Fenerbahçe Takım Otobüsüne Silahlı Saldırı! - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Takım Otobüsüne Silahlı Saldırı!

Şikeciler ceza alıncaya kadar benim için 'şike şike şike para para para...... çocuğu...... şikebahçe' Adaleti sağlamazsan olacağı bu başkaları adaleti sağlamaya çalışır. Tartışılması gereken bu olaylara sebebiyet verenler. Şikeci medyası yine şikecileri mağdur olarak gösteriyor.

af51b18dd15abda330f34546de2abd7b.jpg

Bir de şoför hariç falan diyince kendilerini masumun hakkını gözeten biri gibi görüyorlar herhalde. Bu daha dehşet verici.
İşte kendilerince vicdan tatmini yapıyorlar sanırım ben anlamıyorum gerçekten gözü dönmüş insanların.Hani çok ütopik ama iki cephe oluşturulsa,ellerine silah verilse "al vur,onlar Gsli,Fbli" dense karşılıklı olarak "allah allah" nidalarıyla cenk edecek büyük bir kesim var biride "ağa biz ne yapıyoruz?" demez bana tam olarak bunu hissettiriyorlar.

Her şerde bir hayır vardır.

Bu olay da doğru yönetilirse futboldaki her türlü şiddetin, sadece taraftarlar arasındaki şiddet değil, yöneticilerin arasındaki sözlü şiddeti de bitirmek mümkün olabilir.

Bizim insanımız lafını kullanmamaya başlayacağım, zira insan denmemeli bu tarz düşünceye sahip ve bu tarz olaylara girişen mahlukatlara. Bir hayat her şeyden üstündür, Allah akıl fikir versin herkese. Bir tık üstümüz ülkecek afrika da üniversite basan elemanlar. Fark var mı?

beyler silah degilmis. Tas atmislar? Hatta soför kendisi demiski, ben araci durdurdum. Dogrumu? Ulan nasil asaglik bi camia lan bu fb

bu avrupali arkadasa almanya-hollanda-italia ve özelikle ingilteredeki holligan olaylarindan söz etsin.
her hafta sonu olaylar oluyor oralarda arka bahcelerde. avrupaya yakisir konular mi bunlar acaba ?!

Ingiltere'de holigan olayı kalmadı, 80'lerde kaldı onlar.. Hollanda ve Italya'da fanatik gruplar arası bazen oluyor, holigan olayları daha çok Rusya, Türkiye, Sırbistan, Yunanistan gibi yerlerde var artık, ama bir otobus dolu sporcuya yolda giderken silahlı saldırı görülmüş değil. Bu holiganizm değil terör saldırısı. Futbol değil başka birşey bu. Orda iş yapan profesyoneller var, tek suçları o külüple sözleşmeli oyuncu olmak.

Yorumların tamamını okumaya tahammül edemedim...Az çok aklı başında olduğunu zannettiklerimden bazıları bile, neredeyse ''Niye en azından birkaçı ölmedi ki?'' noktasına kadar vardırmış işi, rakip takım yarışın dışında kalacak ya!...Sokayım böyle yarışa da, spora da, insanlığa da!...

Taraftarlık duygusu, çoğu kez nasıl olduğu bile anlaşılamayan şekilde gelişir, öyle akıl-mantıkla filan alakası yoktur, istisnalar dışında bilinçli bir tercih değildir ama dönüşü de yoktur...Galatasaray taraftarlığından vazgeçemeyeceğim mutlak bir gerçeklik olsa da farkındayım ki -Mesela çevremde çok sevdiğim bir büyüğümün tesiriyle- şu anda Fenerbahçeyi de tutuyor olabilirdim pekala. Başka ülkelerde bildiğimiz ezeli rakipler arasındaki keskin ayrışmaların (Etnisite, siyaset, mezhep vs) hiçbiri sözkonusu değil aramızda, olmaz olsun böyle nefret...

Futboldan soğumaya başlayalı çok zaman oldu da iş artık tiksintiye dönüşmeye başladı...Zaten az takip edebildiğim forumdan da bir müddet uzak durmam daha iyi olacak gibi...

Hepimizin futboldan soğuduğu bir vakıa. Şaka gibi bir süreçten geçiyoruz. Kin ve nefretin hiç bu kadar büyüdüğü günleri yaşamamıştık. En azından kendi yaşıtlarım açısından duruma baktığımda, böylesi ayrışmayı ve düşmanlığı ne siyasette ne sporda biz görmedik. Şu başlığı baştan aşağı okurken insan şaşırıyor. Kime bu kininiz ? Kime bu nefretiniz ? Es kaza o otobüs yuvarlansa ve içindeki futbolcular ölmüş olsa idi ne olacaktı ? İnsan canı ki, sevmediğiniz insanların canları da buna dahildir, bir futbol topu kadar değerli değilse sizin indinizde, acilen bir ruh ve sinir hastalıkları hastahanesinin yolunu tutun. Adaletsizlik şiddeti doğurabilir ama şuna emin olun şiddetin şiddeti körüklemesinden daha beteri yoktur. Bugün bu saldırıya ''Oh iyi oldu'' diyen aklı evveller, yarın bizim takımımıza karşı yapılacak bir saldırı karşısında ne yapacak ? Hangi yüzle başkalarının da buna tepki göstermesini isteyecek ?

Evet Fenerbahçe şike yapmıştır. Belgeleri ile sabittir. Ortada yığınla delil vardır. Üzeri kapatılmak istenmiştir. Peki bu süreci yönetenlere siz sağda solda söylenmekten başka tepki verebildiniz mi ? Muktedirlere bu haksızlığın hesabını sorabildiniz mi ? Yok. Daha önce de söyledim. Siyasi ve yaşamsal çıkarlarınız uğruna bu ülke futbolunun kirlenmesine ses çıkarmadınız. Tek adam sevgisi ve lider aşkı uğruna Galatasaray'ı ve Türk futbolunun geldiği noktayı yok saydınız. Bu kast ettiğim kesimin bana göre söylenmeye, laf söylemeye falan hiç hakkı yok. Ülkenin kafayı yemesinin müsebbibi biraz da onlardır.

Mevzu sadece futbol da değil. Bu ülke nefes alınmaz bir hale geliyor. Görmüyor musunuz ? Bugün arabayı taşlayan, silah sıkan (ya da her ne haltsa) kafa ülkenin her yerine kök salıyor. Özgecan'ı hunharca yakan aynı kafadır, Ali İsmail'i linç ederek öldüren aynı kafadır. Her gün karısına şiddet uygulayan onu hastahanelik eden aynı kafadır. Hepsi aynı sağlıksız döl yatağının ürünü. Ve biz gittikçe bu kafaya teslim oluyoruz.

Emre provokatör'ün önde gidenidir. Volkan ha keza öyle. Mahmut Uslu ha keza öyle. Peki bu provokatörlerin yaratmak istediği düzenin neden bir parçası oluyorsunuz ? Neden onlar gibi insanlıktan çıkıyorsunuz ? Bu adamlar insanlıklarını ve onurlarını yitirdiler diye sizde onlar gibi olmak zorunda mısınız ? Geçende söylemiştim; Edep, edepsizlerin, edepsizliğine sabretmektir diyor Mevlana. Hakkınızı vicdanınızı kaybetmeden savunun. Onlar vicdansız olsa dahi...

adaletin sağlanmadığı yerde insanlar kendileri cezayı kesmeye başlar.böyle birşeyin gerçekleşmesinin asıl sorumluları şikeyi örtbas eden hükümet federasyon hukukçularvs dir.fakat ne olursa olsun nasıl bir hastalıklı zihniyet kendini bukadar kaptırıp adam öldürmeye kalkışabilir.futbol ne zamandan beri insanların canından daha önemli oldu ne zaman futbol için hapis yatmayı göze alacak insanlar türedi.bunları bu hale getirenler kimlerdi.suçlular cezalarını çeksin fakat ortamı gerenler de futboldan tamamen uzaklaştırılsın.

Ulan Dünyaya rezil rüsva olduk...
Hangi yıldız futbolcu Türkiye'ye gelmek istesinki bu olayları görünce. Bu olaylar yüzünden insanlar bizi savaş dolu Arap ülkeleri gibi sanıyor.

Yeni turkiyemiz..

Fenerbahce camiasina gecmis olsun... Rezillik!!
Spor lan bu sporrrr
Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk

Kurumlar adaleti işletmediği için bireyler bunu kendilerine misyon olarak yüklüyorlar. İlk değil, muhtemelen son da olmayacak.

Şoför'e büyük geçmiş olsun.

söfür kardesimize gecmis olsun, ama bu duruma düsmenin tek sebebi tff ve hala sike yapan fenerbahce yönetimindir. adamlar adalet istiyoruz diye kac yil oldu ama hala fenerbahceye tff tarafinden ceza verilmedi, simdi ise yavas yavas olaylar patlamiya basladi, malesef adamlar toplu haldi protesto etti adalete düstü baktilar bu yolda bir kademe ilerlemiyorlar bari kendi adaletimizi kendimiz verek havasina girdiler, bu tabiki cok yanlis bir yöntem ama suc kimde? tff ve aziz gibi adamlarin yüzünden oluyor bunlar

Yaralanan şoför abiye geçmiş olsun, inşallah Allah sevdiklerine bağışlar... Nasıl bir ülke olduk ya. Bu ülkeyi bu hale getiren zihniyete, jenerasyona lanet olsun...

Üst Alt