Fatih Terim, Yabancı Sınırı Hakkında Yargı Dağıttı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
43464

Fatih Terim: "2015'te yabancı kuralı devreye girmiş, ben de çalışıyorum. Bütün kulüp başkanlarına da sunumu ben yaptım. Adı aslında 'yerli teşvik sistemi'. Bu süreç kamuoyuna açıklanmadan evvel, bu konuyu profesyonel arkadaşlarımla uzun süre çalıştım."

Fatih Terim: "Yabancı konusunu başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese anlattık ve görüşü de aldık. Herkesin olduğu bir toplantıda bazı başkanlarımızın alkışlayarak, 'bu bir devrimdir' dediğini de hatırlıyorum."

Fatih Terim: "Sistemi bilmeyenler var, 14 yabancı mecburi değil, 14 Türk mecburi. Alma. 28 Türk ile oynayabilirsin. Bu kime zarar? Bu Milli Takım hocasına zarar görünüyor."

Fatih Terim: "Yabancı sayısını yasaklayarak, yerli oyuncu sayısını artıramazsınız. Her yabancı oynattıkça para alınacak ve oradan altyapıya yatırım yapılacaktı. Bu rakam fazla geliyor diye yavaş yavaş eridi. Bundan çok mutlu olanlar da bakıyorum, 'Yabancı sayısı fazla' diyor.

Fatih Terim: "2015'te yürürlüğe girdi, bir gün şikayet etmedim, milli takım bu sistemle 2016'ya gitti. Kalsaydım belki 2018'e de giderdik. Birileri arkamdan iş çevirmeseydi, ki hala yönetimde bazıları."

Fatih Terim: "Yabancı konusunda karşı olan kim ise, buna karşı bir argüman ortaya koyduğunu gördünüz mü? Sebebi, bahaneyi kaldıracağız. Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, İspanya... Avrupa şampiyonu olan her ülkede yabancı serbest arkadaşlar."

Fatih Terim: "İlk günden beri fikrim belli, aynı yerde ve aynı duruştayım. Hiçbir zaman da değişmeyecek. Yerli yabancı diye bir kavram benim kitabımda yok"

Fatih Terim: "Avrupa ile mücadele ederken diyorsunuz ki aynı şartlarda değiliz. Yeri geldiğinde, yabancı serbest oluyor bu sefer de çok yabancı oluyor diyoruz"

Fatih Terim: "Bir gün şikayet ettim mi gidemeyince yabancılar, gidince hiç ses yok. Bu yarışma onların lehine...Türk oyuncularda 2 milyon Eurolarla 2.5 milyon Eurolarla yedek oyuncular var..."

Bu yuzden bize lazim hoca

Klopp gelse bu ligde basina bu hakem hatalari gelse bu sekilde yabanci kurali gundem olsa bunlari diyebilir miydi

Ulkemizde futbol sadece sahada oynanmiyor

Diğerlerinin hedefi önümüzü kesmek zaten scout sistemleri olmadığı için kaliteli topçu da bulamayıp buna başvuruyor kahpeler

Takimlardan transfer dönemi bittigi an her bildirdigi yabanci icin 250 bin $ toplasinlar, ve bu parayi sonra en cok genc türk oyuncularina zaman veren takimlara siralamaya göre dagitsinlar.

18 takim ortalama 13 yabanci bildirirse, takim basi 3,25 Milyon toplam 58,5 milyon $ eder. Yayin geliri ligin 500 milyon $ ordan da 20 milyon alsinlar ve o zaman toplam nerdeyse 80 milyon dagitabilirler. Genc oyuncu oynatma o zaman hele kücük takimlarin isine gelir.

Üst Alt