Fatih Terim, Hajduk Split Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fatih Terim: "Pandemi öncesi-pandemi sonrası çok farklı bir Galatasaray vardı geçen sezon. Bu sezon ilk defa tam kadro sezon başı kampı geçirdik hemen hemen. Geçen sene bu şansımız olmadı."

Fatih Terim: "Sezon başı transfer durumu belli olmayıp, bazı oyunculara Afrika ve Güney Amerikası turnuvaları sonrası 10-12 oyuncuyu Avusturya'ya götürememiştik. Fizik ve takım oyunu olarak bir arada bulunamayıp ilk yarıyı tehdit oluşturmadan bitirdiğimiz çok maç oldu."

Fatih Terim: Hayatım boyunca kazanan futbol modelini ülkeye getirmek için çok uğraştım. Kazanan futbol modelini oynayan bir adam için kabul edilebilir değildi şartlar. Ocak ayını işaret etmiştik ve oynadığımız oyun, aldığımız sonuçlar ve tüm istatisiklerde 1. veya ilk 3'teydik.

Fatih Terim: Pandemi sonrası ideal oyunumuza tekrar kavuşamadık ama ara sonrası oynadığımız ilk oyunda yapılanlar bizi etkiledi. 15-20 saniye ofsaytın oynatılması, Muslera'nın ayağının kırılması, üstüne Andone'nin ayağının kırılması. Altından kalkamadık o sürecin..

Fatih Terim: 8-10 maçlık seriyi o dönem sürdüremedik. Böyle bir özet yapabilirim ancak. Ondan sonra çok da kolay değildi zaten. Puanların çok çabuk açıldığı ve ağır darbeler aldığınız ortamda çok kolay değildi.

Fatih Terim: Çok uzun zamandır gelecekle, futbolumuzla ve Galatasaray'la ilgili konuşmak istiyorum. beIN Sports'ta vardı böyle bir program ama yapamadık, iptal ettik, bendeydi kabahat. En azından Galatasaraylılara konuşmak istiyorum tarihe not düşmek için.

Fatih Terim: Konu, transfer yapma ihtimalimizin çok zor olması. Zaten satmadan alamazsın diye başladık. Aldığımızdan fazla satmışız, alım-satımda kara geçmişiz, kupa almışız, şampiyon olmuşuz. Kulübümüzün bunun altından kalkabilmesi için birçok elementin bir araya gelmesi lazım

Fatih Terim: "Hele gelirimizin olmadığı şu ortamda almamız çok zor. Hele zamanında almak çok daha zor. Böyle olunca orta saha yok o yok bu yok diyor. Zamanında halledemedik. Bizim bir refleksimiz olmalıdır, kadro neyse onunla en iyi şeyi yaparız biz."

Fatih Terim: "Büyük transferler, yüksek rakamlar Galatasaray için çok mümkün değil. Türkiye'deki çoğu kulüp için de durumlar zor. Yönetimin de işi zor alsan dert almasan dert. Bunların hiçbiri bahane ya da sebep değil. Ekim'e kadar almaya çalışacağız."

Fatih Terim: "Ben bu maddi durumların düzelebileceğinin zor olduğunu düşünüyorum. İstediğiniz zaman istediğinizi yapamıyorsunuz. Avrupa'yla makas çok açıldı diye boşuna söylemiyoruz. Kimseyi suçlamıyorum."

Fatih Terim: "Borçların faizinin ödenmesi bile mümkün değilken bunları bir divanda ya da röportajda söyleyeceğim."

Fatih Terim: "2-3 maç kazanıp havaya girecek insanlar değiliz. Ancak bulunan konumun takdir edilmesini isteriz."

Fatih Terim: "Benim bir isteğim oldu, mümkünse kiralık oyunculardan uzaklaşalım dedik ve öyle oldu."

Fatih Terim: "1 sene önceden Omar'la ilgili tasarrufumuz vardı. Arkadaşlarımız onu güzel hallettiler. O da sözünde duran bir oyuncuymuş, hiçbir sıkıntı çıkarmadan gelip attı imzasını."

Fatih Terim: “Abdurrahim Albayrak, Ali Palabıyık konusunda beyaz sayfa açalım demiş olabilir. Ben aynı fikirde değilim, aynı fikirde olmak zorunda da değilim.”

Son düzenleme:
Apo alacagiz diyor hoca baska diyor. Transferi Ucuzlatmak icin mi boyle devam ederiz diyor acaba. Bu kadro patlar. Okadarda degil.

50 55 maçlık sezonda özellikle orta sahaya takviye yapmazsak işimiz zor. Evet iyi başladık ama bunun cezası var sakatlığı var. Bakalim ne olacak

Üst Alt