Fatih Altaylı: "Pas mı atıyorlar" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
diagnenin_benfica_maci_performansi_1550219990_8585.jpg

Herkes ondan bol gollü bir performans beklerken, Galatasaray'ın Kasımpaşa'dan transfer ettiği Mbaye Diagne bekletinlerin altında kaldı. Gazeteci Fatih Altaylı, Diagne hakkında konuştu!

Sezonun ilk yarısında Kasımpaşa forması giyen Senagalli yıldız 17 maçta 20 gol, 2 asistle oynamıştı. Galatasaray'da neler yapacağı merak edilen Diagne'nin performansı şimdiden eleştirilmeye başlandı.

Golcü oyuncu hakkında konuşan Fatih Altaylı, "Diagne düzelecek bir oyuncu. 32 gol atmış bir oyuncunun gol atmakta sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Feghouli ve Onyekuru orta yapmıyorlar. Diagne, Eren Derdiyok'tan daha güçlü ve tehlikeli bir oyuncu" dedi!

Fanatik

Takım komple forvetsiz oynamaya alışmış topu alan direkt kaleye gidiyor
Ama onyekuru bilerek pas vermiyor mümkün oldukça istatistik kasıp eplde kalmak istiyor her pozisyonda bireysel oynuyor

Kim ne derse desin ileri uçta atmasa bile atacak potansiyeli olan bir adam orta alanı ve kanatları rahatlatıyor.Erenle de gördük çünkü diğer oyuncuları.oyuna daha da adapte olacaktır Galatasaray da oynadığının farkına varacaktır.takimda onun farkına varır umarım tez zamanda,forvet yokmuş gibi oynadığımız da bir gercek.oyun hafizamizda uzun zamandır forvet yok çünkü.oyunun içinde,ayağı iyi,pasları ve topu indirdiği alanlar iyi.oyun görüşü olan bir oyuncu olduğu muhakkak.fiyatta piyasaya bakınca gayet makul bence.ben umutluyum gayet kendisinden.

Diagne'nin sıkıntısı oynadığı futbol ve sistemimize uyum sağlamamış olması değil. Onlar çözülür seneye arapları ve fernando'yu gönderince ona daha uygun bir sistem oluşmuş olur ama saha içindeki hal ve tavırları disiplinsiz ve isteksiz davranışları sıkıntı.

Gol atmamasına eleştirim yok adama top gelmiyor hakkaten ama mitroglu bile baya didindi orta sahaya kadar gelip pas trafiğine girdi.

Diagne 'de eli belinde gezmemesi lazım top neredeyse hareketlenmeli.

Gomis yavaş diyorduk , diagne onun onda biri kadar koşmuyor ,mücadele etmiyor.

Şahsen ben olsam akhisar maçında takımdan keser yedek soyundururdum maça , biraz burnu sürtmeli.

bakalim altayli dogru mu soyluyor:

ilk maci olan ts macinda macin basinda BOMBOS KARSI KARSIYA

ts macinda 6 pastan kafayla kalecinin ustune vurdugu top

k.pasa macinda karsi karsiya gol atmak varken kursun yemis gibi atti kendini yere

ustelik ts macinda VAR teknolojisine ragmen kirmizi kartlik oldu

yani altayli yalan soyluyor

taraftar da hakli olarak elestiriyor

konuyu kilitleyelim ltf

Epeyce goller atabileceğinden kuşkum yok ama Kasımpaşa' da oynadığı son maç dahil olmak üzere, hep bir vukuat halinde olması düşündürücü. Böyle devam ederse en kritik maçlarda cezalı olması çok olası; 'arıza' bir görüntü arz ediyor maalesef...

Yav tıraşı kesin kötü işte baya baya dengesiz dengesiz hareketler yapıyor, tamam mı devam mı maçı dediğimiz Kasımpaşa maçında herif az kalsın 6. dakikada takımı 10 kişi bırakıyordu, eli s..nde geziyor herif vs vs... Olay yalnızca gol atamaması falan değil yani.

10 numara pozisyonda oynayan adamdan skora katkı bekleme, sabret tuhaf tuhaf asistin assisti gibi tuhaf şeylere fit ol. 10 milyona Santrafor al, koşularına fit ol. Yok arkadaş istemiyorum yav Allah Allah, santrafor golünü atacak, 10 numara skora katkı sağlayacak. Çok şey istemiyoruz aslında.

Üst Alt