Fatih Terim‘den Açıklama! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim‘den Açıklama!

Haklı.

Ve adam iletişim dehası..
Twitte ki duygulara vuruş ve ustaca şekilde istenen odağın yönünü belirleyişi gayet profesyonelce, bence eğer isterse en az bir 3-4 sene daha takımın başında kalır mevcut ağırlığı sürdüğü sürece kalsında zaten, şu sezonu başka hangi hoca yaşasa Tudor, Hamzaoğlu muamelesiyle karşılaşabilirdi, Hocam ise kaybettiği savaşın bile galibi...

Hoca kötü bir performans sergilemiş olabilir, müsaade edin de arada başkaları da şampiyon olsun. Hocayı elbette eleştireceğiz ama Galatasaray forumu olarak geçen bir yerde hocaya hakaret içeren paylaşımların bu kadar rahat yapılması da benim anlam veremediğim bir şey. Zira bu paylaşımları rakip takım taraftarları twitterda falan yapsalar, Galatasaraylılar tarafından linç edilirler.

Bazılarının niyetinin direk bağcıyı dövmek olduğu çok aşikar. En basitinden Emin konusunda şimdi hocayı eleştirenler, 2 maç önce Ahmet yerine Emin oynasa ve benzer bir hata yapsa 17 yaşındaki çocukla mı bu kadar kritik bir dönemi geçireceksin diyeceklerdi ve yine hocayı yerden yere vuracaklardı. Bkz. son maçta Emin girdikten sonra yapılan Emin yorumları, maç sonu hepsi döndü tabi.

Hocanın Dünya görüşü bana da çok ters ve konuşmalarındaki o üstten bakan tavrı ben de sevmiyorum ama bir insanı yaptıklarıyla değil de kişiliği üzerinden eleştirecekseniz ne farkımız kalıyor o beğenmediğimiz tavır sahibi kişilerden. Dünya üzerinden şampiyonluk / takımın başında geçirdiği yılda bu kadar başarılı olmuş kaç teknik direktör var.

Hele ki transfer üzerinden hocayı eleştirenlerin savları daha bir garip, tutan bir oyuncu olunca hocaya rağmen, kötü oyuncu olunca hoca istedi diyorlar. Kaç yıldır takımın başında hoca, örneğin Falcaoyu cidden istediğini düşünüyor musunuz bu sene? Ya da Belhanda konusunda satmaya çalıştığı adamı kapının önüne koyup hiç bir maçta oynatmasın mı mesela. Selçuk konusunda ben de size katılıyorum ama böyle egolu karakterlerin böyle takıntıları oluyor malesef. Tüm dünyada oluyor hem de. Tüm Almanya eleştirmesine rağmen Podolskinin milli takıma çağrılması gibi.

Son tahlilde hoca bu yıl başarılı mıdır? Hayır değildir ama bu kadar başarısız olma kredisi vardır. Dikkat ederseniz bu yıl üzerimize oynanan oyunlardan hiç bahsetmedim bile ya da hocanın bir şekilde hepsini göğüslemeye çalışmasından. Bu arada ben de takımın başında daha entellektüel, dünya futbolunu güncel şekilde takip eden ya da böyle bir ekibe sahip bir teknik direktör görmek istiyorum ama bu olduğunda gelecek 6. lıklara ya da muhtemel başarısızlıklara ses çıkarmayacaksınız ve sabırlı olacaksınız. İnsan geçmişte yaşadığı sıkıntılardan ders almalı ama maalesef biz çabuk unutan bir toplumuz.

bi ara burada bi Sinan vardi. O sinan simdi olsaydi, rize baskanin 11, agaoglunun 15 ve terimin neden zibilyon mac kacirdigini güzelce kilifina uydururdu. bu sinan degisik bi sinandi. belki burayi okuyordur. gel sinancigim, gel de senin o kafana turp sıkayım

70 yaşından sonra bir de bunun stresiyle uğraşacağını sanmam gerçi.

Şu kısma pek katılmıyorum.Bahsettiğimiz kişi Fatih Terim.Gözü hep başka ufuklara açık,doymak bilmeyen birisi bu konuda (Olumlu anlamda.) Başkanlık fırsatı gelirse yaşa başa falan bakacağını sanmıyorum.Galatasaray'da bir de başkanlık yapmayı isteyecektir.Ha başarılı olur başarısız olur,uzun sürer kısa sürer ayrı.O koltuğa oturma fırsatı gelirse bahaneler üretip reddedecek en son insan diye düşünüyorum

Üst Alt