Fatih Terim: "Galatasaray değişe değişe değişecek" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Galatasaray değişe değişe değişecek"

1628195109175.png

Fatih Terim, St. Johnston maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Fatih Terim: "Daha oyunun başında öne geçebilirdik. Bu tip takımlara karşı golü erken bulmanız çok önemli ama maalesef bir pastan da, beş pastan da golü atamadık. Direkten de döndü, boş kaleye de atamadık. Atamadık."

Fatih Terim: "Bu tip hadiseler yaşıyoruz, geçen seneden beri. Hem 10 kişi kaldık, hem geriye düştük. Açıkçası takımımız bu duruma iyi reaksiyon verdi."

Fatih Terim: "Galatasaray takımı orada kazanacaktır ve kazanmalıdır. İlk defa yapacağımız bir şey değil. Orada turu geçeceğiz inşallah."

Aytaç Kara'ya gösterilen tepki hakkında ;

Fatih Terim: "Sezonun çok başındayız, taraftarımız bizim en büyük silahımız. Böyle olursa, bize doğru doğrultulmuş olur. Çocukları, taraftarın oyun anında tedavi etmesi gerekir. Yoksa oyuncu kalmaz. O tepki doğru ve hoş değil."

Fatih Terim: "Bizim bu huyumuzu değiştirmemiz lazım. Kim çıkar, kim girerse alkışlamamız gerekir."

Fatih Terim: "Ben şansa pek inandığımı düşünmüyorum. Şansı bulmuşsunuz, iki pastan atamıyorsanız... Doğru dürüst pozisyon alır ve vuruş tekniğinizi ona göre ayarlarsanız, bunun kaçması çok zor."

Fatih Terim: "Galatasaray değişe değişe değişecek."

Fatih Terim: "2 metreden atacaksın, 5 metreden atacaksın bu golleri... Elendiğin zaman 'Kusura bakma, şanssızdık' benim çok sıcak baktığım bir şey değil. 10 kişi kaldık, 1-0 geriye düştük. Bence kalan 10 kişi iyi reaksiyon verdi."

Fatih Terim: "St. Johnstone'un temaslı futbol oynadığını size söylemiştim. Biz atamadıkça, dakikalar geçtikçe, onların direnci de fazlalaştı. Neredeyse Muslera'ya top gelmemişti."

Fatih Terim: "Daha iyi olacağız. Değişeceğiz, değiştireceğiz ama daha iyi olacağız inşallah."

Fatih Terim: "1-1 gideceğiz, 11 kişi kalmanın önemli, golü bulmanın önemi çok fazla. Galatasaray orada da yenecek güçtedir; herhangi bir averaj, deplasman golü sıkıntısı da olmadığına göre..."

Fatih Terim: "Yeteneğe nasıl önlem alamazsanız, bireysel hataya da öyle çare bulamazsınız. En aza indirmeye çalışacağız. Olmaması için uğraşacağız. Bu sık sık tekrar ederse yapacak tek şey var, oyunu değiştirmekten ziyade oyuncu değiştirmek."

- Muslera'nın arkasına bir kaleci transferi düşünüyor musunuz?

Fatih Terim: "Yoo. Muslera bizim güvendiğimiz bir kaleci. Olacak böyle hatalar. Muslera'nın kredisi var. Kolay değil, biz rica ettik diye tatil yapmadan buraya geldi. Muslera, Galatasaray'ın önemli taşlarından biridir."

Fatih Terim: "Mohamed, bizim çok şey beklediğimiz bir oyuncu. Müthiş bir giriş yaptı, ben de o girişini özlemle anıyorum. Daha çok çalışması lazım. Daha fazla katkı sunma. Bunu yapacak bir kapasitesi var.""

Fatih Terim: "Patrick van Aanholt değişikliği tamamen fiziksel. Daha çok antrenmana ihtiyacı var. Mohamed ve Babel'i çıkarmak, tercihimizdi."

Fatih Terim: "Van Aanholt, Ömer Bayram ve Emre Taşdemir olmak üzere üç sol bekimiz var, Caner Erkin konusunda şu anda bir tasarrufumuz yok."

Fatih Terim: "Mostafa'nın opsiyonunu kullanıp kullanmayacağımızı sormuştunuz. Mostafa'nın form durumu ve vereceği performans buna karar verecek. Hâlâ aynı fikirdeyim."

Fatih Terim: "Bize 2 maç için stadyumlarını veren Başakşehir Kulübü'ne ve Sayın Başkan Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ederim. Saha zemininin bozulmasını bile göze alarak, 2. maç için de stadı verdiler. Teşekkür ediyorum."

Üst Alt