Fatih Terim: "Ben de isterim, elimde Gabriel Jesus, Firmino olsa da oraya koysam" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Ben de isterim, elimde Gabriel Jesus, Firmino olsa da oraya koysam"

1538165761709.png

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, BB Erzurumspor maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa konuşan Fatih Terim "Maçı iki yarı halinde değerlendirirsek, ilk dakikada öne geçebilirdik. Çok iyi başlandı. Frikik ve direk... lk yarı daha isabetli ama daha ağır oynadık. İkinci yarı daha çabuk oynadık. Üçüncü bölgede daha çabuk ve isabetli paslarla birçok pozisyon bulduk. İlk golü bulsak maçın skoru değişecek; çok başka bir oyun ortaya çıkacak ama son vuruşlarda maalesef başarılı olamadık. Bazı vuruşlar çok kolay vuruşlardı. Bugün önemli olan 3 puandı ama sabırla, hiç düşünceyi bozmadan kabullenmemek, artı gol için devamlı atak halinde olmak önemliydi. Bu arada rakibe pozisyon vermedik" dedi.

İlk yarıda sakatlanıp oyundan çıkan Emre Akbaba'nın durumunu değerlendiren Terim "Emre'nin durumu yarın sabah belli olacak. Bugün bu haliyle MR çektirmek istemedi doktorlar. Yarın sabah hastaneye gidecekler. Biz de zaten hasar tespitimizi yapıyoruz. Birkaç arkadaşımız bir süredir oynamıyor. Bazıları çok oynuyor. Porto maçında Ndiaye maalesef oynayamıyor. Ona çok ihtiyacımızın olduğu bir maç. Onun yerine oynayan arkadaşımız da aratmayacaktır" ifadelerini kullandı.

EURO 2024 AÇIKLAMASI: ALMANYA BAZI KONULARDA BİZDEN İYİ

Fatih Terim ayrıca ev sahipliğine aday olduğumuz EURO2024'ün UEFA tarafından Almanya'ya verilmesine de değindi. Terim, eksiklerimiz olduğunu söylerken, "Şu anda bazı konularda Almanya'dan geri konumdayız. Tesis, saha, o konularda geriyiz. Yapabilir miydik? Muhakkak ki yapabilirdik. Buradan çıkan mesajları iyi alıp, önce Almanya'yı tebrik edelim. Girdik, kaybettik, elimizden geleni yaptı, demek ki yeterli değil. EURO2024'ü neden alamadığımızı tartışmaya açmalıyız. O film böyle olmuş falan, bunlara gerek yok. Yüzleşmeyi doğru yapmak lazım. Saklamadan, kaçınmadan, kaçırmadan, doğru yapmamız lazım. Bunda eksiğiz, şunu yapmamız lazım dememiz lazım" ifadelerini kullandı.

EURO2024 için hazırlanan tanıtım filminde kendisinin olmamasını nasıl değerlendirdiği sorulan deneyimli teknik adam, "Bu sorunun muhatabı ben değilim, muhataplarına soracaksınız. Ayrıca ben tanıtım filmini çok beğendim, hoşuma gitti" cevabını verdi.

EURO2024'ü alamadığımız için üzüldüğünü söyleyen Fatih Terim, "Ben de çok isterim, biz EURO2024'ü alalım. Şehirlerimizin hazırlığı, zemin gibi gibi üzerinde durmamız gereken birçok konu var. Neden alamadığımızı kendi içimizde konuşmamız lazım" dedi.

FORVET SIKINTISI

Eren Derdiyok'un arka adalesinde bir sıkıntı var. Şimdi aldım haberi. Eren'den sonra merkezi ne yapabilirim diye yarın yine deneyeceğim, öbür gün yine deneyeceğim. Eren olmayınca bir şey yapmak zorundayız. Şimdi haberini aldım, Eren'in arka adalesi sıkıntılı. Ben de isterim, elimde Gabriel Jesus, Firmino olsa da oraya koysam."

VAR & PENALTI KONUSU

"Bana da söylenen, bize de söylenen, Rodrigues'in pozisyonunun penaltı olduğunu. Oyun devam ederken ikaz edildi ki, bekledi. Demek ki VAR'a gitmeye gerek görmediler. Penaltılar verilir, verilmez, ben oralarda değilim. Ben oyun içinde başka yerlerdeyim."

"Rodrigues penaltı kaçırdığı için atma isteği vardı herhalde. Son 5 penaltıdan 4'ünü kaçırmışız, biz penaltı kaçırmaya alışığız aslında. İstikrarı sağlamam lazım. Oyunda kopukluklar yaşıyoruz. En üzüldüğüm konu ise olağanüstü iyi bir maç oynadıktan sonra Akhisar'da olağanüstü kötü bir maç oynamak. Aldık başımızı gidiyoruz derken birden bire istikrarsız bir sonuç... Yapamadığım şey bu, bunu da yapacağız. Ömer Bayram orada bizim için çok önemli olacaktır. Onu tebrik ediyorum. Çok memnunum Ömer'den. Ömer'in olması, bazen Nagatomo'yu sağda oynatma imkanını da sundu."

Fatih Terim: "Emre Akbaba'nın durumu yarın sabah belli olacak. Bugün MR çektirmek istemedi doktorlar. "

Emre Akbaba, Porto maçında oynayabilecek ( A spor ) :ROFLMAO:

gomis, feghouli ve tolga meseleleri mystery olarak kalmis ve akillarimizda soru isaretlerine donuserek birsey olmustur

ya hocam Allah askına rodriguese ayarı ver,onyekuruyu kanatta daha cok oynat,yunusa da bu tarz maclarda şans ver.eren tek dedik,ali yavuzdur ahmet sivridir yaratacaksın mecburuz

fernandoyu da ligde pek oynatma.donk varken,olmuyo fernandoyla.emre akbabanın da zamana ihtiyacı var.bırak önce fiziken hazır olsun.sinan meselesine girmek dahi istemiyorum.ama deneyeceksen forvette dene,feghouli forvet arkasında düşünülebilir

Üst Alt