Fatih Gökşen: "Başkasının malına göz dikildi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Gökşen: "Başkasının malına göz dikildi"

fft104mm4088575.jpg

Galatasaray’ın Eski Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtladı. Gökşen, Galatasaray’ın Karabükspor teknik direktörü Igor Tudor ile anlaşma sağlanmasına sert tepki gösterdi ve yönetime göndermelerde bulundu.

Gökşen’in yapmış olduğu açıklamalardan en çok dikkat çekenleri şu şekilde :

“Başkasının malına göz dikildi”
Resmi açıklama yapmadılar ama Galatasaray yönetiminin her şeyden önce üstlerindeki baskıyı, şampiyon olamazsak taraftar yüklenecek gibi korkuyu böyle bertaraf ettiğini sanıyorlar. Ben empati yapıldığında bu durumu, başkasının malına göz dikme gibi algılıyorum. Galatasaray’dan aynı şekilde başka bir kulüp, hocayı aldığında onlar nasıl karşılarsa Karabük de aynı duygularla yaklaşır karşılar. Karabükspor’un kin ve nefret beslediklerini tahmin ediyorum. Başkasının antrenörünü çalmak, Galatasaray değer ve ananelerine yakışmadı. Yönetimin aciz ve vizyonsuz olduğunu gösteriyor bu durum. Başkasının teknik direktörünü çalmak oldu bu.

“Ağlayanın malına göz dikilmez”
Herkesin oybirliği ile karar aldığını sanmıyorum. Bazı yöneticiler bu karar karşı çıkmıştır. Galatasaray etiklerine yanlıştır. Koskoca Galatasaray teknik direktör bulamadı da Karabükspor’un antrenörüne mi kaldı? Ağırlıklı olarak taraftarın baskısı yol gösterdi. Sen Galatasaray’sın. Ağlayanın malına göz dikilmez. Geri dönüşü kötü olur. Galatasaray etiğine yakışmadı. Bu kadar antrenör ve kulübün de çocuğu varken seni 4 ay götürürlerdi. Şampiyon olmayıver, önemli değil. Ama bu, Ali Sami Yen ve Metin Oktay ruhuna yakışmaz. Galatasaray’ın büyüklüğü buradan gelir. Haksız bir penaltı kazandığında nasıl sevinemiyorsan, bu da Galatasaray’a yakışmadı.

“Tankut’u dinleyince yerin dibine girdim”
Riekerink ile başlamak hataydı. Tudor’a da bir şey diyemiyorum. Yanlışı yanlışla devam ettirmek ikinci büyük bir hatadır. Ağlayanın malı kimseyi güldürmez. Dünyanın en iyi antrenörünü bulsan bile getiriliş şekli yanlış. Karabükspor Başkanı Feridun Tankut’un açıklamalarını dinledim, çok üzücü. Bir Galatasaraylı olarak yerin dibine girdim. Tankut’un söyledikleri düşünüldüğünde Galatasaray’ın çok büyük yanlış yaptığı ortaya çıkacaktır. İstediğin kadar şampiyon ol, etik değerleri yerle bir oldu. Şampiyonluklar her zaman kazanılır. Fakat kimsenin ahını almayacaksın, namusunla ve şerefinle şampiyon olacaksın”

AJANSSPOR ÖZEL HABER

PORTAL HABERİ

yemişim karabükü onlar devre arası paraları alıp sonra emenikeyi de oynatmayıp maçı verirken kimsenin sesi çıkmıyordu.

Ya bi git hep ayni tantana hep ayni tartisma.

Herkes her pisligi yapar kimse konusmaz, sike yapilir aklanir kimse konusmaz, ama bize gelince hersey etik disi olur yok yakismaz Galatasaraya olur.

Baslarim sizin etikliginize. Ben mi dedim 150 bin € opsiyonunu kontrata koy diye.

Moderatör tarafında düzenlendi:
allah allah Galatasaray kongre üyesisin fatih terim bizden gasp edilirken nerdeydin? He tabi o zaman Erdoğan işin arkasında olduğu için götünüz yemedi tabi

Trabzon un oynayan oyuncusuna göz dikip rakibine gitmesin diye hamle yapanlar efendi ,biz şerefsiz miyiz?

etik ve ya değil Karabük zaten ligde kalacak yapacağını yapmış adam,bizim derdimiz şampiyonluk onca harcanan parayı kurtarmak ,1 senelik sözleşme yapmışsınız fesih maddesi bile koymuşsunuz,o kadar inanıyor olsaydınız adam gibi sözleşme yapardınız

Fatih Terim olayını da daha unutmuş değiliz tabi

Oglum sözleşmesinde madde var gelip kullanıyorsun bunu. Var ise kullanabilirsiniz siz. Nasılsa taraftar yönetimi seviyor, buradan vurayım dediğinde bizi geri zekalı mı sanıyorsunuz siz sayın Fatih Bey?

Sözleşmesinde olan maddeyi kullanıp aldığında ortada daha fazla tartışılacak bir şey yoktur. Yasal olarak bu hakkı kullanmıştır. Bitti.

Tabi biz Karabük ile masaya oturacaktık, kontratta bulunan "x" ücret değil de fazlasını verecektik ki doğru yapılmış olacaktı.

Bu Anadolu kulüplerine zerre acırsan tepene çıkarlar fazlasını beklerler, koymasalardı o zaman şu ücrete serbest kalır maddesini.

Hele ki son maçta Karabük taraftarının yaptığı rezilliklerden sonra müthiş oldu, bilmem bir şey gibi kalsınlar ortada.

Bastık parayı aldık.Ne yapsın adam bu fırsatı kaçırsın mı?Mal herifler yemişim etikligini.Ulan bu ülkede șikenin üstü kapatıldı.Ne konuşuyorsunuz?

Üst Alt