Fatih Terim | Teknik (ARŞİV) - Sayfa 441 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hoca efsanemiz tabiki zaten bunun aksini iddia edenin psikolojik sorunları vardır, forumda ve herhangi başka bir mecrada anlık sinir sebebiyle saygısızlık eden de var bunların hepsine eyvallah ama bütün bunlar hocanın özellikle bu sezon s.ç..p batırdığı gerçeğini değiştirmiyor, evet yanlış işler yaptı, yanlışlarında diretti vs vs defalarca yazıldığı için papağan gibi tekrarlamak istemiyorum aynı şeyleri. İşin en acısı ve kötüsü hoca bu işin altından kalkabilecek pozisyonda gözükmüyor artık, her geçen gün enkazı derinleştirmekten başka bir iş yaptığı yok. Kadro mühendisliğinde çuvallıyor, saçma sapan isimlere güveniyor sonucu da ortada.

Uzun lafın kısası mesajın başındaki gibi kişileri öne sürüp ''fatih terimin askerleriyiz'' kıvamında hocayı savunmakta çok mantıklı bir iş gibi durmuyor açıkçası. Ben artık hocanın teknik direktör olarak misyonunu tamamladığını düşünüyorum, hoca ile yeni bir hikaye yazamayacağımızı düşünüyorum. Olayın hocanın geçmişiyle, efsanemiz olmasıyla, 8 şampiyonluk kazandırmasıyla falan alakası yok olmuyorsa olmuyordur. Şık olan hocanın bunu görüp sezon sonunda problemsiz şekilde bırakması.

Hoca efsanemiz tabiki zaten bunun aksini iddia edenin psikolojik sorunları vardır, forumda ve herhangi başka bir mecrada anlık sinir sebebiyle saygısızlık eden de var bunların hepsine eyvallah ama bütün bunlar hocanın özellikle bu sezon s.ç..p batırdığı gerçeğini değiştirmiyor, evet yanlış işler yaptı, yanlışlarında diretti vs vs defalarca yazıldığı için papağan gibi tekrarlamak istemiyorum aynı şeyleri. İşin en acısı ve kötüsü hoca bu işin altından kalkabilecek pozisyonda gözükmüyor artık, her geçen gün enkazı derinleştirmekten başka bir iş yaptığı yok. Kadro mühendisliğinde çuvallıyor, saçma sapan isimlere güveniyor sonucu da ortada.

Uzun lafın kısası mesajın başındaki gibi kişileri öne sürüp ''fatih terimin askerleriyiz'' kıvamında hocayı savunmakta çok mantıklı bir iş gibi durmuyor açıkçası. Ben artık hocanın teknik direktör olarak misyonunu tamamladığını düşünüyorum, hoca ile yeni bir hikaye yazamayacağımızı düşünüyorum. Olayın hocanın geçmişiyle, efsanemiz olmasıyla, 8 şampiyonluk kazandırmasıyla falan alakası yok olmuyorsa olmuyordur. Şık olan hocanın bunu görüp sezon sonunda problemsiz şekilde bırakması.

Abi tüm söylediklerine katılıyorum, bence son 2.5 yıl Fatih Terim'in kulüp antrenörlüğünün taktiksel olarak en zayıf 2.5 yılı. 2 sene önce iç saha Beşiktaş-Başakşehir, geçen yıl yine iç saha Beşiktaş maçları hariç hemen hiç teknik direktör dokunuşu yok oyuna. Ama işte adam kariyerinin taktiksel olarak en zayıf 2.5 senesini geçirmiş, 2'si lig olmak üzere ülkede 5 tane kupası var. :) Kafayı futbola, taktiğe hocadan çok daha fazla yoran 20-25 teknik direktörün ömrü hayatında göremeyeceği bir rakamı adam teknik direktörlüğünün en vasat zamanlarında 2 sezonda başarıyor. Ha artık Avrupa'da vadesinin dolduğu belli, 2 yıldır çeri çömezi tüm antrenörlere mağlup olarak onu gösterdi zaten ama Türkiye'yi ceketini atsa yine domine ediyor. Gönül ister ki hoca da Ferguson gibi kazanarak bitirsin ama büyük ihtimal kaybetmeden bırakmayacak. Durum böyle olunca da gözü Avrupa'da, dominant oyunda olan biz Galatasaraylılar hocanın yine kalakalacağını bile bile canı gönülden ligde şampiyonluk istiyoruz, Türkiye Ligi'yle yetinen, belki daha realist diğer Galatasaray grubu hocanın zaten Türkiye Ligi'ni kazandığını söyleyip Avrupa'daki rezilliklere gözlerini kapıyorlar. İlginç bir dilemma.

Hocanın hala şu yedek oyunculara atamadığı neştere uyuz oluyorum yıllardır bu dertten yakınıyoruz, Aynı saçma sapan adamlar yüzünden 2-3 yıldır bu tarz maçlarda rezil oluyoruz. Kendi genç oyuncularımızı oynatıp yenilsek sesimi çıkarmayacağım. Güzel bir kadro planlaması lazım artık bu sene bile hala şansımız var ligde ama bu kafayla gidersek bundan sonrası baya karanlık. Genç ve potansiyelli oyuncular almalıyız kendi gençlerimizi kullanmalıyız bize yakışan oyuncuları takımda tutmalıyız (Ör; Lemina,Onyekuru) , Boşa yapılan onlarca transfer yerine 2 transfer istiyorum alacağımız tonla boş adamın yerine 2 tane alt yapı oyuncusu istiyorum çok mu. Bunu Semih ve Emre Çolağı en zorlu şampiyonluğumuzda keşfeden ve çatır çatır oynatan İmparator'dan beklemekte hakkımız.

Hocanın hala şu yedek oyunculara atamadığı neştere uyuz oluyorum yıllardır bu dertten yakınıyoruz, Aynı saçma sapan adamlar yüzünden 2-3 yıldır bu tarz maçlarda rezil oluyoruz. Kendi genç oyuncularımızı oynatıp yenilsek sesimi çıkarmayacağım. Güzel bir kadro planlaması lazım artık bu sene bile hala şansımız var ligde ama bu kafayla gidersek bundan sonrası baya karanlık. Genç ve potansiyelli oyuncular almalıyız kendi gençlerimizi kullanmalıyız bize yakışan oyuncuları takımda tutmalıyız (Ör; Lemina,Onyekuru) , Boşa yapılan onlarca transfer yerine 2 transfer istiyorum alacağımız tonla boş adamın yerine 2 tane alt yapı oyuncusu istiyorum çok mu. Bunu Semih ve Emre Çolağı en zorlu şampiyonluğumuzda keşfeden ve çatır çatır oynatan İmparator'dan beklemekte hakkımız.
Muslera
Buta Luyindama Marcao Saracchi
Lemina M.Hakan
Kilinc Akbaba Onyekuru
XXX
Yasi gecmis topcular almamak lazim. Maicon, Falcao, Diagne ve Babel'i satip su takima 2 tane adam akilli forvet alsinlar. Suan kadroda bulunanlardan Linnes, Belhanda ve Feghouli de para eder. Lemina ve Onyekuru her türlü bu takimda kalmali. Sekidika illaki is yapar, onu yedekte bekletebiliriz. Artik pili bitik yabancilar istemiyorum. Ahmet'leri falan dehleyip Emin'i alternatif yapmak lazim.

Muslera
Buta Luyindama Marcao Saracchi
Lemina M.Hakan
Kilinc Akbaba Onyekuru
XXX
Yasi gecmis topcular almamak lazim. Maicon, Falcao, Diagne ve Babel'i satip su takima 2 tane adam akilli forvet alsinlar. Suan kadroda bulunanlardan Linnes, Belhanda ve Feghouli de para eder. Lemina ve Onyekuru her türlü bu takimda kalmali. Sekidika illaki is yapar, onu yedekte bekletebiliriz. Artik pili bitik yabancilar istemiyorum. Ahmet'leri falan dehleyip Emin'i alternatif yapmak lazim.
Renktaş sence Mert Hakan ve Emre Kılınç ilk 11 topçusu mu? Ben bu takımın ilk 11 oyuncusu olduklarını düşünmüyorum hadi Mert Hakan ligde ilk 11 oynayabilir. Ama Avrupa'da şu 11'i delik deşik ederler. Bu sezonki maceramızı mumla ararız.

Hedef 2023 . Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacaz Liverpool bizi kıskanacak. Büyüksün Ftor hocamm

Renktaş sence Mert Hakan ve Emre Kılınç ilk 11 topçusu mu? Ben bu takımın ilk 11 oyuncusu olduklarını düşünmüyorum hadi Mert Hakan ligde ilk 11 oynayabilir. Ama Avrupa'da şu 11'i delik deşik ederler. Bu sezonki maceramızı mumla ararız.
Ben Avrupa'yi degil Türkiye Ligi'nde 3-4 deplasman üst üste kazananabilecek takimi görmek istiyorum. Türkiye'de top oynarsan Avrupa'da bir sey yaparsin. Hep oyuncu ve isim üzerinden gidersen böyle Falcao gibi bitiklere 5, Andone gibi kiraliklara 2.5 ödersin.

Ulkenin her alanında kim koltugu vaktinde bırakmış ki hocada biraksın abi. Cok garip geldigi gunden beri transfere 40-45 milyon euro harcamış. Hala sıkışınca Uefadan ffp den falan bahsediyor. Ceza var bu durumdayız, ceza olmasa gelen giden belli olmayacaktı herhalde.

Kupa macinda bile genc oyuncu yok. 34luk selcuk 18de jimmy oynuyor. Arap belhanda sahada. Belhandaya verilen şans ve inat yunusa atalaya verilse bugun cok daha farklı olabilirlerdi.

Hem genc oyuncuları kes, hem oyle veya boyle iddialı bi kadro kur, hemde tutmasin kadro uefa cezası oyuncular kiralik vs gibi seyler soyle. Genclerle basarisiz olsa kimse bu kdr sikayet etmezdi.

Ömer'den farkları yok ikisinin de.
Bizde ilk 11 oynayacak seviyede değiller.

Ancak biz böyle gidersek eğer biz küçük takım seviyesine düşecegimiz için onların bizde oynaması gayet normal sayılacak aynı Ömer gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt