Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV) - Sayfa 241 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alanya dağılana kadar iyi oynamadığımız, süper kupa ve geçen hafta da kötü olduğumuz doğrudur katılıyorum. Bu oyunun düzelmesi gerektiği de bir gerçek. Ama dünyanın hiç bir takımında veya yerinde ha deyince hocaların sistem oturtmadığını bilmeyecek kadarda saf olmamak gerekiyor.

Bugün 3/3 yapan Maurizio Sarri'de hala istediği Napoli'de ki oyununu Chelsea'ye oturtabilmiş değil kazanıyor ama 3 maçla her şey istediğin gibi olmuyor. Çünkü elindeki malzeme buna tam uygun değil ve henüz özümseyemedi. Yine Guardiola City'si inanılmaz imkanlara rağmen bugünlere bir anda gelmedi çok zorlu ve yıpratan bir sürecin ardından ekibini tarzını takıma oturttu. O yüzden sabır edip beklemek gerekiyor. UEFA Kupası zaferine kadar üstüne koya koya gelen ekibi derleyip toparlayanın kim olduğu da ortada hani, başka örneği de yok ülkede. Buna itiraz getirecek de varsa buyursun sahneye boş atmak yerine. Bugünün futboluna gelirsek ben Fatih Hocanın inovasyonlara açık bir antrenör olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl 13 kişilik kadro ekiple yılların "sistemli" takımları Başakşehir ve Beşiktaş'ı hem oyun olarak hemde taktik anlamda dümdüz ettik.

Gelişeceğiz. Zamanla daha iyi olacağız. Bu süreçte de köstek olmak yerine destek olanların takımına faydası olacak. :ka:

- Geldiğinizden beri 11 iç saha maçında 3 gol yiyip, 30 gol attınız. Nasıl değerlendirirsiniz?

Fatih Terim: "Yediğimiz goller de duran toptu. İnşallah böyle devam eder. Çalışıyoruz. Bugünün güzel bir diğer yanı, pozisyon vermedik. Önemli."

Onyekuru ile 75. dakika gibi bir konuşmanız oldu, sonra gol attı. Ne konuştunuz?

Fatih Terim: "Sen kendin gol atmalısın dedim. Her gidişinde birilerini arıyorsun, kendin at dedim. Sonrasında gol geldi. Ben dedim diye olmamıştır tabii."

Şl için çok ciddi soru işaretleri var lakin ligin içinden geçeceğimiz belli. Peşinen söyleyeyim olur da ŞL de sıkıntılı sonuçlar alırsak hocaya tek laf etmeyeceğim ki şanssız kura çekersek ve defans kurgumuz böyle olursa olabilitesi gayet yüksek. Başımıza ne geldiyse arenada realden 6 yedikten sonra geldi o gün bir şeyler kopmuştu, vizyon mizyon diye kendi kendimizi şişirip havalanmıştık. Hoca kötü sonuç aldıysa bilin ki başka hoca olsa daha kötü sonuç alırdık.

Şu ekonomik darboğazda takımın başında terim gibi bir adam var yatıp kalkıp şükredelim, ne idüğü belirsiz yamyam yabancı hocalardan biri olsa ne halde olurduk.

Basın toplantısındam sonra pek dikkat çekmedi sanıyorum ama hoca altyapı ile ilgili yeni bir isim, yeni projeler tarzı bir şey söyledi. İlerleyen aylarda açıklayacağız tarzı bir konuşmaydı. Merak ettim bir bilgimiz var mı bu konuda, yoksa ben mi kaçırdım?

Basın toplantısındam sonra pek dikkat çekmedi sanıyorum ama hoca altyapı ile ilgili yeni bir isim, yeni projeler tarzı bir şey söyledi. İlerleyen aylarda açıklayacağız tarzı bir konuşmaydı. Merak ettim bir bilgimiz var mı bu konuda, yoksa ben mi kaçırdım?

Kendi ismini verecekler bence :D

Fatih Terim Altyapi Tesisleri gibi

Cunku stadyum Ali Sami Yen, antrenman tesisleri de Metin Oktay

Eh, geriye bir Galatasaray efsanesi kaliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt