Fatih Terim: "Kazanamıyorsak, beraberlik iyidir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1538503858479.png

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fernando ve Maicon ile birlik Porto maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Fernando Reges: "Benim için özel bir an olacak, duygusal anlar olacak ama elimizden geleni yapacağız yarın."

Maicon: "Benim için de özel bir an olacak ama tabii ki hedefimiz bu maçı kazanmak. Ben Galatasaray ve kazanmak için mücadele edeceğim. Zor maç olacak biraz ama ben Galatasaray için oynuyorum şu an."

Fernando Reges: "Porto güçlü bir takım, Dragao'da oynamak her zaman zordur ama bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız."

Maicon: "Porto'nun ligi kazanmasına çok sevindim, burada çok güzel yıllar geçirdim ama şimdi başka bir takımdayız. Takımın güçlü taraflarını biliyoruz, elimizden geleni yapacağız."

Fernando Reges: "Ofansif oynayan bir takımı, golü her zaman arıyoruz. Golü ararken gol de yiyebiliriz, yarın da aynı şekilde oynayacağız."

Maicon: "Bir takım tabii ki gol yer ve problemleri olabilir ama önemli olan maça çıktıktan sonra kazanabilmemiz. Yarın skor değil sadece kazanabilmemiz önemli."

Fatih Terim: “Önemli oyuncularımız yok. Hem de sadece bu maç değil, belki de minimum 2 ay yok. Ndiaye kart cezalısı. Eren'in durumu biraz daha farklı. İşin tıbbi tarafında bir şey yok. Ağrısı olduğunu söylüyor. Yarına kadar bekleyeceğiz.”

Fatih Terim: "Erzurum maçı biter bitmez hem mental hem fiziksel olarak maça hazır olmaya çalışıyoruz. Takım duruşumuz iyi olmalı artı reaksiyonlarımız çok iyi olmalı, hem top kazanınca hem top kaybedince yarın çok önemli olacak. Tempolu, iyir bir takıma karşı oynuyoruz. Eksikler olmasa iyiydi ama neticede 11'e 11 oynayacağız. "

Fatih Terim: "Galatasaray kaybetmişse bu zaten eleştiriye açık olmalıdır ama hobidir, fobidir... Bizler müsaade edersek rakibimiz bize karşı skor ve oyun üstünlüğü sağlayabiliyor. Yarın bunun için bir mesaj vermeliyiz. Hiçbir takım biz müsaade etmedikçe bize üstünlük sağlayamaz."

Fatih Terim: "Galatasaray zaten her yerde bunu hem oyun hem skor olarak göstermiş bir takım ama zaman zaman böyle şeyler oluyor. Galatasaray için futbolda bu da var diyemiyoruz, büyük takım olunca böyle oluyor. Bizim de böyle bir mesaj vermemiz lazım, demek ki müsaade ediyoruz."

Fatih Terim: "Şampiyonlar Ligi'nde herkesin şunu iyi bilmesi lazım, Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne rakipleriyle aynı seviyede, aynı haklara sahip başlamadı. Transfer yasağı olan bir Galatasaray ile rakiplerin her şeyinin serbest olduğu bir ortam. Çok da aynı şartlarda değil."

Fatih Terim: "Porto takım oyununu iyi oynayan bir ekip, önemli de oyuncuları var. Aboubakar, benim çok beğendiğim bir atak oyuncusu. Olmadığı zaman Porto'nun yerine koyacağı Marega gibi, Brahimi gibi başka oyuncuları da var."

Fatih Terim: "Bizler ancak müsaade edersek rakibimiz bize oyun üstünlüğü sağlayabilir."

Fatih Terim: Bizim takımımızda sakat olan oyuncular, bize daha çok etki edecek oyuncular.

Fatih Terim: "Eğer kazanamıyorsak beraberlik iyidir tabii ki. Sonuçta deplasmanda oynuyorsunuz. İlk maçı da 3 puanla kapatmışsınız. Porto çok iyi bir takım. Kazanamazsak beraberlik doğru bir sonuç olarak görünebilir."

GSC Haber

Niye Maicon ?

Ulan sırf Porto da oynadı için çıkartiyor ve oynatacak Terim.

Hızlı ayaklar karşısında yine batıracak

Üst Alt