Fatih Terim: "Yavaş yavaş havaya giriyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Yavaş yavaş havaya giriyoruz"

2147422_810x458.jpg

Fatih Terim, Galatasaray'ın 3-0 kazandığı Lokomotiv Moskova maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

İşte Fatih Terim'in maç sonu yayıncı kuruluşa yaptığı değerlendirmeleri:

"Oyuncularımı tebrik ediyorum. Seyircileri tebrik ediyorum. Galatasaray iyi bir başlangıç yaptı. Galatasaray layık olduğu yerde. Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçına yakışır bir şekilde başladı. Buraları seviyoruz, kalmak istiyoruz.

"OYUN BOYUNCA ÇOK POZİSYON BULDUK"

"Oyun planımız içerisinde maça iyi başlamak vardı. Bunu bencerdik. Zaman zaman bitesi yükseltip alçaltarak ikinci yarıya daha konsantre girdik. Oyun boyunca çok pozisyon yakaladığımız için mutluyum. İkinci yarı onların değişikliğine biz de bir cevap verdik ve sonra rahatladık. 10 kişi kalınca da kısa süre vardı ama böyle yerde 2-0'dan 2-2 olabilir."

"ENTERESAN BİR SONUÇ OLDU, İLK KEZ 3 YEDİLER"

"Şampiyonlar Ligi'ne yakışır bir giriş oldu. Takım bütünlüğünü hiç bozmadılar. Bu da beni sevindirdi. Enteresan bir sonuç oldu. Bu sezon ilk kez 3 gol yedi Lokomotiv. 7 maçta 5 gol yemişlerdi. 7-8 tane daha pozisyonumuz vardı."

"KEYİF ALIYORUM, HERKES ALACAK"

"Yavaş yavaş havaya giriyoruz. Ben keyif alıyorum. Herkes de keyif alacak inşallah. Seyircimiz güzel hazırlanmıştı. Onlara teşekkür ediyoruz buradan."

"EDER'İN FORVET OYNAMASINI BEKLİYORDUM"

Artık isimlerden geçsinler. O niye oynamıyor, bu niye oynamıyor? Bu kendi aralarında tartışacakları mevzu bu platformlarda değil. Farfan'ın sol kanat, Eder'in forvet oynamasını bekliyordum ondan dolayı Linnes'i tercih ettim.

Mariano'yu markajda boğmak istemedim. Bugünkü tercihim böyleydi. Sonrasında da tercihlerim farklı oldu. Tabii ki ikisi de iyi oyuncular.

"UEFA'DA CEZAMIZ VAR, HER DAKİKA TRANSFER YAPAMIYORUZ"

Eren, Donk ve Linnes üçünden de çok memnunum. UEFA'da cezamız var. Her dakika transfer yapamıyoruz. Mevcut oyuncularımızın performanslarını yükseltmek birinci görevimizdi.

Eren'e ayrı bir parantez açmak lazım. Kafa toplarını vermedi. Eren, 'Ayağım ağrıyor' dedi. 15 dakika devam ettik. Sonrasında çıkarttık. Feghouli'yi neden almadım? 18 kişilik kadro yazıyoruz.

Elimle işaret ettim. Son maç ya da bir maç önceydi. O dönem arkadaşlarımıza rica ettik. Onlarla alay etmek gibi bir düşüncem olmaz. Ciddiyetimizden uzaklaşmayacağız. Ben onu taraftarımızın sevinci olarak alıyorum. Benim kabul etmeyeceğimi biliyorlar. Oyun 7-0, 8-0 olsa da olmaz. (Taraftarın Muslera'ya penaltı kullandırmak istemesi ve Manisa maçında Muslera'nın penaltı kullanması) Bir taktiksel anlayış.

"BELHANDA'YA BIRAZ ŞİKAYETTE BULUNDULAR AMA..."

Hemen arkasına Garry, Emre ve Ndiaye olduğu için geride riske girmek istemedim. Belhanda'ya neden dayandığıma gelince? Hiçbir zaman seyircinin ilk 11'i çıkmaz. Bu seviyelerde enteresan bir şey yoksa oyuncu değiştirilmez. Belhanda'ya biraz şikayette bulundular ama onun zamanı o zamandı. Son şutunu söylüyorum.

Gol atsa ne olurdu? Artık ben şöyle görmek istiyorum. Her şeyi alkışlamaya hazır taraftar olmalı. Onların desteği oyuncularımızda inanılmaz etki yapıyor. Bu konuda İngiltere'yi örnek verebilirim korner olur hemen ayağa kalkarlar. Bugün iki kez bu coşkuyu yaşattılar. Hemen sonrasında etkili pozisyonlar oldu. Tepkilerimiz etkilerimiz olacaktır. Orası da o sorumluluk bize ait.

HT

Hırsa kapılıp bir çuval inciri berbat etmezseniz güzel şeyler olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

images.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lokomotiv Moskova maçının ardından konuştu.

FutbolArena - Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde gruptaki ilk maçında sahasında Lokomotiv Moskova'yı 3-0 mağlup etti. Maçın ardından teknik direktör Fatih Terim, beIN Sports'a konuştu.

Galatasaray 3-0 Lokomotiv Moskova Fatih Terim'in basın toplantısı

"LAYIK OLDUĞUMUZ YERDEYİZ"

Oyuncularımı, seyircimizi tebrik ediyorum. Galatasaray layık olduğu yerde. Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçımıza güzel başladık. Buraları seviyoruz. Kalmayı da istiyoruz Allah izin verirse.

"MAÇA HIZLI BAŞLAMAK PLANIMIZDA VARDI"

Oyun planımızda maça iyi başlamak vardı. Bunu becerdik. Sonra zaman vitesi yükseltip alçaltarak başladık. İkinci yarıya daha ekonomik ve konsantre girdik. İkinci yarıda onların değişikliğine biz de hamleyle cevap verdik. Ondan sonra defansta rahat ettik. Çabuk oyuncularımız da işi gördü. Az zaman vardı zaten ama bu tip seviyelerde 10 kişi kalmak çok zor. Tam konsantreydik. Takım bütünlüğünü hiçbir anda bozmadı oyuncularımız. Bu da beni sevindirdi.

"7 MAÇTA 5 GOL YİYEN TAKIMA 3 GOL ATTIK"

Enteresan bir sonuç. Bu sene ilk defa 3 gol yedi Lokomotiv Moskova. 7 maçta 5 gol yiyen bir takımdan bahsediyoruz. Herhalde 7-8 tane daha pozisyon sayabiliriz.

Futbol Arena

hocam elimiz mecbur sana güveniyoruz ama polyannavari hayallere kapılma enazından sen okadar tecrübeli insansın
ego inat gibi seyleri bir kenara bırak yoksa bir trabzon macı daha olur sonra söyleyecek cümle bulamazsın yine

Üst Alt