Fatih Terim ve Ekibi İstifa! - Sayfa 56 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim ve Ekibi İstifa!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Her şeyin değil borcu yapan Özhan Canaydın ve Ünal Aysal ama takım içindeki tüm sorunların içinde o veya bu şekilde Selçük var.
Git de kur 5in üstüne çıkmışken Dursun ağabeyinin ve Mustafa Cengizin yaptığı kontratlara bak bir önce belki durumu idrak edersin. Adnan Polat da buna dahil.

Yok öyle sevdiklerimi öveyim, sevmediklerimi gömeyim. 2008 sonrası kulübün + bitirdiği transfer dönemi yok.

Artık cidden yeter sürekli bahane bla bla bla istifa et bodrumda yaşa mis gibi işte daha neyin peşindesin yönetimi ayrı beceriksiz teknik direktörünün ruhu istifa etmiş ama farkında degil nedir bu çektimiz

Herşeyi geçtim biz nasıl bir takimiz gol pozisyonu üretmiyor ne oynadığımız belli değil 3 senede hiç mi bir duran top taktiği uygulanmaz

Git de kur 5in üstüne çıkmışken Dursun ağabeyinin ve Mustafa Cengizin yaptığı kontratlara bak bir önce belki durumu idrak edersin. Adnan Polat da buna dahil.

Yok öyle sevdiklerimi öveyim, sevmediklerimi gömeyim. 2008 sonrası kulübün + bitirdiği transfer dönemi yok.
Ne alakası var ona bakarsan mali açıdan, idari açıdan binlerce post attım sen de biliyorsun. Ben insanları yaptıklarına göre severim ya da sevmem. Özhan Canaydın beceriksiz; Ünal Aysal da müsrif idi istese tüm borçları bitirecek raddeye getirmişti Adnan Polat zaten ondan ibra edilmedi. Bana göre bizim özet geçmek gerekirse şu temel problemlerimiz var ki rakiplerimize göre çözülebilir rahatlıkla;

1) Gayrimenkul-Tesisler konusunda Devlet ile sorunlarımız. Bunun siyasetle alakası yok taa 1960lardan beri devam eden sorunlar var. Temel mevzu Özhan Canaydın'ın Mustafa Sarıgül'ün Seyrantepe Projesini kıskançlığından öteleyip Talulara ihale ettirmesiydi. Sonra Eren Talu battı. Devletten yardım istedik daha az kapsamlı da olsa yani bugün Vadi İstanbul'un, Skyland'in, Nurol'un bizde olduğunu düşünsenize?

Yine de devlete verdiğimiz sözü tutamadık çatıyı kapatmadık onlar da üst kullanım hakkı vermedi. Sonra Dursun Özbek çatıyı kapatmayalım yerine salon inşa edelim dedi. Buna da tamam dendi ruhsat alındı ama yönetim değişti yeni yönetim de tabela çaktı bekliyoruz. Aslanlı yoldaki yeni kiralama alanları da; dış cephe de bu yüzden hep beklemede kaldı.

Ünal Aysal'ın Tellesi alabilmek için 10 milyon dolarlık Ali Sami Yen binasının kredisini kullanması; Adanın kira mevzusu; Florya-Kemerburgaz gibi daha nice problemlerimiz oldu. Riva iyi çözüldü ama onda da gelen para borç kapatmaya gitse de yine üstüne bir 100 milyon dolar kredi çekildi. Yani fenere, bejekeye dönmediysek Riva sayesinde bu yönetim de Riva bakiyesi 200 trilyona inince projeksiyonlar da 250şer iki kez borç aldı ne anladık? Evet pandeminin de bunda etkisi var.

2) Minimum her sene kiralıklarla beraber 40 kişilik futbolcu kadromuzun olması.

3) Yerlilerle euro üzerinden anlaşma yapılması. Ki aslında yerlilerle tl üzerinden anlaşma yapsan kurun artması lehine zira maaş dışında euro ile başka giderin yok ama gelirin var. Kontratların tl üzerinden olduğunu düşünsene uefada euro gelirken? Emre Akbaba ve Jimmy Durmaz hariç herkesin maaşı tl oldu bu arada bu iyi bir gelişme ne var ki yabancıların da en fazla 2-3 dünya yıldızı yüksek maaş almalı.

4) Kapatılması gereken şubeler ve branşlar var. 10 yılda 200 milyon dolar eden amatör şube mi olur? Bunlar gelir gider farkı ve bunlar için çekilen kredilerin faizleri buna dahil değil.

5) GS Storelar beş para etmez. Çalışanları cahil dağa taşa store açmanın manası yok. Maslakta Binicilik şubemizde bile store vardı ne ayak? Hep hırsızlık dönüyor dünyada bizden başka stadın önüne çadır açıp kermes düzenleyip 5 yıl öncesinin depoda unutulmuş ürünlerini satan kulüp mü var? Hiçbir store sahibi teminat mektubu vermiyor hep yalan dolan envanter kayıtları zaten her şey muntazam yürüse bile 100 liralık bir üründen sana kalan 10 tl olur. Merchandising bir tuzaktır.

6) Biz fabrika mıyız? Neden yüzlerce çalışanımız var? Kalamış, Küçükçekmece, Florya ve Ataşehir tesislerinin idamesi için yıllık 50 trilyonu kim neye harcar?

Dönüp dolaşıp temel sorunlara geliyoruz. Yani eğer senin kadron 23 kişi olur ve 3-4 yabancı yıldız dışında kimseye euro ile sözleşme imzalatmaz; zarar eden branşları kapatır; salonunu inşa eder; gayrimenkul satışlarından gelen gelirlerinle hisse satışlarını borç ödemesine kullanırsan bir de personel çıkartır ve storeları kapatırsan borcunu bitirir sonrasında istediğini alır rakiplerinle fark açarsın. Oysa biz kulüp içindeki hizipleşmelere ve israfa bakacağımıza boş ama hoş işlerle meşgul oluyoruz.

En cok borcu Dursun yapmadimi?
Yok bilakis azalttı da ben bunları defalarca yazdım hepsi ortada en çok borcu mutlak olarak Ünal Aysal yaptı ama en çok yüzdesel olarak arttıran Özhan Canaydındır. Esas bu durumda olmamızın sebebi de rahmetlidir.

En iyi idari ve mali yönetimse Faruk Süren sonrasında Mehmet Cansun ve Duygun Yarsuvattır.

Ne alakası var ona bakarsan mali açıdan, idari açıdan binlerce post attım sen de biliyorsun. Ben insanları yaptıklarına göre severim ya da sevmem. Özhan Canaydın beceriksiz; Ünal Aysal da müsrif idi istese tüm borçları bitirecek raddeye getirmişti Adnan Polat zaten ondan ibra edilmedi. Bana göre bizim özet geçmek gerekirse şu temel problemlerimiz var ki rakiplerimize göre çözülebilir rahatlıkla;

1) Gayrimenkul-Tesisler konusunda Devlet ile sorunlarımız. Bunun siyasetle alakası yok taa 1960lardan beri devam eden sorunlar var. Temel mevzu Özhan Canaydın'ın Mustafa Sarıgül'ün Seyrantepe Projesini kıskançlığından öteleyip Talulara ihale ettirmesiydi. Sonra Eren Talu battı. Devletten yardım istedik daha az kapsamlı da olsa yani bugün Vadi İstanbul'un, Skyland'in, Nurol'un bizde olduğunu düşünsenize?

Yine de devlete verdiğimiz sözü tutamadık çatıyı kapatmadık onlar da üst kullanım hakkı vermedi. Sonra Dursun Özbek çatıyı kapatmayalım yerine salon inşa edelim dedi. Buna da tamam dendi ruhsat alındı ama yönetim değişti yeni yönetim de tabela çaktı bekliyoruz. Aslanlı yoldaki yeni kiralama alanları da; dış cephe de bu yüzden hep beklemede kaldı.

Ünal Aysal'ın Tellesi alabilmek için 10 milyon dolarlık Ali Sami Yen binasının kredisini kullanması; Adanın kira mevzusu; Florya-Kemerburgaz gibi daha nice problemlerimiz oldu. Riva iyi çözüldü ama onda da gelen para borç kapatmaya gitse de yine üstüne bir 100 milyon dolar kredi çekildi. Yani fenere, bejekeye dönmediysek Riva sayesinde bu yönetim de Riva bakiyesi 200 trilyona inince projeksiyonlar da 250şer iki kez borç aldı ne anladık? Evet pandeminin de bunda etkisi var.

2) Minimum her sene kiralıklarla beraber 40 kişilik futbolcu kadromuzun olması.

3) Yerlilerle euro üzerinden anlaşma yapılması. Ki aslında yerlilerle tl üzerinden anlaşma yapsan kurun artması lehine zira maaş dışında euro ile başka giderin yok ama gelirin var. Kontratların tl üzerinden olduğunu düşünsene uefada euro gelirken? Emre Akbaba ve Jimmy Durmaz hariç herkesin maaşı tl oldu bu arada bu iyi bir gelişme ne var ki yabancıların da en fazla 2-3 dünya yıldızı yüksek maaş almalı.

4) Kapatılması gereken şubeler ve branşlar var. 10 yılda 200 milyon dolar eden amatör şube mi olur? Bunlar gelir gider farkı ve bunlar için çekilen kredilerin faizleri buna dahil değil.

5) GS Storelar beş para etmez. Çalışanları cahil dağa taşa store açmanın manası yok. Maslakta Binicilik şubemizde bile store vardı ne ayak? Hep hırsızlık dönüyor dünyada bizden başka stadın önüne çadır açıp kermes düzenleyip 5 yıl öncesinin depoda unutulmuş ürünlerini satan kulüp mü var? Hiçbir store sahibi teminat mektubu vermiyor hep yalan dolan envanter kayıtları zaten her şey muntazam yürüse bile 100 liralık bir üründen sana kalan 10 tl olur. Merchandising bir tuzaktır.

6) Biz fabrika mıyız? Neden yüzlerce çalışanımız var? Kalamış, Küçükçekmece, Florya ve Ataşehir tesislerinin idamesi için yıllık 50 trilyonu kim neye harcar?

Dönüp dolaşıp temel sorunlara geliyoruz. Yani eğer senin kadron 23 kişi olur ve 3-4 yabancı yıldız dışında kimseye euro ile sözleşme imzalatmaz; zarar eden branşları kapatır; salonunu inşa eder; gayrimenkul satışlarından gelen gelirlerinle hisse satışlarını borç ödemesine kullanırsan bir de personel çıkartır ve storeları kapatırsan borcunu bitirir sonrasında istediğini alır rakiplerinle fark açarsın. Oysa biz kulüp içindeki hizipleşmelere ve israfa bakacağımıza boş ama hoş işlerle meşgul oluyoruz.

riva boşuna gitti heralde elden üstad borç katlanıp duruyo eskiden pozitif şeyler yazıoydun mali durumda

riva boşuna gitti heralde elden üstad borç katlanıp duruyo eskiden pozitif şeyler yazıoydun mali durumda
Evet şu son yarım katrilyon borç alınmasa ve yapılandırmaya girmesek 900'e inmişti. Çokça başlık açtım zamanında. Yüzlerce postum var duruyor. Daha bir 200 gelecek rivadan üstüne florya da satılacaktı ve kur artmıştı oradan da 100 gelecekti. Telekom sponsorluğunun üçte birine razı gelebilirdik ama opsiyon kullandık 120 milyon dolar değil de 10 yıllığına 40 hatta 30 milyon dolara sponsorluk yapılabilir üste forma sponsorluğu da verilebilirdi. Öyle olsa bugünkü kurdan 300 trilyona yakın da oradan gelirdi. Yani kurun artması aslında kadroyu azaltsak lehimize.

Misal belhandaya bonservisini verelim dediğimizde futbol cahili ilan ediliyoruz. Adama ver boservisini maaşından kurtul. Maiconda bile neler yaptılar. Adamın maaşından kurtulup üstüne bonservis aldık daha ne?

Hisse satışı 100-150 civarı gerçekleşirdi. Mağazacılık aş de satılsa üstüne Ali Sami Yen Mecidiyeköy binası ve hasnun galip ile erenköy gayrimenkullerini de satıp kalan 900 trilyonluk net borç biterdi.

Maalesef tren kaçmış gibi gözükse de küçülürsek hala borcu 200-300 trilyonlara indirebiliriz. Yapılandırma aleyhimize oldu. Uzatılması ise cabası Fatih Altaylıyı severim ama o çok zorladı Mustafa Cengizi. Başkan da pes ettim 10 yıla yaymışken bir 250 daha çekelim dönemimizi kapatalım dedi son kez şampiyon olarak.

Hoca inanılmaz formsuz hep transferde arıyo çözümü,takımın 3 senedir ne bi sistemi var ne bi oyun planı var

tamam transferse transfer bizde gerekiyo diyoruz ama bizim takım öyle bi bataklıktaki transferlerde çözüm olmuyo

diagne dediğimiz adama herkes sallıyo şimdi ama alındığında gayette golcü istediğimiz bi adamdı,falcao için binlerce taraftar gitti karşılamaya ölüyodu herkes gelsin diye babeli ilk aldığımızda bjkdeki görüntüler canlandı gözümüzde çok istemiştik

bu oyunculara bi bakıyorum daha bi ton adam var böyle grlmesini istediğimiz ama sonra niye alındı diye sövdüğümüz gönderin yerlerine transfer yapın dediğimiz çünkü bizdeki sistem bunu gerektiriyo oyuncularda kabahatli ama genel sorun bizim sistemde yada sistemsizlikte buda oyuncuyu değersizleştiriyo işte maya tutmuyo

şenolun karakterini sevmesemde oynattığı oyun oyuncuyu parlatmaya yönelik ve değer kazanıyolar genelde trabzonda adam onur ve tolgayı kazandırdı,girayla egemen en iyi stoperler oldu colman selçuk engin umut orta sahasıyla çıkıyodu maçlara bir tane çapa defansif adam yok ilerde jaja burak falan hrpsi yıldız oldu nerdeyse transfer yaptılar

bursaya gitti serdar volkan bakambu belluschi ozan Josue fernandao falan hepsi parladı

bjkye gitti bütün santraforlar yıldız oldu gomez bile alman milli takımına döndü abıubakar cenk oğuzhana 150 m euro diyodu mallar vs

adam çalıştığı çoğu oyuncunun üstüne koydu tabikide koyamadığıda oldu/olmuştur ama genelde olumlu

bizim hoca da geçmişte falan çok daha iyiydi bu sistemdir oyun tarzıdır oyuncudur falan ne olduysa o 2012de şampiyon olduktan sonra oldu sonraki sene burak sneijder drogba falan geldi durağan oyuncuya dayalı bi sisteme geçti ve bunun peşinden gidiyo hala kaç senedir ve değiştirmiyo

değiştirmiyo diyorum geçen seneye kadar kör topal gittik yine 2 sene şampiyon olduk ama geçen sene duvara tosladık oyunun olmayışıyla yüzleştik nzonzi seri lemina falca babel feg derken bu sene hocanın söylemlerine baktım tamam eskiye dönücek derken arda transferini kitledi bi anda yönetime rağmen ki yönetimin bence belkide tek doğru hamlesiydi arda transferine karşı çıkmaları ama hocaya karşı güçlü olmadıkları için almak zorunda kaldılar

bu yönetimi zaten adam yerine koymuyorum defolup gidecekler ama hoca inanılmaz hatalı bu gelinen sürecin oluşmasında

fatih yeni geldi memnunda değiliz daha şimdiden gitsin diyoruz kim aldırdı hoca aldırdı bunu kimin yerine aldırdı okanın e okanda gitsin madem üstüne adam alınıcak kadar kötü 8-10 maç bile idare edemiyo e onu kim aldırdı hoca aldırdı şeneri zaten saymıyoruz bile artık onu kim aldırdı hoca aldırdı,donk 1 sene katkı verdi toplamda performansıda dalgalı gitsin dedik bu sene kim uzattı sözleşmesini hoca uzattı,emre taşdemiri aldırdı tanıyorum fazla masrafı yok diye adamı oynatmadı bile kaç senedir,nzonziler leminalar seriler bunlarıda hoca aldırdı hiçbirindende memnun kalmadı zaten gönderdi,diagne onun döneminde alındı falcao onun döneminde alındı,babel falan derken bu sene gitti ardayı ekledi bu kervana

1-2 maç yenince özlenen gs geliyo 1-2 maç yenilince ya temmuz ayını bekleyin ya ocak ayını bekleyin bizim sorunumuz kaç transfer dönemi geçirdik düzelmiyoki

ha doğru transferleride var ki bu sene özelindede doğru isimleri istemiş olabilir hauge moder falan istemiş diyolar ama genel olarak çoğu yanlış alınan isimlerin

yani en azından ben feghouliylr belhandayı göndermesini geçtim kadro dışıda bırakmasın(bence göndermeliydik) onuda yine bi nrbze anlarım ama babelin gönderilmemesini anlayamam yahu bu adam bu sene seve seve oynamak zorunda milli takım için sen buna oynatmıyıcam seni kadro dışı bırakıcam ancak bize para kazandırırsan bırakırız de adamdan para bile kazanabilrdik bırak gönderememeyi ki gitmezse kadro dışı kalıp hem milli takıma seçilemez hemde sözlrşmesini yatarak bitirdi bizde diyelim sözleşmesi bitince kimse buna kontrat vermez max 500 bine anca takım bulurdu

ben hocayı severim yanlışları olsada ama bence bu tünelin ucunda ışık yok inşallah yanılırım

geçenlerde keramettinin dediği gibi bizim bi kalli,derwall gibi bi yapılanma resetlenme dönemimiz geldide geçiyor

uzun ve karışık oldu tekte kusuyim dedim özür :)

Artık dönmemek üzere elini ayağını çekmesi lazım bu klübün üzerinden.Yeter artık milyonlarca euroluk transferler yaptırıp mahalle takımlarından hallice takımların olduğu ligi ilk 5 te bitirebilmek için mücadele veren türlü bahanelerle milyonlarca taraftarı salak yerine koymandan bıktık.Katkıların için teşekkürler ama git gözünü seveyim git.

gecen sezonu bitirince istifa etse iyidi. Plansiz programsiz, basarisiz olacagini bile bile devam etmesi ihanet gibi oldu. Bosu bosuna takimin 1 senesini daha hic etti. Simdi istifa etse ne olacak?

Futbol adına 4 yıldır hiçbir şey yok. Yönetim adam satamıyor denildi belhandaya teklif varken kendisi sattırmadı keza Adem'in gidişine izin vermesi de fecaat. Maçlara hep aynı diziliş ve taktikle çıkıyoruz alanyaspor bile senin an ve an ne yapacağını biliyor ona göre senin oyununu bozuyor. Hatta değişiklik yapacağın dakikaları ve oyuna girecek kişileri bile ezbere herkes söyler burada. Milletin bonservissiz aldığı adı sanı duyulmamış adamlar varını yoğunu ortaya koyup oynuyor bizde ise 40 günde herkesin pili bitti inanılacak gibi değil. Taylan'ı alıyorsun 1 sene oynatmadan güya hazırlıyorsun, bu sezon yine 3-4 tane adam aldın onları da 1 yıl oynatmazsın seneye hazır olsunlar diye e ne güzel gerçek hayatta fm oynuyor resmen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt