Fenerbahçe'de Kritik Divan Kurulu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'de Kritik Divan Kurulu

Cevap: Fenerbahçe'de Kritik Divan Kurulu

Emre Yıldız Tv kapanmadımı? Ben kapandı biliyorum. Programda bulunan bir gazeteci vardı. Belge elindeydi. Eylül ayında fener imzalamış, 58 değişsin diye.

Dün Klupler birliği toplantısında çıkan kavga sonrası Maa bunu basına servis ederim falan demiş. Hatta Ordu ve Antalya başkanlarıda yayına katıldı.

Emre Yıldız Tv kapanmadımı? Ben kapandı biliyorum. Programda bulunan bir gazeteci vardı. Belge elindeydi. Eylül ayında fener imzalamış, 58 değişsin diye.

Dün Klupler birliği toplantısında çıkan kavga sonrası Maa bunu basına servis ederim falan demiş. Hatta Ordu ve Antalya başkanlarıda yayına katıldı.

Dogrudur renkdaş,senden duydum kapandıgını:)

Gökhan dı ismi heralde gazetecinin.

En başından belli ikiyüzlülük yaptılar.

Ben bu Nihat Özdemir'e önceden gülerdim. Şimdi acıyorum. Adamın ruh sağlığı ciddi şekilde bozulmuş. Galatasaray'ı bağırmakla itham ediyor ki bu bir yönetici ağzından çok tribün amigosu ağzına benzemektedir. Neyse dedik ya ruh sağlığı ciddi şekilde bozulmuş diye bunu ona verelim.

* Galatasaray aylardır ne diyor(yada Nihat Özdemir'in deyimiyle ne diye bağırıyor )? 58.madde değiştirilemez.

* eee şimdi Nihat Özdemir ne dedi ? 58. madde değiştirilemez.

:))

Galatasaray bağırıyor diyen Komik adam. Galatasaray aylar önce senin şimdi dediklerini dedi. Galatasaray aylardır bağırıyorsa şimdi sende bağırdın. Bırak artık komik olmayı. Her konuşman bir saçmalık. Bir ay önce değiştirilmezse Türk futbolunun sonu olur dediğin maddenin değiştilmemesi için açıklamalar yapman ruh sağlığının yerinde olmadığını gösteriyor. Önce git bir doktora görün.

Dipnot olarak. Piyasa değerlerinden bahsetti. Bu rakamlar doğru mu bilmiyorum. galatasaray da bir açıklama yapacaktır piyasa değeriyle ilgili ama FB+BJK+TS nin Türkiye kupalarını topla bakalım Galatasaray'ın kupalarına eşit oluyor mu?

Haa pardon FB büyüklüğü kupa büyüklüğü değildi demi, unutmuşum. Bu arada adı konamayan FB büyüklüğününde piyasa değeri büyüklüğü olduğunu öğrenmiş olduk :)

Nihatı aynen bu filmdeki şener şene benzetiyorum.Yaptım ama sor bakalım niye yaptım :ka21:

Filmdeki şener şenin oynadığı karakter tıpatıp uyuyor.:D

[video=youtube;b-wZ-1Bxgm0]https://www.youtube.com/watch?v=b-wZ-1Bxgm0[/video]

Kulüp halenmi sessiz kalacak? Eğer kulüp bunnların küme düşmesi gerektiğini hemde şike yaptıkları maç sayısı kadar alt lige indirilmeleri gerektiğini açıklamazsa ve gerekli yaptırımlar olmadığı takdirde 2 maça çıkmayıp alt lige inmekle tehdit etmezse imajı 0 a iner. Siz kimsiniz lan Galatasarayın 3 katı değerindeymiş. Köpeksiz köyü buldunuz değneksiz geziyorsunuz ama biz o yanınıza almadığınız değneği nerenize monte edeceğimizi iyi biliriz. Ultraslan derhal temiz futbol yürüyüşü organize etmeli ve bizde destek vermeli tepkimizi en sert şekilde göstermeliyiz.

mercanex Mercan

Nihat Özdemir: Şikeciyiz, ama para bizde. ( kroyum ama para bende stayla. Buna da sevinen 50.000 fenerli bulurum)

"Galatasaray neden bu kadar çok bağırıyor""hurriyet.com.tr21 Ocak 2012

Fenerbahçe Kulübü, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde Yüksek Divan Kurulu toplantısı düzenliyor. Toplantıda Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu raporunu okudu. Özdemir yaptığı açıklamada "Fenerbahçe camiası bu yapılanları unutmaz ve unutmayacaktır" dedi. Nihat Özdemir ayrıca ezeli rakibi Galatasaray'a da gönderme yaparak "Galatasaray neden bu kadar çok bağırıyor. Çünkü onların değerinin 3 misli daha fazlayız. Meselenin altında yatan neden budur" dedi...KURULDAN AYRINTILAR

- Nihat Özdemir kürsüden inerken tüm salon onu ayakta alkışladı...

- Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu raporunu okudu: "Geçtiğimiz cuma günü camiamız ve Türk futbol ailesi acı bir haberle sarsıldı. Türk futboılunun Ordinayüs'ü, sevgili Lefter Küçükandonyadis'i kaybettik. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürler. Kendisini birkez daha saygı ile anıyoruz. Seni unutmayacağız koca kaptan, rahat uyu...

Geride bırakılan 2011 bizim izin sportif başarılar yaşadığımız, tarih yazdığımız bir yıl olarak akıllara kazındı. Sonsuza kadar da orada kalacaktır. Bunda başarı sahibi olan herkesi kutluyoruz. 2011'in ikinci yarısından itibaren yaşanmaya başlayan 'malum' süreç Türk futbolunu olumsuz etkiledi. Kulübün bu süreçte mağruz kaldığı haksız suçlamalar ve saldırılar, camiamızı derinden yaraladı. Özellikle son yıllardaki gelişimimizden rahatsız olan çevrelerin yazdıkları senaryoların uygulanması Türk futbolunu çıkmaza soktu. Bu dönemde bilen bilmeyen herkes Fenerbahçe'yi konuşmuş, ağzından köpük saçan isimler linç kampanyası yürüttü. TRT bile defalarca Fenerbahçe'mizi küçük düşürücü yayınlar yaptı. Kulübümüz kamuoyu vicdanında suçlu ilan edilmeye çalışılmıştır. Fenerbahçe camiası bu yapılanları unutmayacağız. Tarafsız olmasını beklediğimiz bazı bakanlar ve milletvekilleri bu kampanyaya dahil olmuştur. Tutarsız açıklamalarda karşılaştık. Şampiyonlar Ligi'nden men edildik, milyonlarca euro kaybettik, oyuncularımızın kariyerleri ile oynandı. Yaşananlara verdiğimiz tepki bizi dimdik ayakta tuttu. 3 Temmuz'da başlayan sürece dair bildiğimiz tek şey, bize atılan suçları hiçbir şekilde hak etmediğimizdir.. Bunları kabul de etmeyeceğiz. Hukuki süreç tüm bu kaotik ortama rağmen devam ediyor. Başkanımız ve arkadaşlarımızın serbest bırakılacağına inanıyoruz. İnanmakla kalmıyoruz, bunu milyonlarca Fenerbahçeli adına talep ediyoruz. Suçlamaları kabul etmiyor, reddediyoruz. Buradan bir kez daha herkesi aksi ispat edilene kadar masumiyet karinesine davet ediyoruz. CAS'ta şimdi şimdilik 45 milyon euro'luk dava açtık. Davamız ilerlemektedir. TFF 26 Ocak 2012'de Genel Kurulu'nu toplayacaktır. Dün itibariyle bir kereye mahsus bazı cezaların görüşüleceği konuşulmuştur. Fenerbahçe olarak söylüyoruz; Biz 58. madde hükümlerinin değiştirilmesini istemiyoruz. 58. maddenin tartışılması Fenerbahçe'nin gündemi değildir. Biz kendimize inanıyoruz, yarım puan dahi silinmesini kabul etmiyoruz. Kulüpler Birliği'nin onayladığı öneriyi kabul etmiyoruz. 6222 için "Aziz Yıldırım için değişiyor" dendi. Ama başkanımızın tutukluluğu hala sürüyor. Bu kez daha aynı senaryo 58. madde için uygulanmak isteniyor. Biz herhangi bir madde de değişiklik istemiyoruz. Biz adil yargılanma istiyoruz. TFF'nin kurullarının vereceği karar nedeniyle kişilerin savunma hakları ellerinden alınıyor. TFF tarafından yürütülecek idari soruşturmanın sağlıklı şekilde devam etmesini istiyoruz. TFF'nin talimatları çerçevesinde yapılması gerekenler tarif ediliyor. Kişilere sözlü savunma imkanı verilmesini savunuyoruz. Sonuna kadar da mücadele edeceğiz. Geçen hafta UEFA Cornu'nun ifadesini geri çekmek için CAS'a başvurdu. Avukatlarımız söz konusu ifadenin kaldırılmasının önüne geçmişlerdir. İfade tüm varlığını korurken bu ifadenin yalan olduğu ile ilgili Lütfü Arıboğan ve İlhan Helvacı hangi adımları attı. Cevabını biz verelim, henüz hiçbir şey yapmadılar. Şunu soruyoruz, Kulübümüz neye göre Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmemiştir. Cornu'nun ifadesine göre mi? Yoksa idddianameye göre mi? 6 aydır yaşanan zorluklara rağmen kulübümüz sağlıklı bir şekilde yoluna devam ediyor. Burada herkesin büyük gayretine başta Başkanımız olmak üzere tüm yönetim kurulumuz olarak teşekkür ediyoruz. Spor kompleksimizin tapusu tamamen bize aittir. 200 milyon TL'lik bir salondur. Bu spor tarihinde bir ilktir. Gelecek kuşaklara kalacak bu yatırım herkese hayırlı olsun. Mücadele verdiğimiz tüm dallarda başarılar almaya devam ediyoruz. Futbol takımımız için başta Aykut Kocaman olmak üzere tüm ekibe şükranlarımızı sunuyoruz. Transfer çalışmalarımız da sürmektedir. Bankalara 52 milyon dolar ödeyerek borçlarımızı azalttık. Daha sonra bankalarla yeniden çalışma yaptık, borçlarımızın vadelerini yaymayı başardık. Diğer 3 kulübün piyasa değerlerinin toplamı ancak 1 Fenerbahçe etmektedir.. Galatasaray neden bu kadar çok bağırıyor. Çünkü onların değerinin 3 misli daha fazlayız. Meselenin altında yatan neden budur.

o büyüklüğün içinde bunlarıda hesaplıyor bunlar

İşte ultrAslan tarafından yapılan o açıklama...

Limitsiz Peşkeşler, Gizlenen Gerçekler!

Galatasaray'a devlet eliyle stat yapıldığını sürekli bağırarak gündeme getirenler diğer taraftan devletten bir çok arazi kapatarak bedavaya tesis yapmışlardır. Oysa Devlet bakanı Cemil Çiçek tarafından açıklanan resmi rakamlara göre devlet seyrantepedeki stadyumdan dolayı 250 milyon TL kazanmıştır. Fenerbahçe kulübünün sürekli olarak seyrantepeyi gündeme getirerek devletin çeşitli kurumlarından neler talep edip neler elde etiğini ve bunların da olumsuz haber olarak basında yer almamasının, bürokratik engellere takılmamasının, mimarlar odasınca dava açılmamasının ne kadar şaşırtıcı ve tesadüf eseri olduğunu aşağıda tek tek madde halinde görelim.

1. Fenerbahçe kulübü öncelikle mülkiyeti hazineye ait olan Saraçoğlu stadı yanındaki 25 bin m2 lik hazineye ait arazi hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü ile anlaşma yapmış ve planlarda okul alanında bulunan bu arazinin ticaret alanı olarak planının değiştirilmesini gerçekleştirmiş ( Bu plan değişikliği imar yasasına aykırıdır.Mimarlar odası bu plana dava açmamıştır.) Bu bölgenin çok ama çok uzağında 3 adet okul inşaatı yapma sözü vermiştir ve yapılacak ticaret alanının yıllık gelirinden cüzi bir pay Milli Eğitime verilmesi anlaşması yapılmıştır. Oysa bu bölgedeki 25 bin m2 lik bir arazinin değeri değil 3 okul 15 okul yaptırılsa dahi bu arazinin maddi değerine ulaşamaz. Burada önce uzun yıllar kirala sonra ihale ile yok pahasına tapusunu al mantığı ile yola çıkıldığı aşikardır. Devlet aleni şekilde zarara uğratılmıştır. Ancak konuyu ne basın yazmış, ne de müfettişler araştırmıştır. Mimarlar odası da şehrin göbeğindeki bu olaya ses çıkarmamıştır. Spor kulübü olan Fenerbahçe devlet malı üzerinden holdingleşme yolunda ilk faaliyetini başarı ile gerçekleştirmiştir.

2. Ataşehir'de mülkiyeti Kadıköy belediyesine ait olan 60 bin m2 lik arazi; Toki tarafından kamuya ayrılması için Kadıköy belediyesine bedelsiz hibe edilen bu arazi Kadıköy belediyesi tarafından kimsenin ruhu duymayacak (sadece Fenerbahçe kulübü haberdar olacak şekilde) şekilde Bursadaki yerel bir gazeteye ilan verilerek ihale ilanı yapılmış ve (maddi açıdan kötü durumdayım diyen Kadıköy belediye başkanı Selami öztürk İstanbulun göbeğindeki 60 bin m2 lik bir araziyi bursadaki yerel bir gazeteye ilan veriyor.) Sadece Fenerbahçe kulübünün ihaleye girmesi sağlanmıştır. Doğal olarak Fenerbahçe spor kulübü bu araziyi (imarı spor alanı iken) yıllık 30 yıllığına ,çok cüzi bir miktara kiralanıyor. Daha sonra Fenerbahçe spor kulübü buranın imarını artırarak ve otel ,ticaret ,alışveriş merkezi olacak şekilde plan değişikliği yapılmasını sağlıyor. Burada inşaata başlıyor. İhaleden 2 yıl sonra da arsanın satışı için ihaleye çıkılıyor. Tabi Kadıköy Belediyesi'nin paraya ihtiyacı var ya! 30 yıl üst kullanım hakkı başkasında olan arazinin ihalesine kim girer sizce.Tabi ki sadece üst kullanım hakkı elinde bulunan Fenerbahçe kulübü. İhaleyi metrekaresi 1000 liradan alır. Halbuki hemen yanındaki arazi metrekaresi 4000 liradan satılmıştır toki tarafından.Devletin ne kadar zarara uğratıldığının açık bir belgesidir bu olay. Mimarlar odasından, bürokratlardan ve siyasilerden yine ses yoktur bu olaylar karşısında. Ülker burada şu anda inşaatı yapıyor ve bitirmek üzere. Spor kulübü olan Fenerbahçe ise holdingleşme yolunda devletin bir imkanını daha kullanarak çok önemli adım atmıştır. En önemlisi bununla yetinmeyen Fenerbahçe yönetimi arazinin inşaat emsalini 2.07 ye çıkarmak için çalışmaları yürütmektedir.Bunun anlamı inşaat alanının mevcuda göre 3 kat daha artması ve arazi değerinin 1 milyar dolara ulaşmasıdır. Bunun izahı var mıdır?

3. Yine Ataşehir'de bulunan hazineye ait başka bir 50 bin metrekarelik arazi. Fenerbahçe kulübünün kiraladığı bu arazi tamamen yeşil alan. Kulüp yeşil alanın özel üniversite alanına alınması için belediyeye imar değişikliği talebinde bulunur. Önce mahalle muhtarı hayır burayı imara açamazsınız diyerek karşı gelir. Ancak aradan geçen süreç içinde nedense muhtarın fikri bir anda değişir. Cüzi bir yeşil bırakırsanız plan değişikliğinize karşı çıkmam der. Ve plan değişikliği gerçekleşir. Burada özel üniversite yapılacak ve bir öğrenci yıllık en az 15.000 TL vererek Fenerbahçe Holding A.Ş.'ye maddi katkıda bulunacak.

4. Düzce Topuk Yaylası'nda ormanın içinde tahsis edilen 150 dönümlük arazi. Tesislerin yapımı için de Spor Totodan 8 milyon dolar destek alnır. Arazi bedava, tesis devletten. Peki bunlar neyin karşılığında?

5. Ankara İncek Gölbaşı'nda tahsis edilen 32 dönümlük arazi. Neyin karşılığında?

6. Son olarak İstanbul'un en pahalı mahallesi olan Florya'da karşılıksız 49 yıllığına kiralanan 4,5 dönüm arazi. Bu araziyi kim nasıl hangi hakla veriyor? Hazine burayı Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne tahsis ediyor. Gençlik ve Spor il Müdürlüğü de bedelsiz 49 yıllığına Fenerbahçe'ye veriyor. Çok gizli ve sessiz çalışmalar ile, say say bitmiyor. Tüm bunlar gerçekleşirken kimsenin ruhu duymuyor. Ama Seyrantepe'de hiçbir zaman gündemden düşmüyor. Sözde spor kulübü olan Fenerbahçe de holdingleşme yolunda hızla devam ediyor, hem de limitsiz Peşkeşler, gizlenen gerçeklerle. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir spor kulübü devlet tarafından bu kadar destek görmedi. Yukarıda sayılan konuların ne eşitlikle, ne adaletle, ne de yasalarla izah edilir yanı yok. 2-3 milyar dolar değerindeki bu araziler bedelsiz olarak Fenerbahçe'ye verilerek tüyü bitmemiş yetimin hakkı yeniyor.

mali konuda malesef dedikleri dogru piyasa degerimiz şike olayları cıktıktan sonra en fazla bizi vurdu 450tl hisselerimiz 150tl kadar düştü başkanımızında bunda katkısı oldu tabiki sportif a.ş elinde bullunan %83 hisse oranı bugun itibari ile %50 malesef...

Allah akına bu N.ö'ye konu açıp küfür serbest olsun, yalvarıyorum, yetti ulan!

celal pir

celalpir celal pir

Son bilgi düzeltmesi. M.Ülker FB Kongre üyesidir. Bir Fenerbahçeli parasıyla yapıldı. Devlet değil. saygılarımla

1 dakika önce

listeye bunuda ekledim :31::sopa:

Şeref ve namus gibi kavramlardan bahsedildiği yerde "piyasa değeri"nden söz açanlara Fenerbahçeli denir.

Arkadaşlar ekonomi konusunda bır ıste calısıyorum ama bu spor hısselerının pıyasa degerı uzerıne yazılar cıdden komık oluyor.Yanı bu adam sımdı bılmeyen cahıl ınsanları keklemeye calısıyor..Bızım Yonetım geldıgınden berı borcları kapamak ıcın yuklu mıktarda hısse sattı ve sız şirket sahıbı olarak hisse satmanız o hisse üzerinde deli bir satış baskısı oluşur ve onu yatırımcılar kolay kolay almaz çünkü hissenin yönü aşağıya dogrudur.Bılmeyen bır kısı bızım hısselerı ıncelese derkı şike sorusturmasında en cok deger kaybeden takım GALATASARAY!! o manaya gelıyor bu söz, birde spor hisseleri İMKB'nın en spekülatıf en uzak durulması gereken kagıtların basında gelıyor maalesef, dıgerlerının nasıl yukarı cıktıgı burdan anlatılmayacak kadar uzun ama biz seneye şampiyon olup ,şampiyonlar lıgıne gıdelım ve başkan artık hısse satısı olmayacagını bahsetsın o zaman acın haberlerı ızleyın kım büyükmüş diye;) bu arkadas baskan yardımcısı ve bu olayları benım kadar ıyı bılıyor ama kendı fanatıklerını bu ıslerden anlamayanları kandırmaya calısıyor, yersen;)

Üst Alt