Fatih Terim - Sayfa 204 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zlatan: "Size Manchester United'ın sorununu söyleyeyim. Çok fazla geçmişe takılıyorlar. Sürekli geçmişi konuşuyorlar. Geçmişi bu kadar konuşursanız, bağımlılık yapar. Bugünü düşünmek zorundasınız. Aksi halde bir hastaneye gidip kafalarını boşaltmaları gerek." (Guardian)

ft tayfaya saplamış ibra
Bosnak kardesimiz iyi sapladi.

An itibariyle Terim'in kalması taraftarıyım. Bunun işin geçmişiyle falan da ilgisi yok. Romantik Terimciler tahammülsüzlüğü profesyonellik sananlardan beter olsa bile sakin ve etraflıca düşününce:
  1. Temel eleştiri noktalarından biri transfer performansıydı. Şişkin maaş bütçesinden hiç verim alamıyorduk. Ben bu yazki transfer politikasını bir milat olarak görüyorum. Umarım yönetim ilerideki yıllarda popülist söylemlere kulak vermeden ve panik yapmadan bu şekilde devam eder ve 'asset' diyebileceğimiz genç, düşük amortizasyonlu oyuncularla sözleşme yaparlar. Terim'in kesin bu işte parmağı var ve tercihlerin çoğu olumlu sinyaller veriyor şimdiden. Şimdi mesele bu oyuncuların birbirleriyle oynaması ve takımın oturması.
  2. Pozitif oyunun oturması. Yan pas futbolu ve kısırlık ne kadar eleştirilse ciddi manada skor taraftarlığı yapılıyor. Fenerbahçe maçında eleştirilecek çok az nokta var örneğin. Genel manada şuradan Süper Lig'in xG tablosuna bakabilirsiniz:
    Wlyccut.png
    An itibariyle kaleci ve golcü performansı anlamında çok şanssızız göreceğiniz üzere. Bu durum Avrupa'da da geçerli ve uzun vadede normalize olacaktır.
  3. Yapılanma projeleri sabır ister. Bir hocanın vizyonu etrafında kurulan bir kadroyu henüz facia bir sonuç yokken (FB-Cocu gibi) ve daha 3 ay geçmişken başka bir hocaya emanet etmek hem bizde zaten kısıtlı olan kaynakların israfı demektir, hem de mevcut sezonun bir nevi rafa kaldırılması anlamına gelir. Zamanında bu yüzden Tudor yollanmamalı da demiştim ancak şans eseri o sezon şampiyon olabildik. Genel olarak bu tip durumlarda bir tam sezon vermek gerekir hocalara. FT'nin Cengiz dönemiyle bu dönemi de çok farklı projeler net şekilde.
Eksiler tabii ki var. Ne olursa olsun liderin ciddi şekilde gerisindeyiz, altyapıdan verim alamıyoruz, epey zaman geçmesine rağmen oyun oturması gerektiği kadar oturmadı, gelişme ibaresi göstermeyen birkaç oyuncu var, basit goller yiyip duran topları değerlendirememe vs. Yine de bu konularda sağlıklı yorum yapabilmek için sezon sonunu beklemek lazım. Ligde yükselen bir performans, Türkiye Kupası'yla UEFA vizesi alınması, Avrupa'da heyecan verici bir macera ve en önemlisi oyunun ve oyuncuların üzerine koyarak ilerlemesi yeterli olacaktır.

Basın toplantısı yaptı bugün. Gazeteciler Hocam, Hocam diye yağcılık yapıyorlar sadece... Yine 3 yıldan bahsediyor. Hayalleri dağlardan büyük. Biz anlayamıyoruz.

Fatih Terim: "Bu yeni yapılanma döneminde bir şampiyonluktan daha önemli işlerim var bu süreçte. Bugün borç içinde olan kulübün kurtulması için çalışıyoruz. Başkanımız beni bu yönde motive etti."

Bize Ünal Aysal gibi daşşaklı başkan lazım. Harbiden iyi kafa buluyor bizle sanırsın alt yapıdan gençleri takıma monte etmiş milyon eurolar harcamamış çöp Ismaille Ardayla sözleşme yenilememiş bizde bunlara inanalım istiyor güler misin ağlar mısın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt