Fatih Terim: "Gidenler-gelenler, artık sonuna yaklaşıyoruz. Tarihi kararlar vereceğiz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1630009333343.png

UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanşında Randers'ı 2-1 mağlup eden Galatasaray adını gruplara yazdırdı. Fatih Terim, karşılaşmanın ardından Spor Smart'a verdiği demeçte keyifli bir maç izlettiklerini vurguladı.

Fatih Terim: "Bugünkü kazancımız, oynadığımız pozitif futbol. Seyredene zevk veren bir maç oldu."

Fatih Terim: "3 günde 1 oynamamıza rağmen yüksek tempoda oynadık. Atletik istatistiklerimizi merakla bekliyorum."

Fatih Terim: "Oyuncularım pes etmediler ve kazanmayı istediler. Avrupa Ligi'nde olmayı istedik."

Fatih Terim: "2-1'den sonra daha fazla gol pozisyonuna girdik, bu sevindirici. Oyun, sevindirici. Girilen gol pozisyonu sayısı, Avrupa maçı için sevindirici. Muhakkak ki biz rakipten daha iyi bir takımız ama Avrupa'da her şey açık."

Fatih Terim: Taraftarlarımız, bazı oyuncuların hemen oynamasını istiyor. Genç oyuncular için zamanlama çok önemli. Çünkü tümüyle kaybedebilirsiniz. Barış Alper Yılmaz daha da iyi olacak. Kerem Aktürkoğlu çok yoruldu.

Fatih Terim: “Barış Alper'in 1-2 güzel hareketini kafamıza yazdık. Her geçen gün ısındıkça daha iyi olacak.”

Fatih Terim: "Biz, onlara bildiklerimizi öğretiyoruz. Gerisi onların başarısı."

Diagne'nin direkten dönen şutlarına dair:

Fatih Terim: "İki direğe bir amorti verseler iyi de... Gülümseyen gözler ile ağzı açık gülen yüz"

Mbaye Diagne ile Ryan Babel gidecek mi, kalacak mı?

Fatih Terim: "Mesele, hep kalacakmış gibi oynamak. Profesyonelce. Oyuncu yarın da gidebilir. Babel iyi bir oyuncu. Benim de beğendiğim, önemli bir oyuncu ama her şey olabilir."

Basın toplantısından;

Fatih Terim: "Bir oyuncu 10 numarayı aldığı anda çok beklenti oluyor, Belhanda'da olduğu gibi. Belhanda gelen tepkileri kaldırabilir ama bu genç çocuklar farklı. 10 numara konusunda içeride birine vermek konusunda sürpriz yapabiliriz dedik."

Fatih Terim: “Ben bir 10 numara alacağız demedim. Olay Rangers’lara gitmiş. Takım içinde bir sürpriz yapabilirim.”

Fatih Terim: "Ianis Hagi gündemde değil."

Fatih Terim: "Halil'i istiyoruz. Gedson'u vermeyeceklerini söylüyorlar ama sonuna kadar bekleyeceğiz, olursa olur, olmazsa başka bir şey düşüneceğiz."

Fatih Terim: "İyi bir Mostafa'yı göreceğimizi umuyorum, ocak ayında karar vereceğiz."

Fatih Terim: "Mostafa çok iyi bir giriş yaptı ama sonra durağan bir geçiş... Mostafa bizim kıymetlimiz ama forvetlerin en büyük derdi daima goldür. Bizim yapamayacağımız tedaviyi, atacağı bir gol yapar."

Fatih Terim: Hem Mostafa hem Diagne bizim önemle üstünde durduğumuz iki oyuncumuz.

Fatih Terim: "Diagne, bizimle beraber yaşamış bir oyuncumuz. Geçen sene kiraya gitti, bu sene bizde. Futbol artık öyle bir durumda ki, bugün beraber olduğunuzda yarın ayrı olabilirsiniz, yarın ayrı olduğunuzda bugün beraber olabilirsiniz."

Fatih Terim: "Mesela bu oyuncu grubunu, gitse de kalsa da hep yarışmacı olarak tutabilmek. Hep kalacakmış gibi de oynayacaklar. Futbolcuya yarın önemli bir teklif geliyor, ben ayrılmak istiyorum diyor. Şu anda Diagne'den memnunuz, o da burada olmaktan memnun."

Fatih Terim: "Başka oyuncular ile ilişkideyiz. Gidenler-gelenler, artık sonuna yaklaşıyoruz. Tarihi kararlar vereceğiz."

Fatih Terim: Gençleri kazanması bir hayli zor ama kaybetmesi çok kolay oluyor. Barış Alper Yılmaz'ın daha alacağı çok yol var. Mutluyum açıkçası.

Fatih Terim: "Sen bana diyorsun ki, sen birini göndermezsen ben Morutan'ın lisansını çıkarmıyorum. Hepimizin elinde kağıt ve kalem, algoritmayı anlamak için çalışıyoruz."

Fatih Terim: "Yabancı kuralından bahsederken, hep Türk kuralı diyorum. Şimdi Türk sayısı da azaldı. 3 mecburi ama genelde Türk azaldı. Muhakkak geçerli nedenleri vardır ama kulüpleri zor duruma da sokuyor."

Fatih Terim: "Aşı olmayı unutmayalım."

gençler var birde yaş alan gençler var gibi bişeyler dedi.
ne demek istedi acep orada. sıkışınca el öpenlerden bahsetmiyordur inş.

Üst Alt