Fatih Terim: “Her zaman Melo ve Fernando tarzı bir oyuncu bulmak kolay olmuyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: “Her zaman Melo ve Fernando tarzı bir oyuncu bulmak kolay olmuyor"

1630262681171.png

Fatih Terim, 2-2'lik Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "İlk yarıda canlı olduğumuz dakikalarda skor 2-0 değil 4-0, 5-0 olabilirdi ama olmadı. Olmadığı gibi 47. dakikada da bize yakışmayan bir gol yedik."

Fatih Terim: "İlk yarı bana göre Galatasaray çok da iyi oynadı. Özellikle 15 ile 45 arası. Maalesef kötü de bir gol yedik. Her geçen dakikanın aleyhimize olacağı bir gerçekti atletik olarak. Bu arada klasik hatalarımızdan birini yapıp yine gol yedik."

Fatih Terim: "Rakibimiz kazanabilirdi, bizden daha fazla pozisyona girdiler."

Fatih Terim: "Cicaldau bizim için hücumdaki en önemli kontağımız. Midesindeki bir rahatsızlık... Fenayım dedi, oyundan çıkmak zorunda kaldı."

Fatih Terim: "Geçen seneden beri oyunu koparacak golü atamıyoruz, birçok pozisyon bulmamıza rağmen. Oynadığımız iyi oyunun süresini arttıracağız, bu kadar kolay maçları da zor hale sokmayacağız."

Basın toplantısı:

Fatih Terim: "Gol pozisyonunda 4 savunma oyuncumuz varken gol yedik. Bu, üzdü bizi."

Fatih Terim: "Galatasaray, 2-0 öne geçtiyse kazanmalı. Bunun herhangi bir pardonu yok."

Fatih Terim: "Hiç pozisyon yokken, ilk yarı tam bitecekken gol yiyince, futbolcunun kafasında 'Acaba?' sorusu oluşuyor. İnsan sarsılıyor."

Fatih Terim: "Galatasaray'ın 9 numarasını veriyorsak, ilaç odur. Yoksa benim yanımda oturacak. Pozisyona girmeleri önemli, atarlar. Diagne yorgundu. Kolay değil, ağır da bir vücut. Ondan Çıkardım. Golcüler de gol atsa, sorun çözülecek. Gol atarak problemleri çözecekler."

Fatih Terim: "Bu hatalar olacak. Bütün oyuncularım elinden geleni yapacak. Bazen istemediğiniz şeyler de oluyor. Ne kadar dikkat de etseniz, tekrar da etseniz, bazen ısrarla hatalar oluyor. Biz o hataları en aza indirmeye çalışıyoruz. Oyuncularım, benden daha çok üzülmüştür."

Fatih Terim: "UEFA'da dedi ki 'Galatasaray'ın yeri Şampiyonlar Ligi'dir, ben öyle bir kura çekeyim.' Şampiyonlar Ligi gibi kura çektik. En ağır kurayı biz çektik. O günler de biz daha iyi olacağız. Herkesle çata çat oynayacağız."

Fatih Terim: "Bazı oyuncularla ayrılma noktasına geldik. Son konuşmalar yapılıyor."

Fatih Terim: "Ama Taylan da bizde önemli şeyler yaptı. Belki bugün hatalı işler yaptı ama onu bir kenara atmayalım. Topu kaptırdıktan sonra daha 50 metre var. O top kesilse, golü yemeyeceğiz."

Fatih Terim: "Her zaman bir Melo, bir Fernando bulamıyorsunuz. O mevki benim için önemli. Bakalım, transferde daha var. Her şey olabilir."

Fatih Terim: "Orta sahaya bir transfer düşünüyoruz. Gedson'u düşündüğümüze göre bu çok açık."

Fatih Terim: "Zinde olduğumuz, yorgun düşmediğimiz ana kadarki durumda 2-0 çok azdı, 4-0 veya 5-0'a gidebilirdi ama olmadı. Olmadığı gibi, 47. dakikada da bize yakışmayan bir gol yedik."

1630262681171-png.136766

yumoş gibi ortasaha kurup defansı kale önünde kurarsan tabi yersin pozisyon. ilk yarıda bile takım defansif anlamda alarm veriyordu

Yav okumuyorum bile artık ne dediğini dayı. İnan ki adaletli seçim yapıp kaliteli futbol oynatsan yenilsek sana suç bulmam. Ama şu takım, şu oyun ve şu sonuç tamamen sana yazar. Kasımpaşa bizle berabere kalmadı biz 5 atacağımız saçma sapan bir takımla berabere kaldık ve sorumlusu sensin.

Üst Alt