Fatih Terim: "İyi bir takım olma yolundayız, bir iki pürüzümüz var" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "İyi bir takım olma yolundayız, bir iki pürüzümüz var"

FDYEmqPWEAQCeMT

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-1 berabere kaldıkları Lokomotiv Moskova maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "Özellikle ikinci yarı golden sonraki reaksiyon iyi. İlk yarı mücadele müthiş. Galip gelmek için oyuna asılma, pozisyon yaratma, hepsi tamam. Tabela hariç hepsine olumlu bakabiliriz."

"Bu kadar gol pozisyonu kaçırdıktan sonra mağlup da olabilirdik. Oyuna şöyle bakacak olursak, baştan sonra kadar mücadele eden, ikinciyi arayan, yememek için mücadele eden bir takım vardı."

"Bugünkü oyunu galibiyetle taçlandırmalıydık."

"Yediğimiz golü seyrettim. Ancak uğraşırsak bu golü yiyebiliriz. Atamadıklarımız da kolay pozisyonlarmış."

"Hiçbir şekilde berabere kalacağım veya kaybedeceğim aklıma gelmedi. Futbolcularım bunu hak etmediler. Çok kolay, çok kötü bir gol yedik. Alex'in bacağının arasından geçiyor, Yedlin bir kumar oynuyor... Silsile bir hata."

"Sekiz tane pozisyonumuz var ama kaleyi tutan şutumuz yok neredeyse. Bunu değiştirmeliyiz."

"Sonrasında kolay hatalarımız bizi gole ulaştırmadı. 8 maçtır Avrupa'da yenilmiyoruz, ilk golümüzü yedik, hiç de niyetimiz yoktu."

"Lider olmak avantaj demektir. Bunu koruyarak sonuna kadar gitmek istiyoruz."

"Herkes bizi burada yenebilir, biz de gidip herkesi yenebiliriz. Bizim yapacağımız önemli. Marsilya maçı, grubun 1. ve 2.sini belirleyecek maç olacak. Çok önemli bir maç olacak. Bugün kazansak, önemli bir kredimiz olabilirdi."

Terim, maç sonu basın toplantısı düzenledi;

"Bizim hakemimiz olsa çok eleştirmiş, hatta paramparça etmiştik. Bu kadar vakit geçiren bir rakip. İkinci yarıda sadece 4 dakika uzatma. 4 saniye ile gol kaçırıyoruz. UEFA da beni duyacaktır, böyle olmaz. Bu kadar güzel tempo. Kavgayı çıkaran kendi. 3 dakika kavga sürdü. 4 dakika uzatma verdi."

"Ben hakemlerle ilgili, kulübüme uyuyorum konuşmak istemiyorum ama kendi hakemimizle ilgili vicdan azabı çektiğim için söylüyorum. UEFA da beni duyacaktır. Oynamaya yol vermesi gereken hakem, kavgayı çıkaran kendi... 3 dakika kavga sürdü."

"İçerde pozisyonları seyrettik. Minimum 10 pozisyona girdik. Maalesef son paslarımızın isabeti, şiddeti, yönü ve tercihlerimiz... Sevindirici taraf, müthiş tempoda oynadık. Favori olmamız doğruymuş."

"Nerdeyse arada 1-2 bile olabilirdi, bir fırsat verdik. Ancak biz o kadar pozisyona girdik ki. Bu güzel oyunu galibiyetle taçlandırmalıydık."

"Bu güzel oyunu 3 puanla taçlandırmalıydık ama izleyenler güzel bir maç seyretti diye düşünüyorum. Hakikaten çok üzüntülüyüm. Direğe gidiyor, kalecinin sırtına değiyor, Mostafa dokunamıyor, Halil, Kerem, Barış... Sevindirici olan, bu heyecanı herkesin hissetmesi."

"Mümkünse her oyuncumuzdan faydalanmak istiyoruz. Pazar günü maç oynayacağız. Bugün saat 12, herkes evine yeni gitti. Cumartesi bir idman, pazar maç oynayacağız. Dolayısıyla her oyuncumuza ihtiyacımız var."

"Futbol dinamik bir oyun, çok çabuk değişir. Feghouli, bugün de iyi oynadı. İnşallah kötü bir şeyi yoktur. Bize lazım usta bir Feghouli. Babel de şans verdiğimizde elinden geleni yapıyor. Sayısal olarak ne kadar zenginleşirsek, takvimi daha rahat geçeriz."

"İyi bir takım olma yolundayız, bir iki pürüzümüz var. Onları da Allah izin verirse önümüzdeki günlerde hallederiz."

"Bu çocuklar her geçen gün daha iyiye gidecek. Ocak'tan sonra daha rahat olacağız. Ocak ayı için kafamızda 1-2 şey var.

"Temeli attık. Bu riske herkes girmez. Biz böyle bir karar verdik. Her geçen gün daha iyiye gittiğimiz açık. Bana bir tarih sorarsanız tarih veremem. Kayıpsız bir şekilde gitmek istiyoruz. Puan kaybedince çok üzülüyoruz."

"Eğer mümkünse, yaz aylarına daha az bırakacağız bazı şeyleri."

"Marsilya ile oynayacağımız maç, belirleyici olacak. Şu an oynanan Marsilya-Lazio maçı neticelenince çok daha net konuşabilirim. Buradaki Marsilya maçında da aynı reaksiyonu göstererek oynayacağız."

"Bugün kazansaydık başka şeyler söyleyebilirdim, ki o zaman da garanti değildi. Şimdi de garanti değil. Önümüzde iki maç var. Yine de 4 maçta mağlup olmadık, lideriz, burdaki maçı kazanıp gruptan çıkacağız."

- Dennis Man haberleri doğru mu, ne düşünüyorsunuz?

Fatih Terim: "Dennis Man'ı geçen transfer döneminde istemiştik. Biz oyuncuyu istemişizdir ama ısrarla istiyorum deme yetkim yok. Galatasaray olarak biz istedik, Parma vermeyeceğini söylemişti. Ocak'ta ne olur bilmiyorum."

"Orada öyle kalmıştı konu. Çünkü zaten transferde vermeyince bitmişti. O günde kaldı o. Ocakta ne olur bilmiyorum. Açıkçası o gün için biz kulüp olarak başkanımız da ben de öyle bir istekte bulunduk ama Parma 'Hayır' dedi. Parma, Serie B'de de olsa vermeyeceğini söyledi."

"Geçen transferde biliyorsunuz Berghuis'i istedik, olmadı."

"Halil, bizi oyuna daha çok çektiği için onu tercih ediyoruz."

"Tahminim odur ki devreye pandemiyle ilgili bazı sıkıntılar girmiştir. Kulübümüz gerekli açıklamayı yaptı, benim üstüne söyleyeceğim çok bir şey yok. Sadece sahaya döneceğimi söylemiştim dün. Kısır tartışmaların son bulmasından yanayım."

"Biz mümkün mertebe bundan uzak kalmaya çalışıyoruz."

Fatih Terim: "Herkes bizi burada yenebilir, biz de gidip herkesi yenebiliriz. Bizim yapacağımız önemli. Marsilya maçı, grubun 1. ve 2.sini belirleyecek maç olacak. Çok önemli bir maç olacak. Bugün kazansak, önemli bir kredimiz olabilirdi."

PvA'nın düştüğünü biraz daha erken fark etseydin hocam bugün farklı bir modda olabilirdik. Ona rağmen bence maça oldukça hazır, güçlü bir takım vardı sahada. Umarım üstüne koyarak devam eder, eksiklerimizi de giderir ve bu gençlerle almadık kupa bırakmayız. Ayrıca Moskova'nın da futboldan oynamaktan ziyade kavga etmeye geldiğini unutmayalım.

Ah hocam sürekli bize maçta olanları anlatıyorsun ancak hiç bir etkini göremedik sezon başından beridir. Sana inanmak istiyoruz ancak şu güzelim takımı harcayacaksın diye de korkuyorum. Aynı şenol güneşin potansiyelli milli takımı harcadığı gibi.

Terim, basın toplantısı düzenliyor;

Fatih Terim: Bizim hakemimiz olsa çok eleştirmiş, hatta paramparça etmiştik. Bu kadar vakit geçiren bir rakip. İkinci yarıda sadece 4 dakika uzatma. 4 saniye ile gol kaçırıyoruz. UEFA da beni duyacaktır, böyle olmaz. Bu kadar güzel tempo. Kavgayı çıkaran kendi. 3 dakika kavga sürdü. 4 dakika uzatma verdi."

Fatih Terim: "Ben hakemlerle ilgili, kulübüme uyuyorum konuşmak istemiyorum ama kendi hakemimizle ilgili vicdan azabı çektiğim için söylüyorum. UEFA da beni duyacaktır. Oynamaya yol vermesi gereken hakem, kavgayı çıkaran kendi... 3 dakika kavga sürdü."

Fatih Terim: "İçerde pozisyonları seyrettik. Minimum 10 pozisyona girdik. Maalesef son paslarımızın isabeti, şiddeti, yönü ve tercihlerimiz... Sevindirici taraf, müthiş tempoda oynadık. Favori olmamız doğruymuş."

Fatih Terim: "Nerdeyse arada 1-2 bile olabilirdi, bir fırsat verdik. Ancak biz o kadar pozisyona girdik ki. Bu güzel oyunu galibiyetle taçlandırmalıydık."

Üst Alt