Felipe Melo Kiralandı İddiası - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Felipe Melo Kiralandı İddiası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Felipe Melo Kiralandı İddiası

Adnan Sezgin kesinlikle daha pazarlikciydi. Mesela oyuncunun kulubu Adnan Sezgin'in gelecegini duydugunda ya oyuncusunu acilen bir yere satiyordu, yada oyuncunun gercek fiyat cekmeye tirsiyordu.

Melo olmasaydı Galatasaray şampiyon olmazdı ama peki ya Ünal Aysal ve ekibi olmasaydı?

Geçen sene yönetim açısından çok ama çok zor bir seneydi.

Enkaz devralmalarının yanında yönetmeleri gereken çok zorlu bir süreç vardı.

Hepsinin altından alınlarının akıyla çıktılar.

Şimdi Melo transferi yüzünden dün tarih geçti tarih geçti diye kıyameti koparan zibidiler Ünal Aysal istifa etsin, Ünal Aysal yalancı, Ünal Aysal beceremedi gibi fikir yoksunu cümleler kuruyorlar.

İşte bu noktada insanlar da bu kadar abartmaya gerek yok, Melo sadece bir futbolcudur şartlar elvermiyosa alınmaz yerine o kalitede bir başka isim alınır diyor. Ama onlara sorsan alternatifi olacak futbolcu da yok. Oysa klübünün sözleşme yenilemediği için 7 milyona satılığa çıkardığı Melo'dan da daha iyi ve genç Moussa Sisokko var, Etienne Capoue var.

Yoksa kimsenin Melo'yu istemediği yok.

Ama illa Melo demek at gözlüğüyle bakmaktır, bağnazlıktır.

Başarı için en gerekli şeylerden bir tanesi huzur ortamı. Basın özellikle Arda olayında çokca nifak soktu camiaya. Bunun da başarısızlıkta payı büyük. Taraftar da azcık haddini bilip takımını desteklesin. İyi giden tıkır tıkır işleyen bir sisteme, konulan onca güzel tuğlaya rağmen bir Melo yüzünden gemileri yakmasın. Kaldı ki görünüşe göre o çok laf edilen yönetim yarın itibarıyla Melo'yu da olabilecek en iyi şekilde takıma kazandırıyor.

renkdaş öncelikle yönetim görevini yerine getirdi. yapması gerekeni yaptı ve başarı geldi. takımın başına fatih terimi getirdi ve futbolu onun yönetmesini istedi. minimum düzeyde karışıldı işine. yaptıkları en doğru ve bugüne kadar diğer yönetimlerce yapılmayan şey buydu. başarı da anahtar rol oynayan buydu, yani gerçek görevlerini yerine getirmek.

melo alınmıyor diye istifaya davet edenlerden olmadığımdan o yorumları geçiyorum. ordaki 2 oyuncunun melo'dan iyi olduğunu da düşünmüyorum. zaten yorumumda da bahsettim istersen dünyanın en iyisini getir belki melo'dan aldığın katkıyı alamıyacaksın. elanolar, misimovicler tutunamayıp gittiler

son paragrafta huzurdan bahsetmişsin bu konuda katılıyorum. ama medyanın melo üzerine çok oyunları döndü ve taraftar artık melo'ya karşı durmaya başladı. bu süreçte eğer ki suçlu varsa bu sadece melo değildir, karşılıklı olarak yapılan yanlışlıklar var. tekrar tekrar bu konuları açmanın anlamı yok melo'nun 2 kere indirip yapması, menejerlik şirketinin anlaştık demesi, melo'nun başkana laf atması vs vs. dediğim gibi hata varsa 2 tarafta da var.

Transferleri Fatih Terim yapsaydı şimdi kamatlarda Podolski - Shaqiri ikilisi vardı. Bir Adnan Sezgin gitti bir Bülent Tulun geldi. Aradaki farkı görebiliyor musun ??

Sen anlamamışsın kardeş.

Transferi Fatih Terim yapıyosa her istediği alınacak diye bişey yok. Nitekim Podolski transferi bitmişti ki bu da Abdulrahim Albayrak'ın kendi açıklamasıdır, Fatih Terim fazla maliyetli bulduğu için vazgeçilmiştir. Shakiri transferi içinse epey bir gayret sarfedilmiş 10 milyon EU gibi rakamlara da çıkılmıştır. Muhtemelen Bayern Münih araya girmese transferi de gerçekleşirdi.

Ancak alınan isimlere bakmak lazım. Amrabat, Hamit, Burak, Umut, Dany... bunlar hep Fatih Terim'in istekleridir.

Nitekim Berbatov, Demba Ba gibi kimi futbolcular da Fatih Terim istemediği için alınmamıştır.

Şu ana kadar Moussa Sisokko'ya imza attırılmadıysa yine Fatih Terim'in Melo ısrarı yüzündendir.

Ama şunu da görmek lazım şu ana kadar Melo'ya imza attırılmadıysa o da Fatih Terim'in uygun maliyet istemesi yüzündendir.

Ama bizim taraftar herşeyi herkesten iyi bildiğinden sallar dururuz.

Melo gelmesin diye kafaya takanlar , baska takim taraftarimisiniz ?

Bizim taraftarda kronik bir hastalik var; oyunculardan cabuk bikma.

Zamaninda Keita, Kaka'yi oyundan attirdi diye Adnan Polat'in gonderme kararini desteklediler. Ayni kisiler Keita'nin yerine alinan Pino tutmayinca baska telden calmaya baslamislardi.

Kisacasi aldirmayin, Melo gol atip Pitbull sevinclerine basladiginda yine yon degistireceklerdir.

Melo gelmesin diye kafaya takanlar , baska takim taraftarimisiniz ?

Sadece basının dolduruşa getirip sürekli ''Melo kardeşine de takım istedi, Melo yine problem çıkarttı, Melo twitter 'dan Galatasaray taraftarına oynamaya devam etti, menajeri şunu dedi'' haberinden bıkmış taraftar onlar.

Bu haberlerden hepimiz bıktık ama bu arkadaşlar zaman için bıkkınlıklarını farkında olmadan Melo 'yu istememeye dönüştürdü. Sırf laf olsun, Melo şöyle problemli böyle paracı diyerek saçmalıyorlar. Her yıldız oyuncu problemlidir, her futbolcu 30 yaşına doğru parayı düşünür geri kalan 40 senesi için.

Başka bişey değil. Dolduraşa gelmiş bikaç kişi.

Bizim taraftarda kronik bir hastalik var; oyunculardan cabuk bikma.

Zamaninda Keita, Kaka'yi oyundan attirdi diye Adnan Polat'in gonderme kararini desteklediler. Ayni kisiler Keita'nin yerine alinan Pino tutmayinca baska telden calmaya baslamislardi.

Kisacasi aldirmayin, Melo gol atip Pitbull sevinclerine basladiginda yine yon degistireceklerdir.

Zibilyon tane sebep sayanlar oluyor ,yok onu dovdu, yok anlasmiyor ,tatil yapiyor zart zurt.

Bunlarin hepsi klubu yonetenleri ilgilendirir, Melo basarili oldumu ¿ oldu .benim icin bitmistir.

Gecen burda biri "bakmayin siz Meloya hep maclardaydim ben, ileri gittimi geride acik veriyor ,sonra taraftara el edip gaza getiriyor ,herkez bu yuzden seviyor "gibi bir seyler yazmisti.

melo alınmıyor diye istifaya davet edenlerden olmadığımdan o yorumları geçiyorum. ordaki 2 oyuncunun melo'dan iyi olduğunu da düşünmüyorum. zaten yorumumda da bahsettim istersen dünyanın en iyisini getir belki melo'dan aldığın katkıyı alamıyacaksın. elanolar, misimovicler tutunamayıp gittiler

Zaten sana ithafen yazmamıştım onu ama mutlaka sen de görmüşsündür yönetimi beceriksizlikle, yalancılıkla suçlayanları. Bunu gerçekten çok ayıp buluyorum. Nitekim Galatasaray'ın da yönetimi ve teknik ekibiyle Melo'yu ne kadar istedikleri ve transferi için uğraştıkları ortada. Yoksa Melo transfer edilmemek için 1000 türlü bahane verdi. Takım arkadaşını dövdü, başkana bebek dedi....

Katkı konusuna gelince, Melo'dan da aynı katkıyı alacağımız kesin değil. Kendisi de oldukça istikrarsız bir kariyer çizmiş. Elbette olgunluk çağını yaşıyor ama Moussa Sisokko ve Etienne Capoue gibi isimler de son derece kaliteli futbolcular ve uyum sağlamama riskleri oldukça düşük. Zaten kendilerini örnek kabilinden vermiştim. İlla ki aklımızın bile ucuna gelmeyecek, duyunca vay be diyeceğimiz isimler de vardır transfer komitemizin elinde.

Zaten herkesin hemfikir olduğu şey ilk tercih kesinlikle Melo. Ama her klübün sınırları vardır. O sınırlar aşılırsa Melo olmazsa olmaz değil. İşte bütün tartışma burda çıkıyo. Kimi taraftarlar bu olmazsa olmaz değil kısmını kabul etmek istemiyor ve kuvvetle yakışık almayacak ithamlarla Galatasaray Yöneticilerine saldırıyorlar. Haklı olarak diğer kesim taraftar da buna tepki gösteriyor.

Zaten sana ithafen yazmamıştım onu ama mutlaka sen de görmüşsündür yönetimi beceriksizlikle, yalancılıkla suçlayanları. Bunu gerçekten çok ayıp buluyorum. Nitekim Galatasaray'ın da yönetimi ve teknik ekibiyle Melo'yu ne kadar istedikleri ve transferi için uğraştıkları ortada. Yoksa Melo transfer edilmemek için 1000 türlü bahane verdi. Takım arkadaşını dövdü, başkana bebek dedi....

Katkı konusuna gelince, Melo'dan da aynı katkıyı alacağımız kesin değil. Kendisi de oldukça istikrarsız bir kariyer çizmiş. Elbette olgunluk çağını yaşıyor ama Moussa Sisokko ve Etienne Capoue gibi isimler de son derece kaliteli futbolcular ve uyum sağlamama riskleri oldukça düşük. Zaten kendilerini örnek kabilinden vermiştim. İlla ki aklımızın bile ucuna gelmeyecek, duyunca vay be diyeceğimiz isimler de vardır transfer komitemizin elinde.

Zaten herkesin hemfikir olduğu şey ilk tercih kesinlikle Melo. Ama her klübün sınırları vardır. O sınırlar aşılırsa Melo olmazsa olmaz değil. İşte bütün tartışma burda çıkıyo. Kimi taraftarlar bu olmazsa olmaz değil kısmını kabul etmek istemiyor ve kuvvetle yakışık almayacak ithamlarla Galatasaray Yöneticilerine saldırıyorlar. Haklı olarak diğer kesim taraftar da buna tepki gösteriyor.

Melo 'nun iyi performans gösterme olasılığı düşük, yeni gelecek bir adamın yüksek öyle mi?

Buna sadece sallamak için sallamak derim. Dediğin olmaz diye bişey yok ama şu anda görünen tam tersi.

Zibilyon tane sebep sayanlar oluyor ,yok onu dovdu, yok anlasmiyor ,tatil yapiyor zart zurt.

Bunlarin hepsi klubu yonetenleri ilgilendirir, Melo basarili oldumu ¿ oldu .benim icin bitmistir.

Gecen burda biri "bakmayin siz Meloya hep maclardaydim ben, ileri gittimi geride acik veriyor ,sonra taraftara el edip gaza getiriyor ,herkez bu yuzden seviyor "gibi bir seyler yazmisti.

Diyorum ya, ayni zihniyet Lucescu'yu gondermisti. Neden? Cunku biktilar. Simarik zengin cocuklarinin oyuncaklarindan bikmasi gibi bir durum. Adnan Ozturk'un deyimi ile; Yali cocuklari.

Faruk Suren gibi bir efsanenin arkasindan atilip tutuluyor hala. Daha ne denebilir ki.

Arkadasım basarılı olman için melonun olmasına gerek yok bende bunu anlatamadım senin gibi düşünenlere.Gecen seneki kadroyu iyi etüt et.Selçuğun,elmanderin,musleranın şampiyonluktaki payıyla melonunkini kıyasla.Eboue,ujfa,semih bunları bile ekleme istersen.bu nasıl bir futbol vizyonu anlamadım gitti.Senin gibi düşünenler arda gittiğinde de aynı sekil sızlanıyordu artık ilk 4 giremeyiz diyorlardı.Forlan reyes transferi olmayınca küme düşmüştük senin gibi düşünenlere göre.Meloyu getiren bu yönetim değil mi.Melo yada daha iyisini getirecek olanda bu yönetim.Eger tüm basarı melo olarak düşünüyorsan vizyonuna yazıcak birşey yok saygılar..

Yahu ne alakası var kendin uydurup kendin inanıyorsun.

Gecen sene ki başarılı kadro bozulmamış oldu.

Melo'nun da diğerleri kadar payı var şampiyonlukta.

Ben niye riske girmek isteyeyim hali hazırda Melo varken başka adam getireyim.

Arda gittiğinde zamansız oldugu ıcın zoruma gitti,ama diger yandan da sevindim takımda huzur bırakmamıstı.

O yazdıklarının hicbirini ben söylemedim belli ki sen düşünmüşün,kendi kafandakilerini yazıp sucluyorsun.

Onca yazdığın yazı da tek bir mantıklı söz yok.

Diyorum ya, ayni zihniyet Lucescu'yu gondermisti. Neden? Cunku biktilar. Simarik zengin cocuklarinin oyuncaklarindan bikmasi gibi bir durum. Adnan Ozturk'un deyimi ile; Yali cocuklari.

Faruk Suren gibi bir efsanenin arkasindan atilip tutuluyor hala. Daha ne denebilir ki.

10 yildir bunun çilesini çekiyorduk zaten,

Keitanin cilesini cektik ,Meiranin satisi yada Semihin oynatilmayisi olasi 2. bir kupadan elenerek...vs vs

Plansizlik, buna yanacakken ,ayni delikten iki kez uc,bes kez sokularak ,çilesini cekmeye calisyoruz.

10 yildir bunun çilesini çekiyorduk zaten,

Keitanin cilesini cektik ,Meiranin satisi yada Semihin oynatilmayisi olasi 2. bir kupadan elenerek...vs vs

Plansizlik, buna yanacakken ,ayni delikten iki kez uc,bes kez sokularak ,çilesini cekmeye calisyoruz.

Luce, Hagi, Terim yada Gerets takımın başında kalsaydı ve istedikleri sistemi oturtabilselerdi, abartmıyorum en az iki UEFA Kupası daha kazanırdık. Kırık dökük Servet'li kadrolarla üst üste iki sezon şanssızlık, hakem hataları ama en en en önemlisi ALTERNATİFSİZLİKTEN turnuvaya veda ettik. Neden alternatifsiz kadrolardı? Çünkü hoca değiştirmekten, dahası düzen ve sistem değiştirmekten belli bir kadro sahibi olamadık.

Son UEFA Kupası ile ilk Europa Ligi Kupasını üst üste iki sezon kaldırmamız içten bile değildi. Hep hocalar futbol cahiliydi zaten, yöneticiler ise futbol piriydi.

Luce, Hagi, Terim yada Gerets takımın başında kalsaydı ve istedikleri sistemi oturtabilselerdi, abartmıyorum en az iki UEFA Kupası daha kazanırdık. Kırık dökük Servet'li kadrolarla üst üste iki sezon şanssızlık, hakem hataları ama en en en önemlisi ALTERNATİFSİZLİKTEN turnuvaya veda ettik. Neden alternatifsiz kadrolardı? Çünkü hoca değiştirmekten, dahası düzen ve sistem değiştirmekten belli bir kadro sahibi olamadık. Son UEFA Kupası ile ilk Europa Ligi Kupasını üst üste iki sezon kaldırmamız içten bile değildi. Hep hocalar futbol cahiliydi zaten, yöneticiler ise futbol piriydi.
En çokta Kadıköy'deki finale yazık olmuştu :(

Bize oyuncu Galatasaray formasını giydiği andan itibaren kösteklemek değil desteklemek düşer.

Melo bir superman değil,işleyen sistemin sadece bir çarkı,çaba gösteren herkes kadar katkı yaptı,ne diğerlerinden eksiği var ne de bir fazlası.Böylece sistem olduğu gibi korunmuş ve yeni transferlerle de sistemin yedek parçaları da sağlanmış oldu(bir mevki hariç),çarklardan biri devre dışı kaldığında aklımızda şimdi ne yapacağız sorusu olmayacak.

Ben yaşadığımız iki UEFA deneyiminde yaptığımız yanlış hamleleri göz önüne alarak bir sol bek alalım bu transferi bitirelim derim.Kağıt üzerinde iki sol bek gözüküyor ama en çok ihtiyaç duyduğumuz anda alternatifsiz kalabiliriz. Hakan Balta yine as oyuncu olsun buna lafım yok ama gelen oyuncu hem onun performansını arttırır hem de olası bir sakatlık ya da form düşüklüğü durumunda ardında bir bekleyen olur.

ay başında takıma katılmış olsaydı fener maçında çok iyi olacaktı.

hadi aslanım yeniden göster kendini.

Kadro Melo'suz mundar olurdu.

Çok büyük transfer.

ŞÜkürler Olsun.

[video=youtube;2lIfJpa0Dl0]https://www.youtube.com/watch?v=2lIfJpa0Dl0[/video]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt