Haber - Fenerbahçe, Barcelona B'den Emre Demir'i Transfer Etti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fenerbahçe, Barcelona B'den Emre Demir'i Transfer Etti

1674930642750.png

Fenerbahçe, Emre Demir'i kadrosuna kattı. (Relevo)

Emre Demir kimdir, kaç yaşında? Emre Demir hangi takımlarda oynadı?

Emre Demir, 15 Ocak 2004 yılında Mersin'de dünyaya geldi. Futbola doğduğu il Mersin'de başlayan ve yeteneği ile kısa sürede dikkat çeken Emre, 1. Amatör Lig ekibi Kuvayi Milliyespor'dan 2012 yılında ilk transferini gerçekleştirdi. Kayseri ekibinin altyapı hocalarının kısa süre içerisinde dikkatini çeken ve henüz 8 yaşındayken Kuvayi Milliye'nin minik takımında oynayan genç yetenek, dayalı döşeli evde oturma ile babasına iş garantisi karşılığında Kayserispor'a oldu.

Kayserispor'da ilk olarak U14 Takımı'nda oynayan Emre, 49 maçta 49 gol atmayı başardı. Daha sonra U15 Takımı'nda 3 maç 5 gol, U16 Takımı'nda 30 maç 10 gol, U17 Takımı'nda ise 7 maçta 3 gol atan solak oyuncu, Ocak 2019'da A takım kadrosuna dahil edildi.

Süper Lig tarihinde gol atan en genç futbolcu

Emre Demir, 2019/2020 sezonunun 11. haftasında Kayserispor'un Gençlerbirliği'ne 2-1 yenildiği maçın 68. dakikasında oyuna girdi. 15 yaşındaki Emre, oyuna girdikten 3 dakika sonra 71'de golünü attı. Demir'e gol pasını ise, 17 yaşındaki Nurettin Korkmaz verdi. Emre attığı gol ile Süper Lig tarihinde gol atan en genç futbolcu unvanını ele geçirdi.

2019/2020'de 13 resmi maçta 1 gol, 2020/2021'de 16 resmi maçta 2 gol, 1 asistle skor katkısı yapan 17 yaşındaki solak oyuncu, bu sezon henüz ligde süre alamadı. Daha önce Barcelona altyapısında denenen Emre, PSG altyapısında da eğitim almıştı.

Barcelona, 23 Eylül 2021'de Kayserispor'dan Emre Demir'i 2 milyon € bonservis bedeli + bonuslar karşılığında transfer etti. 17 yaşındaki oyuncunun serbest kalma bedeli 400 milyon Euro olarak belirlendi. U14, U15, U16 ve U17 Milli Takımı'nda şans bulan Emre, milli forma ile 6 gol atma başarısı gösterdi.

Genç bir oyuncu neden Fenerbahçe yi seçer? Berke yi alıp oynatmaldı lar.
Arda zaten forma görmüyor, üstelik taraftar da sabır da yok.

Barcelona ya nasıl gittiğini anlamamıştım yerli olarak da yeterli olduğunu düşünmüyorum yerli olarak Avrupa'dan Cengiz ve Mert bu iki oyuncu çok önemli

Üst Alt