Faruk Süren: "Derin Galatasaraylılar beni istemez ama Ünal Aysal'ı isterler" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Faruk Süren: "Derin Galatasaraylılar beni istemez ama Ünal Aysal'ı isterler"

5625677bf018fb45587da62b.jpg

Hemen hemen alınan her başarısız sonuçtan sonra Riekerink ile birlikte istifası istenen ve bazı iddialara göre artık yolun sonuna geldiği düşünülen başkan Dursun Özbek 2018’de Ünal Aysal tehdidiyle karşı karşıya kalırken, Aysal’ın geri dönebilirim sinyallerini vermesi camiayı bir hayli heyecanlandırmıştı.

"ADNAN ÖZTÜRK DESTEĞE HAZIR"

Geçtiğimiz günlerde TRT Radyoya önemli açıklamalarda bulunan ve 2018’de yeniden Galatasaray’ın başkanlık koltuğuna oturma isteğini dile getiren Ünal Aysal’ın şimdiden çalışmalara başladığı, karizmatik yöneticinin eski başkanlarla fikir alış verişinde bulunduğu öğrenildi. Geçmişte sarı kırmızılı kulübe büyük başarılar yaşatmış olan Faruk Süren ile sürekli görüştüğü belirtilen Aysal destek turlarına çıkarken, 2011-13 yılları arasında başkan yardımcısı olan Adnan Öztürk’ün Ünal Aysal’a şimdiden destek vereceği belirtildi.

"BU YÖNETİM GALATASARAY'IN İMKANLARINDAN FAYDALANAMIYOR"

Ünal Aysal’a tabiri caizse akıl hocalığı yaptığı iddia edilen eski başkanlardan Faruk Süren StarSpor’a çok önemli açıklamalarda bulundu. Ünal Aysal’ın yeniden başkan adayı olmasında bir sakınca olmadığını belirten Süren önlerinde daha 1 yılın olduğunu ifade ederken, şu anki yönetimin kulübün şartlarından yeteri olarak yararlanamadığını ve Galatasaray’ın temsil edilme şekline gerçekten üzüldüğünü sözlerine ekledi.

İşte Faruk Süren’in diğer açıklamaları:

"Şu anda 2018’in Mayıs ayından bahsediyoruz ve gerçekten önümüzde uzun bir zaman var 1 sene içerisinde neler olur bilemeyiz. Ünal Aysal ile sık sık görüşüyoruz doğru ama şartlara bakmak lazım, olayların ne şekilde cereyan edeceğini iyi izlemek lazım. Ünal Aysal başkan adayı olabilir, bu onun hakkı. Geçmişte yaşadığı büyük başarılar var tenkit edildiği dönemler de var fakat şu anki Galatasaray’ın durumu beni gerçekten çok üzüyor. Ne yönetim biçimi, ne temsil edilme şekli, ne de kulübün imkanlarından faydalanamama halleri beni kara kara düşündürüyor. Divan ve genel kurul toplantılarına bakıyorum herhangi bir reaksiyonun olmaması beni daha fazla umutsuzluğa itiyor, kulübün 2002’den beri standartları düşüyor."

GERİ DÖNME İHTİMALİ

"Ben yeniden başkanlığı şu şartlarda asla düşünemem, derin Galatasaraylılar beni istemez ama Ünal Aysal'ı isterler, destek verebilirler çünkü Aysal gerçekten bazı yanlışlar da olsa çok başarılı bir yöneticiydi."

Dogru degil. Bazi siyasi gucler derin gsyi teslim aldilar. Gsyi ele gecirdiler. Bu 40 haramiler Gsnin tum varliklarinin ustune coktuler. Ele geciremedikleri 1 kisi var. Sn. Ünal Aysal..Topunun kokunu kaziyacak, gsmizi isgalcilerden temizleyecek. Tam bagimsiz gsyi kuracak.

A.Ozturk agzindan kopukler saca saca baskanimiza saldiriyordu, butun o kopukleri itinayla yalamis durumda. Belli ki faruk suren'de baskanimiza biat etmis. Guzel gunler yakin.

Şu ikiliden biri Aziz Yıldırım kadar bu kulübü yönetse şimdi nerede olurduk tahmin bile edemiyorum.

Bu ikisinin uzun yıllar Galatasaray başkanlığı yapması mümkün değildi, kulübü mali yönden enkaz haline getirdikleri için bırakıp gittiler zaten...Ama Alp Yalman' ın başkanlık dönemi bir 10 yıl sürebilseydi kulüp tarihi bambaşka bir hal alabilirdi. Sportif başarı elbette önemlidir ancak her şeyden önemlisi idari ve mali dsiplindir; başkan ve yönetimler bu kriterle değerlendirilmelidir...

Alp Yalman değil borç harç, kulübü kasasında parayla teslim etmiş olmasa, Faruk Süren dönemindeki başarılar hayal bile edilemezdi...Velhasıl, her topluluk gibi, müstehak olduğumuz şekilde yönetilmekteyiz...

Dogru degil. Bazi siyasi gucler derin gsyi teslim aldilar. Gsyi ele gecirdiler. Bu 40 haramiler Gsnin tum varliklarinin ustune coktuler. Ele geciremedikleri 1 kisi var. Sn. Ünal Aysal..Topunun kokunu kaziyacak, gsmizi isgalcilerden temizleyecek. Tam bagimsiz gsyi kuracak.

Ünal Aysal ismi bazılarına kuyruk acılarını hatırlatıyor aysaldash. Bilmem katılır mısın.

Aysal-Süren bu ikilinin birleşip birlikte hareket etmesi lazım.

Galatasaray tarihinin son 50 yılında ki en başarılı döneme imza atmış iki başkan.

İkisi de vizyon sahibi, birisi Hagi-Popescu gibi efsaneyi getirdi, diğeri Sneijder-Muslera-Drogba gibi efsaneyi getirdi.

Tarihimizde şu 6 oyuncudan iyileri ve faydalıları gelmedi.

Liselileride kaziyacakmi?

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Süper yıldızlar, sportif başarı vs de bir yana da mücadele etmeyen, yalanlarla taraftarı aldatan, pısırık ve müesses nizamın temsilcisi yöneticilerden gına geldi. Ünal Aysal zamanında beğenirsiniz beğenmezsiniz ama en azından şikeci zihniyete karşı bir duruş vardı.

Üst Alt