Fatih Terim ve Belhanda’dan Basın Açıklaması! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim ve Belhanda’dan Basın Açıklaması!

Younes Belhanda: "Taktığım maske performansımı çok fazla etkilemeyecek çünkü sahada bunun bir handikap olduğunu unutuyorsunuz. Çok büyük etkisi olacağını sanmıyorum."

'Falcao fazla topla buluşamıyor' yorumuna Belhanda: "Falcao'nun sadece 3 maç oynadığını unutmamak gerekiyor. Yeni gelen çok fazla oyuncumuz var, biraz sabretmek gerekiyor. Geçen sene de zorluklarla başladık ama şampiyon olduk. Bu sene de o yolda gittiğimizi unutmamak gerekiyor."

Kullandığı serbest vuruşlarla alakalı soruya Belhanda: "Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama belki de yeterli olmuyor. Belki de orta açacak başka birini bulacağız."

Kral yine realist yaklaşmış olaya içi dışı bir isim.

Terim: "Kimi diyor ki çift santrfor oynanabilir, kimi diyor Galatasaray 3. bölgeye gidemiyor... Galatasaray benim dönemlerimde buna alışkın değil. Bir sezonu hatırlıyorum 6-7 santrforla bitirdik. En son Drogba'yı almıştık, 2 çıkıp 2 giriyordu."

Haksız mıyız hoca? Ya oturt şu oyunu ya da gerçeklere kulak vermeye başla.

Okuduktan sonra kafamda başka bir izlenim oluştu. Takım yeni ve tamamen isimleri duyulmuş yabancı bir takımımız var fenerbahçe maçının son bölümlerinde oyundan bu kadar düşmemizin sebebi kafaların burada olması olabilir. Taraftar için önemli bir maçtı ama futbolcularımız bizim kadar önemsememiş gibi

Eskiden sürekli yan pas yapılmasından şikayetçi olurduk, bu sorunu nihayet hallettik, artık yan pas yapmıyoruz; çünkü onu bile beceremez olduk!..Muslera' ya dönmek yasaklansa 3 pas üst üste yapamayacak halde takım. Bir ara Muslera' nın uzun vuruşları dışında orta çizginin öbür tarafına geçiremez olmuştuk topu. Hayır, ayağı çok çok iyi bir kaleci de değil bizimkisi...Deplasmanda oynayan FB ise gayet ayağa pasla çıkabildi oysa...

Hoca maçın tekrarı diye başka maç seyretmiş olmasın?!..Pozisyonlar açısından da parlak bir durum yoktu ama orta sahayı tümüyle rakibe teslim ettiği maç için hikaye anlatmış, kusura bakmasın...

Çok falso açıklamalar var. Hoca diyor ki bu oyuncular yeni geldi, 2 yıldır oynadığımız seviyeye hemen çıkamazlar. 2 yıldır dominant mı oynuyoruz hoca, tarihin en düşük puanlarıyla şirket takımına karşı lig kazanıyoruz. Ki bunu da taktik becerinden ziyade insan ve medya yönetiminle yapıyorsun. Fener maçı açıklaması zaten fecaat, ona hiç girmiyorum. Fatih Terim eskiden oyuncularını bu kadar medyaya atan adam değildi, çok değil 2 yıl önce elde adam akıllı sol bek yok diye Lato'yu korumaya çalışırdı her maç sonu açıklamasında. Geçen yıldan beri sürekli oyuncuları taraftarın önüne atma huyu hasıl oldu. De ki bizim yeni bir oyun sistemimiz var, oturtmanın yanından geçmediğimiz bu sistemle uğraşırken 2 şampiyonluk kazanmamız bizim antrenörlüğümüz, camiamızın büyüklüğünün eseri, oyuncular alışana kadardan ziyade ben bu sistemi oynatmayı öğrenene kadar sabır diliyoruz, eyvallah diyeyim. Dünkü çocuğu kandırır gibi hala oyuncular bizle yaz kampı geçirmedi diyor, geçirenler sanki akıyor sahada. Hoca böyle yaptıkça, diğer tüm antrenörlerden farklı olarak tüm destek de her şartta arkasında olduğundan bütün ihale topçulara kalıyor, herifler de kendilerini olduklarından bile yetersiz görmeye başlıyorlar. Böyle olunca geçtim sistem oyununu Fatih Terim'in bireysel performansı arttırma becerisi bile nötrlenme durumuna geçiyor. 6 haftada bir Malatya deplasmanında istikrarlı pozisyona girip hepi topu 6 gol atmışız, daha averajı +'ya taşıyamamışız hoca hala hayal satma peşinde.

Açıklamalardan sadece kaybederken gurur duyulan Galatasaray yaratma fikrini sevdim. Her ne kadar 2 yıldır çoğu zaman kazanırken bile göğüs kabartan bir Galatasaray'a sahip olamasak da.

Basın toplantısına tekrar gözatın, Belhanda'ya fazladan bir soru sorulunca Fatih hoca nasıl bozuluyor. Jest mimikler coşuyor yine.

Hocam bu kadar kompleksli olma. Ne var yani, yakalamışlar adamı sorsunlar sorularını. Ama senden başka biri bir tık ön plana çıkınca, bir tık ilgi fazla olunca bozuluyorsun. Hocam yapma Allah aşkına. Kaç yaşına geldin hala aynı tavırlar.

Basın toplantısına tekrar gözatın, Belhanda'ya fazladan bir soru sorulunca Fatih hoca nasıl bozuluyor. Jest mimikler coşuyor yine.

Hocam bu kadar kompleksli olma. Ne var yani, yakalamışlar adamı sorsunlar sorularını. Ama senden başka biri bir tık ön plana çıkınca, bir tık ilgi fazla olunca bozuluyorsun. Hocam yapma Allah aşkına. Kaç yaşına geldin hala aynı tavırlar.

nerde la baktim belhandaya soru sorulurken imp. gozukmuor bile

Bence sorunun saçmalığına kızıyor. Duran toplarda Belhanda ne söyler ne demek, ne malca sorudur bu? Belhanda kendi mi topu alıp gidiyor ben kullanacağım diye. Ayrıca o çok övülen Tudor döneminin benim nazarımda ender pozitif noktalarından olan duran top etkinliklerinde de kornerleri bu adam kullanıyordu. Fatih Terim'e sormaya maçaları yetmeyen soruyu elin Faslı futbolcusuna itelemişler. Hoca da kendi tembelliğinden olan zaafiyet için direkt sevdiği bir oyuncunun hedef tahtasına konulmasına sinirlenmiş belli ki.

Üst Alt