Fatih Terim'in Yeni Prensi Süleyman Luş - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Büyüklere karşı nasıl performans gösterir bilemem ama 1 ay önce yazmıştım çok sağlam oyuncu diye defansif yönü çok iyi oyunu takip etmesi , pozisyon alması topa girmesi hem defansa hemde ortaya yardımı çok iyi defansif olsun sol bek güvenilir olsun derseniz tamam ama ileri çıkışları hucüm gücü çok kötü günümüz futbolu için kendini çok geliştirmeli.

Fatih Terim zorunda kalmadıkça alt yapıdan oyuncu çıkaran tercih eden bir teknik direktör değil . Ya oyuncunun aşırı parlaması gerekiyor ya da zorunda kalması gerekiyor genel olarak Türk teknik direktörler böyle zaten . Ozan da zorunluluk olmasa çıkmazdı ( + çok çok yetenekli ) ki o halde bazı maçlarda güvenilmedi ne zaman oynatacağımı bilirim yok hata yaparsa kariyeri biter gibi saçma şeyler söylendi .

Sana şöyle söyleyeyim. Fatih Terim'in bir açıklaması var yaz kampı sonunda. Medya mensupları Yunus Akgün'ü Celil'i falan soruyorlar. Fatih Terim en çok üzüldüğüm konu Ozan Kabak'ın sakatlanarak yaz kampını kaçırması oldu diyor. Şayet yaz kampını yapmış olsaydı Ozan sene başında düzenli olarak oynamaya başlayacaktı Serdar ya da Maicon yerine. O yüzden zorunluluktan çıkardı cümlesini kabul etmiyorum.

Nice Prensler gelip gecti bir cacik olmadi ozan disinda. Sen adami a takimina aliyorsan sürede vereceksin, yok öyle genc oyuncu maca sürmek istemiyorum taraftar tepki verir olmadan kaybederim diye.

Taraftar genc oyunculara asiri sabirli, ozani gördük ilk macdan basladi taraftar destegi, bilmem kac tane hatali penalti yaptirdi halde genede taraftar arkasinda durdu ve sonucu gördük.

Ya genc oyuncuya sans vereceksin yada kiralik göndereceksin yedek külübesinde oturup cürütmeyeceksin.

Nice Prensler gelip gecti bir cacik olmadi ozan disinda. Sen adami a takimina aliyorsan sürede vereceksin, yok öyle genc oyuncu maca sürmek istemiyorum taraftar tepki verir olmadan kaybederim diye.

Taraftar genc oyunculara asiri sabirli, ozani gördük ilk macdan basladi taraftar destegi, bilmem kac tane hatali penalti yaptirdi halde genede taraftar arkasinda durdu ve sonucu gördük.

Ya genc oyuncuya sans vereceksin yada kiralik göndereceksin yedek külübesinde oturup cürütmeyeceksin.

işin kötü yanı biz futboldan pek anlamıyoruz ozanın arkasında durduk bir yere kadar ama sonrasında çocuğa neler dendi hatta stutgart isteyince yalan sandı çoğu kişi 5 ayda 10 tane hata yapan adamı kim alsın diye .. 18 yaşındaki yetenekli çocukla hala u19larda u21lerde sürünüyor belçika-hollanda takımlarına kiralamak dururken çocukları çürütyoruz boşu boşuna.. Elin anderlechti senin sadece kupada oynattığın yunusu takip ediyor Lille gidip 2.ligde istanbulsporun 2 oyuncusunu istiyor

Sana şöyle söyleyeyim. Fatih Terim'in bir açıklaması var yaz kampı sonunda. Medya mensupları Yunus Akgün'ü Celil'i falan soruyorlar. Fatih Terim en çok üzüldüğüm konu Ozan Kabak'ın sakatlanarak yaz kampını kaçırması oldu diyor. Şayet yaz kampını yapmış olsaydı Ozan sene başında düzenli olarak oynamaya başlayacaktı Serdar ya da Maicon yerine. O yüzden zorunluluktan çıkardı cümlesini kabul etmiyorum.
Ozan'ı zorunluluktan çıkardı . 18 yaşında bir oyuncunun sakatlığına üzüldüğünü açıklaması Ozan'ı zorunluluktan 11 oynattığı gerçeğini değiştirmez . Kaldı ki kendisi önemli maçlarda oynatmamaya çalıştı genç oyuncuyu oynatırsan heyecan yapar ben nerede oynatıcağımı bilirim minvalinde açıklamalar yaptı . Terim'i sevin sevmeyin demiyorum ama bazı gerçekleri de kabul etmeli insan . Avrupa'nın her yerinde 18 yaşındaki oyuncu oynuyorsa oynuyordur yok efendim bu maç heyecan yapar hata yaparsa özgüveni yıkılır iyisi mi daha az önemli maçlarda oynatayım gibi bir anlayış yok olan yerden de oyuncu çıkmıyor zaten . Bizde hazırlık maçlarına(kamplara) alt yapıdan oyuncu doldurulur klasikleşmiş şekilde . Sezon boyunca da forma giyemez bu oyuncular zorunluluk olmadıkça ya da oyuncu aşırı parlamadıkça . Bu takımda Muğdat oynayıp ne verdi mesela ? Muğdat yerine Yunus oynasaydı hangi maçta ne kaybederdik örneğin ?

Ozan özelinde kesinlikle doğru. Milli takımda sakatlandığı için yetkililere sitem de etmişti hatta.

Ozan'ı zorunluluktan çıkardı . 18 yaşında bir oyuncunun sakatlığına üzüldüğünü açıklaması Ozan'ı zorunluluktan 11 oynattığı gerçeğini değiştirmez . Kaldı ki kendisi önemli maçlarda oynatmamaya çalıştı genç oyuncuyu oynatırsan heyecan yapar ben nerede oynatıcağımı bilirim minvalinde açıklamalar yaptı . Terim'i sevin sevmeyin demiyorum ama bazı gerçekleri de kabul etmeli insan . Avrupa'nın her yerinde 18 yaşındaki oyuncu oynuyorsa oynuyordur yok efendim bu maç heyecan yapar hata yaparsa özgüveni yıkılır iyisi mi daha az önemli maçlarda oynatayım gibi bir anlayış yok olan yerden de oyuncu çıkmıyor zaten . Bizde hazırlık maçlarına(kamplara) alt yapıdan oyuncu doldurulur klasikleşmiş şekilde . Sezon boyunca da forma giyemez bu oyuncular zorunluluk olmadıkça ya da oyuncu aşırı parlamadıkça . Bu takımda Muğdat oynayıp ne verdi mesela ? Muğdat yerine Yunus oynasaydı hangi maçta ne kaybederdik örneğin ?
Ben diğerleri için birşey demem ama Ozan İn oynatılacağı konusunda çok eminim. Kabiliyet gördüğünde emre gibi birisine 18 yaşında şans vermiş oynatmış bir adam. Oynatmıyor ise de oyuncu formayı alamamıştır. Yunus a da çok şans verdi zamanında.

Ben diğerleri için birşey demem ama Ozan İn oynatılacağı konusunda çok eminim. Kabiliyet gördüğünde emre gibi birisine 18 yaşında şans vermiş oynatmış bir adam. Oynatmıyor ise de oyuncu formayı alamamıştır. Yunus a da çok şans verdi zamanında.
Ligde toplam 172 dakika oynamış adam şans vermek bu mu :D ? Maçların sonra 2-3 dakikasında olmak olmuyor şans vermek yahut çöplerden oluşan kupa kadrolarında oynaması da şans vermek olmuyor . 20 sene öncesinin Emre örneği var çevirip çevirip verilen örnek o :D

Ligde toplam 172 dakika oynamış adam şans vermek bu mu :D ? Maçların sonra 2-3 dakikasında olmak olmuyor şans vermek yahut çöplerden oluşan kupa kadrolarında oynaması da şans vermek olmuyor . 20 sene öncesinin Emre örneği var çevirip çevirip verilen örnek o :D

Ligde 172 dk oynamış da kupada kaç kez oynamış? 6 maç ortalama 85 er dk. Kupadaki oyunu göz doldursaydı olabilirdi. Ayrıca Önünde Feghouli ve Onyekuru var. Onları kesip Yunus'u mu oynatacaktı şampiyonluk yolunda? O kadar da risk alan bir hoca değil kusura bakmayın. Yunus geliştireceğim diye en etkili 2 oyuncuyu yedek bırakacak hali yok hocanın.

Ek olarak kupa maclarinda genel olarak agirlikli yedek oyuncularla oynuyoruz, ve birbirleriyle oynamayan 7-8 adam birden sahada oynadigi icin futbol namina as kadroyla oynadigimizdan daha da kötü birsey cikiyor ortaya.

Böyle bir ortamda genc oyuncu oynayinca ve olumlu bir sekilde göze batamayinca direk yeteneksiz ilan ediliyor. Böyle bakis acisi olmaz.

Ligde 172 dk oynamış da kupada kaç kez oynamış? 6 maç ortalama 85 er dk. Kupadaki oyunu göz doldursaydı olabilirdi. Ayrıca Önünde Feghouli ve Onyekuru var. Onları kesip Yunus'u mu oynatacaktı şampiyonluk yolunda? O kadar da risk alan bir hoca değil kusura bakmayın. Yunus geliştireceğim diye en etkili 2 oyuncuyu yedek bırakacak hali yok hocanın.

Konusmaniza karismis olmak gibi olmasin ama illa Feghouli veya Onyekuru yerine oynamasina gerek yoktu. Ilk aday kesinlikle Sinan'di.

Yukarida da paylasmistim aylarca formsuzlugu ile göze batan Sinan yerine gayet oynayabilirdi Yunus bu sürecte.

#35 Yunus Akgün

Lan en son hatırladığım Fanatik gazetesinde Müslim Can için Fatih Terimin yeni prensiyim diye manşet atmıştı. Adam bi maç bile oynamadan gitmişti

Konusmaniza karismis olmak gibi olmasin ama illa Feghouli veya Onyekuru yerine oynamasina gerek yoktu. Ilk aday kesinlikle Sinan'dir.

Yukarida da paylasmistim aylarca formsuzlugu ile göze batan Sinan yerine gayet oynayabilirdi Yunus bu sürecte.

#35 Yunus Akgün
Ben de seviyorum ve istiyorum yunus un oynamasını bu konuda da hak veririm. Amma velakin Sinan İn riskli maçlarda yunus yerine tercih edilmesini de anlarım. Adam gol atma konusunda şanslı. Umarım bu yaz kampında daha sıkı çalışırlar da daha fazla süre alırlar. Ancak yine söylüyorum Terim gençler konusunda katı bir hoca değil bence. Antrenmanlarda yeterli görürse oynatır.

Ozani oynatmak Fatih Terim için bir tercihti. Yoksa stoperde ryan donku da oynatabilirdi, serdar-donk seklinde tandem kurabilirdi. Bunun yerine Ozani oynatti.

Mugdata gelince kendisi da ne kadar oynadi da örnek olarak veriyorsun? Adam sadece kupa maçlarinda full 90 dk oynadi o maçlarin cogunda Yunus da oynadi.

Bi de su var. Sampiyonluk icin oynayan takimda gencleri kolay kolay oynatamiyorsun. Oyuncunun hata yapip gol yedirdigi an x oyuncu oynsin diyen ayni taraftarin ilk sövecegi isim hoca olur. Yetenekli gençler oynatilmali ama her maç 90 dk oynamasini su ortamda bekleyemezsiniz. Eger yetenek gerçekten yetenekliyse durum farkli ama altyapida ne kadar öyle topçu var ki

Üst Alt