Haber - Fenerbahçe'de Şampiyonluk İnancı Gitti, 1959 Öncesi Döndü - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fenerbahçe'de Şampiyonluk İnancı Gitti, 1959 Öncesi Döndü

CL'ye profesyonellik sonrası kulüp göndermeye başladık ve Beşiktaş'a+2 beleşten yazılan ''Federasyon Kupası 1956-1958'' -> (Türkiye Kupası formatlı) şampiyonluk CL katılımı sağladığı için verildi zaten.

Öncesinde 1952-1956 arası için de Galatasaray ''İstanbul Profesyonel Ligi'' ' ni kazandığı için CL katılımı aldı.

Yapılsa yapılsa en fazla şöyle bir şey yapılır.

1952-1959 yılları arasında oynanan İstanbul Profesyonel Ligi şampiyonlukları sayılır.

Galatasaray (3)
Fenerbahçe (3)
Beşiktaş (2)

şampiyonluk daha alır.

Galatasaray 26
Fenerbahçe 22
Beşiktaş 18

olur.

Öncesine gidersek 1903'e kadar gidilmesi lazım. O durumda da Galatasaray yine önde olur +10 falan alıyordu amatör dönem de sayılacaksa. Cumhuriyet'e bağlı ise şampiyonluklar (1923 sonrası sayılacaksa sadece), 2017 öncesi de sayılmasın o zaman referandum da yönetim biçimi değişti ülkenin.

Fenerbahçe kendi web sitesinde 1944' de Türkiye Futbol Birinciliğini kazandığını ve bunun 6. Türkiye şampiyonluğunu iddia ediyor. Hemen bir altında ise 1945' de Milli Küme' yi kazandığını ve bunun da 7. Türkiye şampiyonluğu olduğunu iddia ediyor. İki farklı organizasyondan 6. ve 7. Türkiye şampiyonluklarını kazanmışlar yani. İşin ilginç tarafı 1944' de Milli Küme' yi kazanan Beşiktaş, 1945'de de Türkiye Futbol Birinciliğini kazanan Harp Okulu.

Bir senede 2 tane Türkiye şampiyonunun çıkması akla ve mantığa uygun olmadığına göre Fenerbahçe özetle diyor ki ben bu iki farklı organizasyondan o sene hangisini kazandıysam Türkiye şampiyonu odur.

Milli Küme denilen asıl adı Milli Eğitim Kupası denilen organizasyona Trabzon' da, Adana' da ligler varken sadece Ankara, İstanbul ve İzmir takımlarının çağrılmasına hiç girmiyorum. Türkiye Futbol Birinciliğinin formatının günümüz Türkiye Kupasına benzer olmasına hiç girmiyorum.

Bu deli saçması hiç bir zaman kabul görmeyecektir ama diyelim ki bir gün oldu, Galatasaray yönetimi çıkar, bir senede madem 2 tane şampiyon olabiliyor, o zaman bizim Türkiye Kupalarını da şampiyonluk ve yıldız hesabına katın bakalım der, TFF' de eşek gibi kabul etmek zorunda kalır.
Sadece Türkiye kupası da değil. Sonunda kupa alınan her maç sayılmak zorunda kalır.

51-59 arası niye şampiyon yok bu embesiller buna niye cevap veremiyor

dünya mı durmuş

yoksa asıl önemli ligler mi oynanmış halısaha turnuvaları yerine

1950 sonrası Profesyonelliğe geçilince ülke çapında amatör organizasyonlar iptal edildi.

Sadece bölgesel ve yerel ligler oynandı 1956 yılına kadar.

İstanbul Profesyonel Ligi en prestijli lig oldu. Orada 3 şampiyonlukları var bizimle eşit olduğu için hak iddia etmezler.

Onlar için önemli olan şampiyonluk devşirmek haksız yere.

Sahada şike yapan
Tarihtede yapar.

1950 sonrası Profesyonelliğe geçilince ülke çapında amatör organizasyonlar iptal edildi.

Sadece bölgesel ve yerel ligler oynandı 1956 yılına kadar.

İstanbul Profesyonel Ligi en prestijli lig oldu. Orada 3 şampiyonlukları var bizimle eşit olduğu için hak iddia etmezler.

Onlar için önemli olan şampiyonluk devşirmek haksız yere.

Sahada şike yapan
Tarihtede yapar.
kingpay ben biliyorum zaten de bu avellere göre o süre zarfında hayat durdu :asd:

sırf bu bile o ligleri kimsenin iplemediğinin kanıtı

10 yıl önce konusunu açmıştım yönetici iken burada.

1952 İstanbul Profesyonel Ligi haricinde bu ülkede 1959 öncesi PROFESYONEL FUTBOL yok bırakın ligi. Avrupa'ya da 1957 yılına kadar takım gönderemiyoruz bu sebepten zaten.

Küme düşme ve çıkmanın olduğu tek lig bu. Orada da en başarılı takımlardan biriyiz zaten 3 şampiyonluk ile.

Bunun dışında yapılan bütün organizasyonlarda, katılmak isteyen katılabiliyor. Beğenmeyen ya da masraflı gören çekilyor vs. Forma üretemeyip, bilet bulamayıp maçlara gidilemeyen yıllar için şampiyonluk kovalamak tam Fenerbahçe fırsatçılığı ve onlara yakışır zaten.

Lefter'i, Metin'i vs kimsenin sildiği yok. Mahalli dönemde oynamış olmaları onları efsanelikten de uzaklaştırmaz. Ülkede futbolu onlar sevdirdi ve kitlerere yayıldı. Sayelerinde de profesyonel futbola geçildi.

Aynı yıl 2 farklı bölgesel organizasyon düzenleyip çift şampiyon çıkaran Türkiye Kupası statülü organizasyonlara değer vermek yerine İstanbul Ligi'nde kalmayı tercih ettik diye şampiyon olamayan Galatasaray olunca kalkıp bunun üzerinden şampiyonlukları masa başında eşitleme ya da öne geçme ve maddi kazanç (Şampiyonluk başına 7 Milyon TL) elde etmeye çalışmak ÇAKALLIKTIR.

O kadar mantıktan uzaklarki tarihi eğip bükerken bile ŞİKE YAPIP farklı organizasyonlarda şampiyon oldukları kulvara göre kendilerine şampiyonluk yazıyorlar.

İnsan utanır da bari KENDİ İÇİNDE TUTARLI bir başvuru dosyası hazırlar.

Sonra gelmiş 3 yıl oldu rö rö rö.

Size göre herşey Fenerbahçe aleyhine
Her şey faili meçhul
Her şey komplo

Tek adamla yönetilip 20 yıl boyunca bunu sorgulamayan, sonrasında başka bir zengi oligarka kucak açanlar gelmiş başarısız olacağını anlayınca yine ciyaklıyorlar.

Metin Oktay zaten Professional Ligde kac kere Gol Kraligi oldu. Metin oktayin emeklerini hice mi sayiyorsunuz diyen fenerlilerin argümani bosa cikiyor.

Bunlar hep kompleks ve acizliğin dışa vurumu olan açıklamalar. Ben fenerli olsam yerin dibine girerdim ama bunlarda utanma duygusu olmadığı için gayet normal karşılanıyor. Şampiyonluk sayılarında öndeyken hiç açıklama yapamayanlar şimdi bizi yakalamaları imkansız olunca bunun beklentisi içine girdiler. Sadece gülünür bunların bu acizliklerine. Ama kesinlikle keyfi uygulamalara izin vermemeliyiz.

Yav geçmiş geçmiş diye ağlayanlar geçmişinin diyetini ödeyecekler mi peki. Misal 5 yıldız şampiyonluk diyorlar ya bile isteye tarihlerinde 2 kere şike yapan kuş kardeşleri birbirlerine diyet ödeyen bu kuş familyası bu eylemlerinden dolayı 2 şer kere küme düşmeyi kabul ediyorlar mı. Buna paralel olarak eski şampiyonluklarının ardından alınan şampiyonluklarını silmeyi kabul ediyorlar mı.
Bu zeka yoksunlarına karşı argümanınız bu olsun sen bile isteye 3 lisanssız oyuncu oynatıp hükmen mağlup oldun mu olmadın mı? O zaman profesyonel futbol mu vardı diye kıvırmaya başladıklarında yüzüne yapıştırırsınız.
Ulan savaştan kaçıp 50 tane maç yapmak sizde, askerden kaçtığı için yargılanan futbolcu sizde, Atatürke suikast düzenlemekten dolayı cezalandırılan başkan sizde, tarihinizde nasıl bir şike kardeşliği varsa en son şikenizde de birimiz girişti diğerimiz de girişelim eylemi sizde.
Sonra son kaleyiz şöyleyiz böyleyiz.
Al sana yıldız.

----- GELECEĞE NOT BAŞLANGICI

Bu sene biz şampiyon olursak direkt çıkaracaklar ve şampiyonluk sayıları 29a 24 olacak. fakat bu kuralı diğer takımlara da işletecekleri için sanırsam BJK'ye 3 5 bize de 1 şampiyonluk gelecek. böylelikle biz de 25'e ulaşacağız. BJK 20lerde birşey olacak. Yeni sezona biz ve FB 5 yıldız BJK 4 yıldız ile başlayacak...

GELECEĞE NOT BİTİŞİ-----
Forumu her türlü ahlaksızlığı normalleştiren ve kabul gören böyle embesil paylaşımlar olduğu için 3 ay önce bırakmıştım.

Doğru karar vermişim.

Üst Alt