Fatih Terim: "Ben işin kolayını değil zorunu seçiyorum" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Ben işin kolayını değil zorunu seçiyorum"

kimse 130 milyon harcadık demiyor, kadronun değeri 130 milyon diyor. senin kadron 130 milyon euroluk olduğu halde ligde fark yaratamıyorsun, tuzladan 2 gol yiyorsun evinde demek başka bir şey. Biz 130 milyon euro bonservis ödedik demek başka bir şey, ki kimsenin böyle bir iddiası da yok.

elimizde her ne kadar şişirilmiş olduğuna katılsam da kalite olarak da kağıt üstündeki güç olarak da oyuncuların isimleri olarakta türkiye ligini süpürecek bir kadro var. Yalnız bundaki tüm sorun hocada mı yoksa komple kondisyoncu da dahil olmak üzere tüm ekipte mi ya da mevcut takımda bulunan oyuncuların hiç mi suçu yok bunları sorgulamak gereklidir.

Yani bir yandan finansal olarak toparlanmaya giderken diğer yandan daha aç, istekli, dönüşü olabilen, diri, genç oyunculara yatırım yapmalıyız diye ısrarla söylüyorum.

Arda evet

Türkiye Ligi’nde olan tüm teknik direktörlere ya kendi kadronuza sahip olacaksınız ya da Galatasaray’ın kadrosuna diye bir seçenek verilse 17’de 17 bir saniye bile düşünmeden Galatasaray’ın kadrosu der.

O kadrodan verim almak da hocaya düşer.

Bu performansların tek sorumlusu Terim mi? Belhanda'nın, Seri'nin Mariano'nun rezil oyunlarının sebebi Terim mi? Bunun yanında takımın yarısının sakat oluşunun sorumlusu Terim mi?

Terim'in elbette hataları var. Performansı düşük oyuncuda ısrarı en büyük suçu. Ama içerisinde bulunduğumuz bu durumun tek sorumlusu Terim değil.

3-5 scout transferi göreydik bari. Tutmasa gene tutmazdı gene de ligin orta sıralarında olurduk.

ayrıca kadronun gerçek değeri 130m euro falan değil. yüksek transfer geliri alabileceğimiz bir tek lyundama vardı o da sakatlandı.
falcao+belhanda+muslera'yı satsak ocakta 10m euro getirmez.

Bu performansların tek sorumlusu Terim mi? Belhanda'nın, Seri'nin Mariano'nun rezil oyunlarının sebebi Terim mi? Bunun yanında takımın yarısının sakat oluşunun sorumlusu Terim mi?

Terim'in elbette hataları var. Performansı düşük oyuncuda ısrarı en büyük suçu. Ama içerisinde bulunduğumuz bu durumun tek sorumlusu Terim değil.
Bakış açını anlıyorum ve dediklerine de çoğunlukla katılıyorum. Oyuncuların da, Bartali'nin de, şansın da suçu var ama bence en büyük pay Terim'in.

Nasıl UEFA alınırken, 8 şampiyonluk alınırken Fatih Terim büyük payı alıyorsa, başarısızlıkta da o alacak. İşin özeti ve gerçeği bu...

Tercihler, fizik, konsantrasyon tartışılır, geçmiş yıllardaki oyun anlayışıyla kıyaslanır. Sonra oyuncular tartışılır. Verilen şansı değerlendiremiyor, kendini gösteremiyor, bu kalitede değil denir. Üçüncü de yönetim eleştirilir. Kadronun derinliği ve kalitesi sorgulanır. Ama bu işin kolay kısmı, en kolay kısmı da şudur: Bu üçünden birini seçersiniz ve bedelini ona ödetirsiniz. Ama ben işin kolayını değil zorunu seçiyorum. Yani bir yandan finansal olarak toparlanmaya giderken diğer yandan daha aç, istekli, dönüşü olabilen, diri, genç oyunculara yatırım yapmalıyız diye ısrarla söylüyorum. Çünkü tablo gösteriyor ki biz bu sıkıntıyı iki sene daha çekeceğiz. Ama birtakım zorlukları böyle aşabiliriz."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fatih Terim, ocak ayına kadar sıkıntı çekeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Beraber olduğumuz arkadaşlarımızın nerede olduklarının farkına varması lazım. Bu da kısa zamanda olmuyor. Muhakkak ki bunun iki yolu var. Bir tanesi elimizde eğer onu kompanse edecek oyuncu varsa oyuncu değişikliği. Yoksa hangi sistem ve taktikle oynarsanız oynayın işin temeli değişmez. 27 Ekim 2019

hocam her kötü sonuçta ocak ayını gösterip nasıl işin en zor yanını seçiyorsun

Bakış açını anlıyorum ve dediklerine de çoğunlukla katılıyorum. Oyuncuların da, Bartali'nin de, şansın da suçu var ama bence en büyük pay Terim'in.

Nasıl UEFA alınırken, 8 şampiyonluk alınırken Fatih Terim büyük payı alıyorsa, başarısızlıkta da o alacak. İşin özeti ve gerçeği bu...

Kendi bakış açıma göre UEFA dönemi hiçbir şekilde başarı sadece Terim'e yazılamaz. Oyuncu kadrosu çok iyiydi ve çok iyi bir döneme denk geldi. Terim de güzel idare etti ve başarı geldi. Eğer dediğiniz gibi en büyük pay Terim'in olsa 2002 Dünya Kupası üçüncülüğünün de en büyük payı Şenol Güneş demeliyiz. Ama demiyoruz.

Ne diyoruz?

"Terim'in ortaya çıkardığı yıldızlarla dünya üçüncüsü oldu"

Kısacası bu bir takım oyunu bunu kabul edelim artık. Herkes suçlu. Günah keçisi aramayı bırakalım.

Günaydın hocam.
Atı alan Üsküdarı geçti.
CL vitrini kalmadı sen daha genç oyuncu alacaksın.
Bir daha ki sezon da onları kupa maçında oynat olur mu.

Ya da 28lik Diagne ye bütün parayı göm.
O 13 milyona en az 2 tane 20-22 yaşında güney amerikali fişek alırdık.
Sezon sonu tanesini 10-12'ye satardık ve bütçemiz olurdu.

Senin ve ekibinin yaptığı yanlışlar bunlar. Abdül ne anlar oyuncu alış verişinden.
Adam da dil bile yok.
Gitsin birilerini öpsün olur mu.

Gscimbom mobil

Kendi bakış açıma göre UEFA dönemi hiçbir şekilde başarı sadece Terim'e yazılamaz. Oyuncu kadrosu çok iyiydi ve çok iyi bir döneme denk geldi. Terim de güzel idare etti ve başarı geldi. Eğer dediğiniz gibi en büyük pay Terim'in olsa 2002 Dünya Kupası üçüncülüğünün de en büyük payı Şenol Güneş demeliyiz. Ama demiyoruz.

Ne diyoruz?

"Terim'in ortaya çıkardığı yıldızlarla dünya üçüncüsü oldu"

Kısacası bu bir takım oyunu bunu kabul edelim artık. Herkes suçlu. Günah keçisi aramayı bırakalım.
Ben günah keçisi aramıyorum ve Terim tek suçlu demiyorum. Profesyonel oyuncuların başlarında teknik direktör olmasa bile yapmaları gereken futbolun en temel öğeleri var. Buna da hak veriyorum. Benim söylediğim şey farklı.

Bunu çok uzatmayacağım ama benim için baş sorumlu Terim'dir. Bu tek sorumlu anlamına gelmez. Transferlerden, sezon öncesi kampından, teknik ekibinden, taktik disiplinden vs her şeyden Terim sorumlu. Florya'nın patronu kendisi... En büyük suç tabii ki onun. Bence...

Üst Alt