Fatih Terim: "Bazı üzücü şeyler oluyor" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Bazı üzücü şeyler oluyor"

Buraksız her eleme maçımız çok daha iyiydi. Tututrmuşsunuz Hollanda maçları. İki Hollanda maçında da zerre katkısı yoktu. Umut2un oynadığı dakkalarda bile milli takım daha etkili ve oyuna hakimdi çıkışa geçtiği dönemde. Cenk de bir şekilde Galatasaray'a gelse ve yanıdna Drogba, Elmander, Sneijder ile o kadar dakikayı alsaydı o sayıya ulaşırdı ki hala önünde zamanı var tabi.

Burak'ı iyi bulan bir futbolcu değerlendirme endeksi varsa, Drogba ve Luis Suarez mesela o endekse göre berbat futbolcular çıkacaktır. Çünkü bunda ne varsa onlarda yok, onlarda ne varsa bunda yok.

Bu sözleri ederken yarın 3 gol atma riskini filan da düşünerek ediyorum ha. Çünkü ben biliyorum ki Burak'ın 3 attığı maçta ortalama bir santrafor 5, 5 attığında 7 gol atabilir. Maç öyle bir maç olmuştur. Yarın da gol attığında milli takım adına sevienceğim ama herkes biliyor ki bizi bütün maç kahretme ihtimali çok çok daha yüksek.

Bilader statü diye bir olay vardir futbolda ? Cenk bir sezon cikip 35 gol atsin, onun da arkasi saglam olur. Burak 26 yasina gelene kadar, nerede futbol oynadi ? Adam 2010´dan beri cikti, takir takir gol atmaya basladi, oynadigi her seviyede. Cenk´in simdiye dek en büyük basarisi Besiktas´da yedek santrafor olarak sampiyon olmak.

Bir oyuncunun nerede oynadigi degil de oynadigi takimda nasil bir katki verdigi önemlidir.

Bana göre de Cenk'in son dönemlerde Milli takimda verdigi katki gercekten iyi. Ileride cogalabiliyorsak, top tutabiliyorsak bu Cenk'in becerisinden de kaynaklaniyor.

Yukarida da yazmistim en basiti adam hava topu kazaniyor ileride, Burak'a giden her top geri dönüyor. Ya yillarca izledik Burak'i bizim takimda, ne cabuk unuttunuz bizi deli ettigi günleri. Hayret birsey ya. Gol atiyor diyorsunuz da 1 gol atiyorsa 5-10 tane atagin icine ediyor resmen top tutamadigi, top kontrol edemedigi vs icin.

Bizim takim pas oyununu iyi beceriyor, burada da Cenk daha uygun Burak'a göre.

Cenk'in Burak'a göre dezavantajını şöyle anlatayım size. Terim Slovenya maçındaki Burak'ı beğendiğini söyledi. O maçı izleyenler Burak'ın oynadığı şeyi(futbol diyemiyorum) göz önüne getirsin. Bir de İngiltere maçında, Avusturya maçında, İsveç maçındaki Cenk'i düşünün. Şimdi yarın kadroda büyük ihtimalle Burak olacak diyorlar bütün bunlara rağmen. İşte Burak'ın artısı bu.
Ömer harbiden kuruyorsun birseyler kendi kendine... Ayni Terim Burak´i sampiyonlar liginde hattrick yaptigi macta bile yermedi mi medya önünde ? Futbolcu piskolojisi diye birsey vardir. Burak kullanilacak öncelik ile, mental acidan hazirlaniyor... Cenk is cikarirsa, kapar formayi turnava icinde Burak´dan... ikisi de kötü oynarsa, oynayan Burak olur. Yada forvetsiz oynar takim.

Bilader statü diye bir olay vardir futbolda ? Cenk bir sezon cikip 35 gol atsin, onun da arkasi saglam olur. Burak 26 yasina gelene kadar, nerede futbol oynadi ? Adam 2010´dan beri cikti, takir takir gol atmaya basladi, oynadigi her seviyede. Cenk´in simdiye dek en büyük basarisi Besiktas´da yedek santrafor olarak sampiyon olmak.

Pardon neyin statüsü var futbolda? Statü diye birşey varsa hala Necati'nin Galatasaray'da, Burak'ın Karşıyaka'da oynaması lazım. Cidden şaşıyorum yani zaman olsa uzun uzun dinlemek isterim. İki gözümüz var, renkli televizyon var her yerde, aynı maçlara bakıyoruz ve buna rağmen bir futbol izleyecisi nasıl Burak'ı beğenir anlamak isterim. Yani güzel mi ofsayta düşüyor, iyi mi kendini atıyor, çok mu estetik yanlış pas atıyor, en yavaş gelen topları bile 5 metre sektirerek kontrol edip bizi mest mi ediyor, karşıya 5 pozisyondan 1'ini atınca mı büyük oluyor, kafa toplarını bırakın almayı rakibi bozmak için dahi çıkmaya zahmet etmemesinden kaynaklı saçları bozulmayınca mı yakışıklı? Nedir bu adamın iyi şey? Gol atma özelliği filan. Yahu adamın daha topa vurma tekniğinden haberi yok her tarafı golcü olsa ne yazar?

Drogba, Hakan Şükür, Tanju, Jardel filan gibi isimlere girmeyeceğim. Ama Necati, Arif, Ümit Karan, Nonda, Fatih Tekke, Nouma vb. adamları bile mi izlemediniz de yokluktan çıkmış gibi Burak'ı beğeniyorsunuz.

Diyen desin renktaş biz de eleştiririz fakat bu en iyi yerli golcü olduğu gerçeğini değiştirmez.

Cenk'in 1 sezonda attığı golü Kral yeri geliyor 3 maçta atıyor.

Ben zaten o kadar büyük Burak hayrani degilim ama Cenk den daha etkili oynayacagi kesin bence.

Terim de bence Burak i tercih edecektir; gecen Slovenya macindaki kadro yine ilk 11 de baslar bence.

Saat geç oldu yatacağım ama son söz olarak şunu söyleyim tekrardan. Burak'ı beğenen adamın ya yaşı tutmadığından Galatasaray'ın en azından son 20-30 yıldaki santraforlarının (yedekleri dahil) izlememiş ya da evde televizyonu olmadığından. Yoksa Tanju, Kubilay, Hakan, Arif, Jardel, Baros, Nonda, Drogba, Elmander, Necati, Karan vb. isimleri izlemiş kimse böyle birşey söyleyemez bana göre.

Cenk de önü açık ve Burak'tan daha iyi oyuncu. Hakkı yenmezse bu turnuvada ilk 11 oynamalıdır ve oynarsa da bence parlama ihtimali vardır.

Son düzenleme:
Bir oyuncunun nerede oynadigi degil de oynadigi takimda nasil bir katki verdigi önemlidir.

Bana göre de Cenk'in son dönemlerde Milli takimda verdigi katki gercekten iyi. Ileride cogalabiliyorsak, top tutabiliyorsak bu Cenk'in becerisinden de kaynaklaniyor.

Yukarida da yazmistim en basiti adam hava topu kazaniyor ileride, Burak'a giden her top geri dönüyor. Ya yillarca izledik Burak'i bizim takimda, ne cabuk unuttunuz bizi deli ettigi günleri. Hayret birsey ya. Gol atiyor diyorsunuz da 1 gol atiyorsa 5-10 tane atagin icine ediyor resmen top tutamadigi, top kontrol edemedigi vs icin.

Bizim takim pas oyununu iyi beceriyor, burada da Cenk daha uygun Burak'a göre.

Hiç birini unutmadık ama bütün istatisikler diyoruz ki Burak>Cenk burak kötü ama cenk ondan kötü, cenk takımı oynatır ama gol bulamayız, burak belki pas oynunda etkili değil ama golcu adam gol atma yeteneği cenkten daha fazla, futboldada golu bulamazsan ne kadar iyi oynarsan oyna o yüzden mecburen Burak.

Pardon neyin statüsü var futbolda? Statü diye birşey varsa hala Necati'nin Galatasaray'da, Burak'ın Karşıyaka'da oynaması lazım. Cidden şaşıyorum yani zaman olsa uzun uzun dinlemek isterim. İki gözümüz var, renkli televizyon var her yerde, aynı maçlara bakıyoruz ve buna rağmen bir futbol izleyecisi nasıl Burak'ı beğenir anlamak isterim. Yani güzel mi ofsayta düşüyor, iyi mi kendini atıyor, çok mu estetik yanlış pas atıyor, en yavaş gelen topları bile 5 metre sektirerek kontrol edip bizi mest mi ediyor, karşıya 5 pozisyondan 1'ini atınca mı büyük oluyor, kafa toplarını bırakın almayı rakibi bozmak için dahi çıkmaya zahmet etmemesinden kaynaklı saçları bozulmayınca mı yakışıklı? Nedir bu adamın iyi şey? Gol atma özelliği filan. Yahu adamın daha topa vurma tekniğinden haberi yok her tarafı golcü olsa ne yazar?

Drogba, Hakan Şükür, Tanju, Jardel filan gibi isimlere girmeyeceğim. Ama Necati, Arif, Ümit Karan, Nonda, Fatih Tekke, Nouma vb. adamları bile mi izlemediniz de yokluktan çıkmış gibi Burak'ı beğeniyorsunuz.

Podolski neden Almanya milli takim kampinda su an ? Podolski ile Klose yedek olmalarina, ve formsuz olmalarina ragmen kac sene cagrildi, hatta banko oynatildi Milli takimda biliyormusun aga ? Tabiki Statü diye bir olay var.... Senin Burak disinda, elinde Drogba, Hakan Sükür, yada Lukaku gibi bir alternatif mi var ? Alt üstü bir Cenk Tosun var.

Babacim sen 1.90 boyunda, süratli, savunma arkasina sarkabilen 140 macta, 82 civari gol atmis kac tane forvet gördün Galatasaray´da ? Burak´in boyuna postuna, tarzina bakan, zaten direk yazar ilk 11´e...

Ben Burak´in eksikliklerini biliyorum, ama sen galiba harbiden adamin iyi yönlerini görmek istemiyorsun. Iyi kullanildiginda, her daim iyi performans cikarmistir, hem bizde, hem Trabzon´da.

Ben zaten o kadar büyük Burak hayrani degilim ama Cenk den daha etkili oynayacagi kesin bence.

Terim de bence Burak i tercih edecektir; gecen Slovenya macindaki kadro yine ilk 11 de baslar bence.

Kadroda bir de Batdal olsaydı keşke.

Hava toplarında gerçekten etkili bir adam.

Burak'a benzer tarzda fakat birkaç seviye gerisindeki bir santrfor yerine öyle farklı tarzda bir santrforu tercih ederdim.

Neyse sağlık olsun.

Ömer ile çoğu zaman anlaşamayız ama bu konuda sonuna kadar haklı..

Kimseye kişisel bir tavrım yok ama burak'ı beğenen futbolu bilmediğini kabul etmeli..

Bunun lamı cimi yok.. acabası yok.. burak iyi diyorsan futbolun f'sinden anlamıyorsundur..

nokta

...

Son düzenleme:
Burak Yilmaz olmadiginda zaten Galatasaray sakir sakir, takir takir top oynayacakti... Okadar kötü,okadar zararli, ama gittiginden sonra Galatasaray 16. haftadan itibaren Burak´siz maclarda 2 galibiyet aldi 12 mactan. Galatasaray nekadar kötü olsa bile bu sene, gol ortlamasi en yüksek sezonlarindan birini yasarken, birden gol atmakda zorlaniyor.

Burak degildi, baska bir oyuncu gidip, böyle sonuclar alsaydik, burada kiyametler kopardi.

Beni taniyan Burak hakkinda düsüncelerimi iyi bilir, ama biraz adaletli olun.

Bu buraktan nefret eden ne kadar adam varmış yok futbolu bilmez yok futbolu sevmez, biz burağı İbra ile Ronaldo ile kıyaslamıyoruz, Cenk Tosunla kıyaslıyoruz, cenk Türkiye liginde bir sezonda 30 ü geçkin gol atsında ondan sonra tartışalım, bu seneye kadar büyük takımda değildi, bu sene bjknin kadrosundaydı ondanda yedekti çoğu maç çok çok iyi oyuncu olsa şenol hoca bir kontenjan açamazmıydı rahat açardı törenin felan yokluğunda cenk büyük takımlarda anca yedek olur sen bu adamı getirip A Milli takımda direk 11'e yazmazsın ama Burağı yazarsın kardeşim. Cenk önce bir cl maçlarında oynasın oranın havasını görsün önce.

Kimse kusura bakmasın, cenk burak kıyasında cenk diyenler futbol bilgisini gözden geçirsin bence.

EğER 2 sinden birini tercih edersem Cenk olur. Topu tutma özürlü Burak'i seçeceğime Cenk'i seçerim. Çin'e tam zamaninda yolladik bu zerzevati.

Batdal'ın Cenk'ten ne eksiği var?

Top tutar, sırtı dönük oynar, hava topu alır.

Niye milli takımda yok?

Duyan da Cenk'i Elmander sanacak.

Oyuna katkısı asla burada abartıldığı kadar yok.

Burak Yilmaz olmadiginda zaten Galatasaray sakir sakir, takir takir top oynayacakti... Okadar kötü,okadar zararli, ama gittiginden sonra Galatasaray 16. haftadan itibaren Burak´siz maclarda 2 galibiyet aldi 12 mactan. Galatasaray nekadar kötü olsa bile bu sene, gol ortlamasi en yüksek sezonlarindan birini yasarken, birden gol atmakda zorlaniyor.

Burak degildi, baska bir oyuncu gidip, böyle sonuclar alsaydik, burada kiyametler kopardi.

Beni taniyan Burak hakkinda düsüncelerimi iyi bilir, ama biraz adaletli olun.

İşi saptirma adem. Bir sürü sorun vardi. Sorunlardan biri bu zerzevatti sadece. O gidince biz gol sorunu çekmedik. Gol yeme sorunu çektik Onuda belirtmek isterim. Durmadan ofsaytla ilişki yaşayan adami tutacak değildik. Biz maçlari izliyoruz Semih ve Burak gibi herifler anadolu topçularidir.

Üst Alt