar içinse şunları söyleyebilirim;

Fenerbahçeliler kendilerine büyüklük ve şan atfederken nedense her konu da Galatasaray'ın onayına ve oluruna ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple de kendi büyüklüklerini ispatlamak maksadıyla boylarından büyük sözler sarf ettiklerinde tepki az olsun diye de Galatasaray adını kullanıyorlar.

Galatasaray büyük camiadır. Rakiplerine saygı duyması da bu camianın en büyük erdemlerinden biridir.

Diğer camiaları ötekileştiren, küçük görmeye kalkan, hor gören beyanların yanında Galatasaray adı yer almaz almamalıdır.

Galatasaray Türkiyedir diyorsak, Türkiye'ye ait olan herşeye saygı duymayı bileceğiz. Adamlar kendi cumhuriyetlerini kurmuş, bırakın antipatiklikleri kendilerine kalsın, bizi aynı cenderenin içine çekmesinler.

Her olayda bizim üzerimizden nemalandıklarını artık görsek iyi olacak :)

Son 10 yildir hepsi Turkiye'de buyuk. Biz buyuguz o buyuk su kucuk sonuc 10 yildir ortada. Biz 2001'de oynamistik herhalde ceyrek final Fener'de oynadi herhalde bir ara. Iste sonuc iste buyukluk. Kucuk bir kafesin icerisinde dis dunyaya kapali birbirine gaz vermek biz buyuguz sonra Besiktas cikar aslinda biz buyuguz bilincli olarak dislaniyoruz vs. vs.

Biz Avrupa'da yeniden atilim saglayamadiktan sonra Turk futbolu ølu. Burda da ukala olacagim. Bizim geleneklerimiz tarihimiz Avrupa'da ønderligi yapacak tek kulup Turkiye'de. Hatta bazen uzuluyorum ne oldu bize diye. Turkiye'ye kitlendik biz buyuguz siz kucuksunuz yok o yok bu olmadik tartismalara hapsolduk kaldik.

Eski baskan buyuk kulup demiyor SPOR KULUBU diyor. Spor = futbol degildir. Ekstradan 2 brans daha acip ilgilenmeyerek olmaz bu iş.

Evet bu ulkede 2 takim var biri gs biri fb baskada bi kulup yok ohh be rahatladim o kadar tatmin oldumki bu duygunun verdigi haz seksten bile ote yoksa 90 yasindaki dede durduk yere bunu niye soylesinki bunamis diyemeyiz boyle buyuk bi ustada!

kor veya sagirda diyemiyecegime gore bunun baska bi aciklamasi bile olamaz

Sayin ilgaz! ufurmenin son noktasinda findiktan buyuk beyni olupta okuma yazmasi olan birisi acip bi tarih okusa yetecek.

dogru kesinlikle bu ulkede 2 buyuk ultra mega buyuk buyuklerin en boyyugu hatta kivantim fiziginin ifade ettigi boyyuklukten daha buyuk 2 takim bu dile kolay

haklisiniz sayin! ilgaz , ustad hoca fitbolcu, profesor hatta ve hatta herbokolog tebrikler size.

Sen ailendeki buyuklerine herbokolog diye mi hitap ediyorsun!!! Vayy be

Evet bu ulkede 2 takim var biri gs biri fb baskada bi kulup yok ohh be rahatladim o kadar tatmin oldumki bu duygunun verdigi haz seksten bile ote yoksa 90 yasindaki dede durduk yere bunu niye soylesinki bunamis diyemeyiz boyle buyuk bi ustada!

kor veya sagirda diyemiyecegime gore bunun baska bi aciklamasi bile olamaz

Sayin ilgaz! ufurmenin son noktasinda findiktan buyuk beyni olupta okuma yazmasi olan birisi acip bi tarih okusa yetecek.

dogru kesinlikle bu ulkede 2 buyuk ultra mega buyuk buyuklerin en boyyugu hatta kivantim fiziginin ifade ettigi boyyuklukten daha buyuk 2 takim bu dile kolay

haklisiniz sayin! ilgaz , ustad hoca fitbolcu, profesor hatta ve hatta herbokolog tebrikler size.

Adam aslinda konusmasinda diger kulupleri yahut taraftarlarini rencide edicek bir seyde söylemiyo...

Ya okuyoruz anlamiyoruz ..Yahut dogru duzgun okuyamiyoruz...

Mesela sizin anladiginiz sekliyle......

Bu ülkede iki tane futbol kulubu vardir gerisi hikaye dir demiyo....(verdigin tepkiden kesinlikle bu sekilde anladigin anlasiliyo).....

Hemen hemen her spor bransinda takimi olan iki spor kulubu vardir bunlarda Gs ve Fb dir diyor..

Sen biraz findik ye ayhan findik iyi gelir .....!

Adam aslinda konusmasinda diger kulupleri yahut taraftarlarini rencide edicek bir seyde söylemiyo...

Ya okuyoruz anlamiyoruz ..Yahut dogru duzgun okuyamiyoruz...

Mesela sizin anladiginiz sekliyle......

Bu ülkede iki tane futbol kulubu vardir gerisi hikaye dir demiyo....(verdigin tepkiden kesinlikle bu sekilde anladigin anlasiliyo).....

Hemen hemen her spor bransinda takimi olan iki spor kulubu vardir bunlarda Gs ve Fb dir diyor..

Sen biraz findik ye ayhan findik iyi gelir .....!

Sayin tabar ,sizde olupta besiktas takiminda olmayan spor bransi nedir ?

findigi 108 yillik cinari aklinca kucuk gormeye calisan cok zeki ! kardeslerede tavsiye ediyorum.

yazdim yine yazayim okuma yazmasi olan biraz spor tarihi okuyabilen! kimin ne subeleri varmis okùyabilir.

findigi 108 yillik cinari aklinca kucuk gormeye calisan cok zeki ! kardeslerede tavsiye ediyorum.

yazdim yine yazayim okuma yazmasi olan biraz spor tarihi okuyabilen! kimin ne subeleri varmis okùyabilir.

Verdiği önem nedir? Başarısı nedir? Bunu sorgulamış yazı.

Verdiği önem nedir? Başarısı nedir? Bunu sorgulamış yazı.

Basari sorgulamasi baska, takim kurarsin sampiyon olursun veya olamassin,ama digerlerinin amator branslarda hic bir faaliyeti yok demek ise daha baska

Kaldiki , misal engelli basket takimi sampiyon oldu diyelim herhangi bi x takimin taraftar forumlarinda ne kadar yer buluyor ve konusuluyor ,

tartisiliyor?

verdigi onemi ise takimlarin mali toplantilarini izlersin yillik kac milyon dolar harccanmis ordan buyuk olcude anlayabilirsin

eger besiktas takimi yillik 10 milyon dolar bu branslara para harciyorsa benim icin yeterli onemi gosteriyor demektir .

Basari sorgulamasi baska, takim kurarsin sampiyon olursun veya olamassin,ama digerlerinin amator branslarda hic bir faaliyeti yok demek ise daha baska

Kaldiki , misal engelli basket takimi sampiyon oldu diyelim herhangi bi x takimin taraftar forumlarinda ne kadar yer buluyor ve konusuluyor ,

tartisiliyor?

verdigi onemi ise takimlarin mali toplantilarini izlersin yillik kac milyon dolar harccanmis ordan buyuk olcude anlayabilirsin

eger besiktas takimi yillik 10 milyon dolar bu branslara para harciyorsa benim icin yeterli onemi gosteriyor demektir .

Futbola 160 milyon Euro, diğer branşlara 10 milyon Euro...

Evet, gerçekten önem veriliyor.

Sayın Ayhan Bey Beşiktaş başkanı bile erkek basketbol takımını ölü yatırım olarak görüyor ki bunu Kanaltürkteki Telegol programına katıldıgında söylemişti.Gelir olmadıgı için giderleri hep Beşiktaşa engel oluyor Amatör sporları sponsora devredip onların ilgilenmesini istiyoruz diyence kendisidir.Faruk Ilgazı yanlış anlayan arkadaslardan futbol takımı yok demiyor diğer takımlarıda küçümsemiyor ama sadece 2 camianın külüp oldugunu ve her branşta yarıstıgını söylüyor...

Futbola 160 milyon Euro, diğer branşlara 10 milyon Euro...

Evet, gerçekten önem veriliyor.

Sayin Andic ulkemizde yillik 160 milyon euro futbola yatirim yapan herhangi bi kulup tanimiyorum, tanimiyorum dedim zira olabilir bu hangi takim beni aydinlatirsaniz sevinirim ,avrupanin onde gelen takimlari barca real bile bu paralara yakin harcama yapabiliyor, acikcasi turkiyede bu sekilde yuksek yatirim yapan hangi kulup merak ettim.

ha sunu diyorsaniz anlarim futbol takimina yillik 40 milyon diger butun takimlara 10 milyon,kuluplerin gelirleri aslinda buna zorluyor cunku diger amator branslarin maddi getirisi yok ,olmayincada bu sekilde oluyor iddia ediyorum hem gs nin hem fb hemde diger amator bransi olan kuluplerimizde de durum aynidir

basa donecek olursak kendi takimlarinizi bu yoldan ayricalikliymis gibi gostermekde hata .

Sayın Ayhan Bey Beşiktaş başkanı bile erkek basketbol takımını ölü yatırım olarak görüyor ki bunu Kanaltürkteki Telegol programına katıldıgında söylemişti.Gelir olmadıgı için giderleri hep Beşiktaşa engel oluyor Amatör sporları sponsora devredip onların ilgilenmesini istiyoruz diyence kendisidir.Faruk Ilgazı yanlış anlayan arkadaslardan futbol takımı yok demiyor diğer takımlarıda küçümsemiyor ama sadece 2 camianın külüp oldugunu ve her branşta yarıstıgını söylüyor...

Serhat bey,Ayni durum diger takimlar icinde soz konusu ,bunu her baskan bi sekilde dile getirmistir,cozum olarakda sponsorlarin devreye girmesi daha dogru olur fikrini beyan etmistir,dogrudur yanlistir onun bu sozu Besiktas kulubunun amator branslari tamamen silme manasina gelmez,ve yillardir bu branslara para aktardigi gerceginide degistirmez,soz basketboldan acilmisken , turkiyedeki sayili salonlardan olan Akatlar kompleksini yapanda ayni kuluptur

Sayin ilgazin sozlerine gelirsek tabikide kendisini baglar tekrar ediyorum, benim itirazim sayin ilgazin:diger branslarda baska hic bir kulubun faaliyeti yok , sozune istinaden yazilmistir.

Üst Alt