Faruk Süren: "Böyle giderse Galatasaray küme düşer"


5625677bf018fb45587da62b.jpg

Sarı-Kırmızılı kulübün başında UEFA Kupası zaferi yaşayan, üst üste 4 şampiyonluk gören efsane başkan Faruk Süren, Dursun Özbek başkanlığındaki yönetimin hatalarını Fanatik Gazetesi'ne analiz etti.

Özbek ve diğer idarecileri eleştiren Süren, şunları dile getirdi: “Galatasaray Yönetimi ve yan kolları, tek cümleyle kontrolden çıkmıştır. Bir kargaşa var. Taraftar memnun değil ve kulüp iyi yönetilemiyor. Loca sahipleri maç günleri localarına dahi gidemiyorlar. Yönetim bu işi bilmiyor. Bilmemek ayıp değil. Fedakârca ve iyi niyetle çalıştıklarından şüphemiz yok. Ancak yetersizler. Kimseye danışmadan yanlış işler yapıyorlar...”

“Florya ve Riva’yı devrettik. Karşılığında ise 508 milyon Lira aldık. Bunu da iki sene vadeli 350 milyon Lira net olarak kasamıza koyabildik. Öncelikle pahalı borçlarımızı ve başkanınki de dahil olmak üzere kefaletleri hallettik. Ama borç hanemizde bir oynama olmadı. Ancak iki sene sonra borçlar düşmeye başlayacak ve bu da her şey yolunda giderse gerçekleşecek. Yeni kabul edilen 2017 bütçesine baktığımda dönem içinde en aşağı 125 milyon Lira daha borçlanmamız gerek. Riva ve Florya elden gitti. Yönetimin bize söylediği bir peri masalı. Bunları tenkit etmek için değil bir tespit olarak söylüyorum.”

“Yönetimin nerede hata yaptık diye düşünmesi gerek. Galatasaray’ı bu olumsuz durumdan çıkarmak için bir vizyon çizmek lazım."

"Böyle giderse Galatasaray küme düşer. Bu olmaz diye düşünmemek lazım. Galataaray, küme düştüğü zaman göbek atacaklar var. Hataları anlatmak için çok fazla düşünmeye gerek yok."

"Galatasaray, Karabük’ten antrenör çalamaz. Alınan hoca Mourinho olsa dahi Galatasaray’a bu ayıp yeter. Çıkış yolu Florya ve Riva’yı satmak değil markayı pazarlamakta. Şu an bile Galatasaray’ın marka değeri 1 milyar Dolar civarında.”

Gamaspor


PORTAL HABERİ
 
herkes çıkıyor şöyle kötü yöneticiler böyle çapsızlar diyor

Eee neden buna bir son vermiyorsunuz ? neden gelip kurtarmıyorsunuz 25 milyon Galatasaray taraftarını ...
 
Geçmişte yaşadığı başarının her türlü altında kalacağından gelecek yıllarda yine efsane başkan olarak hatırlanmak istiyor.Bu yüzden gelmiyor.
 
Konuşma ve aday da olma. Galatasaray ın mali baş sorumlusu kendisidir. Türkiye futbol tarihinde en büyük başarısını döneminde yaşadık ama gel gör ki hiç bir kazanç elde edemedik pazarlamada. Aksine 30 milyon dollar borç ve AİG bomasını bırakarak kaçıp gitti. Yok bilmem aigö iyi pröjeydi de gelmesin lütfen. Kulüpün borcunun yüzde 90ı bu aig sayesinde oluştu resmen. Futbol takımına şükretsin ki millet efsane olarak görüyor yoksa kestane yönetici olurdu resmen.
 
Üst Alt