Haber - Fatih Tekke: "1 puanı abartmaya gerek yok bence. Giren-çıkan herkese teşekkür ederim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fatih Tekke: "1 puanı abartmaya gerek yok bence. Giren-çıkan herkese teşekkür ederim"

1682366743269.png

İstanbulspor teknik direktörü Fatih Tekke, deplasmanda 3-3 berabere kaldıkları Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamada, "Neticede bir puan aldık, abartmaya gerek yok" değerlendirmesinde bulundu.

Fatih Tekke:

"1 puanı abartmaya gerek yok bence. Bu takım lige yakışıyor."

"Maç öncesinde de söylemiştim çok zor olacağını. İnanılmaz derecede bir mücadele verdik. Kadıköy'de 3 gol atmak, geriden gelip bunu başarmak çok büyük başarı. Bu maç ümidimizi biraz daha artırdı. Ancak neticesinde 1 puan aldık. Abartmaya gerek yok bence."

"Giresun'la maçımız var. Rakibimiz güçlü ve coşkulu bir takım. Bu maçın önemli bir değeri var bir puan olarak. Onun dışında bir an önce dönüp Giresun maçına hazırlanmamız lazım. Oyuncularıma, giren-çıkan herkese teşekkür ederim. Bence hak ettik puanı. İstanbulspor olarak lige renk kattığımızı, iyi şeyler yaptığımızı, planlı oynadığımızı düşünüyorum. Hatta belki de ilk kez bir formasyon üzerinde iki şekilde oynadık. Tekrarlarımızla her formasyona dönebilen bir takımız normalde. Çok çalıştık. Oyuncuları tebrik ederim, Fenerbahçe'yi de tebrik ederim."

Fenerbahçe'nin faul gerekçesiyle sayılmayan golüyle ilgili;

"Pozisyonu tekrardan görmem lazım. Kurallarda kabul etmediğim şeyler de var. Vurduktan sonra mı temas var önce mi var bilmek lazım. Bir çok pozisyon oluyor böyle. Oyuncu topa vurduktan sonra bir temasın olması biraz daha doğru değerlendirilmeli. Futbol içindekiler bunu detaylı değerlendirmeli. Ne söylesem yanlış konuşurum. Ama kaleciye temas yoksa gol olmalı. Benim görüşüm bu."

Maç öncesi yaptığı açıklamaların izahı yok bence. Puan almayı o mu istedi oyuncuları mı bilmiyorum ama fb ölüm kalım maçında yine kendi kendine ölmüş gördüğüm kadarı ile o da var. Yani bu puan benim gözümde Tekke'yi kurtarmadı.

Üst Alt